Пет месеца с еврото...

  • 19 307
  • 582
# 570
   А каква е логиката тук да е по-евтино от Италия или Гърция? Аз като отида на зъболекар, не гледам в коя държава съм. Зъболекарят сам си е определил цените, спрямо това колко добър специалист е и дали има кой да му ги плаща. И да, фалити има навсякъде. Непреценена финансова обстановка и надценяване на уменията. Но няма логика на Златни пясъци да е по-евтино отколкото в Италия. Навсякъде хора работят.
Така е, няма защо Капитан Кук или ресторанта на Шеф Ангелов да е с по-ниски цени от Гърция или Италия. Аз говоря , че не съм съгласен  на високите цени в заведение на морето, в което сервитьорите са ученици и студенти на минимална заплата , защото шефа им казва, че има много бакшиши.
 Обслужването е ужасно, има за ядене полуфабрикати и да има по-високи цени от Италия и Гърция.
А за зъболекарят отново трябва да се има в предвид какъв зъболекар е това. Дали е такъв, който е еднакъв със всички останали около него или е от тези 10 процента, които са най-добрите в бранша или е от тези 1 процент които са на световно ниво. За мен е спекула, когато средняк зъболекар или средняк ресторантьор взема цени, които не отговарят на качеството.
Виж целия пост
# 571
Мисля, че в България фокусът не е толкова в цената, а в отношението, дребните таксички и буквички, тип кой е по-голям тарикат. Обслужването масово е плачевно, намусени девойчета, криви келнери или такива, дето леят мозък. Ами, не мерси.
Виж целия пост
# 572
Мисля, че в България фокисът не е толкова в цената, а в отношението, дребните таксички и буквички, тип кой е по-голям тарикат. Обслужването масово е плачевно, намусени девойчета, криви келнери или такива, дето леят мозък. Ами, не мерси.
Да,точно така, няма как да получиш отношение от заведение, в което сервитьора е за малко и не му пука за бизнеса. А в Гърция често заведенията са семейни и там се държат все едно най-важния момент за тях е, че клиента е там и може да се направи нещо за него
 А и с тея води по 1 литър и безплатни десерти, направо разбиват нашето море.
Виж целия пост
# 573
Мисля, че в България фокисът не е толкова в цената, а в отношението, дребните таксички и буквички, тип кой е по-голям тарикат. Обслужването масово е плачевно, намусени девойчета, криви келнери или такива, дето леят мозък. Ами, не мерси.
и какво? ... да ми дойдат голи и весели девойки и да вдигнат цената до небесата за кебапчето??? мерси !!! когато съм кОпал за тези пари, естествено, цената ще е водещата.  ако са ми паднали от небето или от терасата въобще няма да се интересувам от цената.
Виж целия пост
# 574
Включвам се без да съм чела последните няколко страници. В централната емисия по Нова казаха, че спадът на туристите по Северното черноморие е 35%. Е, изглежда дойде Видовден за тези, които смятаха, че безкрайно ще вдигат цените, явно мислейки си, че на нас безкрайно ни се вдигат заплатите.
Виж целия пост
# 575
   А каква е логиката тук да е по-евтино от Италия или Гърция? Аз като отида на зъболекар, не гледам в коя държава съм. Зъболекарят сам си е определил цените, спрямо това колко добър специалист е и дали има кой да му ги плаща. И да, фалити има навсякъде. Непреценена финансова обстановка и надценяване на уменията. Но няма логика на Златни пясъци да е по-евтино отколкото в Италия. Навсякъде хора работят.

Заплатите на персонала са по-ниски
Наемите на помещенията са по-ниски
Продуктите (алкохолът най-вече) е по-евтин
Но и не е само до цени, а до адекватност на цените спрямо качеството на обслужването.
Виж целия пост
# 576
   А каква е логиката тук да е по-евтино от Италия или Гърция? Аз като отида на зъболекар, не гледам в коя държава съм. Зъболекарят сам си е определил цените, спрямо това колко добър специалист е и дали има кой да му ги плаща. И да, фалити има навсякъде. Непреценена финансова обстановка и надценяване на уменията. Но няма логика на Златни пясъци да е по-евтино отколкото в Италия. Навсякъде хора работят.
Каква е логиката чистач в Египет да изкарва 200 евро, а в Дания 3-4000евро?
И аз се чудя някога, една и съща работа, само георграфия...
Виж целия пост
# 577
Мисля, че в България фокисът не е толкова в цената, а в отношението, дребните таксички и буквички, тип кой е по-голям тарикат. Обслужването масово е плачевно, намусени девойчета, криви келнери или такива, дето леят мозък. Ами, не мерси.
и какво? ... да ми дойдат голи и весели девойки и да вдигнат цената до небесата за кебапчето??? мерси !!! когато съм кОпал за тези пари, естествено, цената ще е водещата.  ако са ми паднали от небето или от терасата въобще няма да се интересувам от цената.
Бонго, лошо няма, харчи си парите както намериш за добре. Аз не ги печеля, за да храня криви келнери и алчни ресторантьори, които ми сервират недоопечени замразени кебапчета. А относно заплатите в различните държави, ами просто е, стандарт се нарича.
Виж целия пост
# 578
Е, именно това е въпроса - какъв е стандарта, че едно кафе в Италия струва 1,50, а в България също струва 1,50, ама според гугъл средната работна заплата е 2 350 - 2 650 евро в Италия, а в България достигнала 1475 евро.
Виж целия пост
# 579
Бг ресторантьор не се интересува от стандарта на живот в другите страни. Гледа само цените. Щом другаде кафето е 3€, примерно, и Бг ресторантьорът ще сложи цена 3€.
Ако цената другаде е 1€, нашенецът няма да понижи цената. Като Алибегов ще каже, че на него само измиването на чашата му струва 3€.
Виж целия пост
# 580
Е, именно това е въпроса - какъв е стандарта, че едно кафе в Италия струва 1,50, а в България също струва 1,50...
Няма конкуренция тук. А банките тук са претъпкани със спящи пари. Кредитите са евтини и народът пазарува от тему и шейн заврънкулки и гуменки, вместо да ги произвежда.
Там хората работят и печелят с парите си.
Няма и закони тук, няма право, няма прокуратура, няма съд, поне не за някои специални. Грабят с двете ръце.
Виж целия пост
# 581
С никого не желая да споря. И все пак не разбирам защо у нас трябва да е по-евтино от Гърция или Италия. Нито наемите са по-ниски, нито продуктите, нито заплатите. В Италия дори няма понятие "минимална заплата". За колкото се договориш. Масовите заплати, не според гугъл, а на практика, са в диапазона между 1000 и 1600 евро максимум. Повечето хора толкова получават.
   По заведения не ходя много, но пътувам, налага ми се и по заведения да ходя, от време на време. В Гърция съм ходила на почивка 6 пъти общо за последните 10 години. И преди съм ходила, но беше различно тогава, не го броя. Чак пък на супер обслужване не съм попадала, по морето. В Атина ходих миналото лято (не на почивка), в заведение, в което предястията започваха от 20 евро нагоре. Основните ястия от 40 нагоре. По изключение ходих. Да, там имаше хубав сервиз и храната беше великолепна, даже покривки на масата имаше Simple Smile. Но по туристическите места, на море, чак голям лукс за малки цени не съм видяла. Нормални цени, като в кварталното ми заведение, обслужване "по домашному", приятелско, но чак за претенциозни хора - не. И в Италия така. Там по-често ми се налага да ходя. Има си го и чакането, има и понякога не дотам вкусна храна, има и сърдити сервитьори. Кафето е евтино, да. Другото не много. И "копертото" им, по две-три евро на човек, на места и по пет, никак не ми е приятно. Само защото си им седнал на масата и без значение какво ще поръчаш. Дават гризини и вода. Гризините не ги ям, не ми е приятно да ме таксуват, но това е положението. Веднъж с мъжа ми пристигнахме късно вечерта, ресторантът на хотела работеше още и поръчахме набързо две пасти и по една малка наливна бира. Меню не гледахме - колко ли пък могат да струват. Платихме 46 евро. Това преди три години. "Копертото" им било по 5 евро.
   Какво е различното у нас? Има хубави заведени, скъпи. Има лоши - пак скъпи. Има и нормални. Търсим нормалните Simple Smile. Има.
Виж целия пост
# 582
Там хората работят и печелят с парите си.
Не знам къде е това там, което визираш, но ТУК не работим и парите по дърветата ли ги берем?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия