КГБ = Клуб на Готините Баби - 248 "Юни - официалният старт на лятото! "

  • 14 665
  • 686
# 675
Честити да сте ни скъпи именички - Янче, Ян, Фрау Дана и внучката й! Да сте здрави, щастливи и късметлии!
Честит рожден ден на Наско! Здраве, обич и щастливи споделени мигове!
Яжке, пожелавам ти едно спокойно и зареждащо море!
Фло, благодаря за информацията за нашите дружки Ян и Гъбката! Мислим ги, тревожим се и се радваме за тях. Дано скоро се появят тук при нас! А ти имаш ли си още зетко? Днес какво меню си му замислила?
КАГ, аз веднъж правих мехлем с невен и мас. Стоя, стоя в хладилника, ама много време. Никой не прояви интерес, а аз само веднъж, но не бях впечатлена и накрая го изхвърлих. Дали не съм го приготвила както трябва.... 🤔
Виж целия пост
# 676
Днес съм мултифункционална - работих като такси, лечителка, готвачка. И навсякъде благотворително. За чест и слава! Joy
Да са ни живи и здрави ФРАУ ДАНА, внучката й и ТЕТКА. Благословени да са.
Специално разгладах какво казва църквата по въпроса, кои имена празнуват днес. До сега не знаех, но вече знам, че и ФРАУ има празник. GrinningТЕТКА също да почерпи. Изрично е казано, че "билките" празнуват и днес, и на Цветница. Grinning
ЯЖКЕ, поздравления за умница и хубавица Вики. Нека сама да си избере по кой път ще върви занапред! На вас, хубаво време в Поморие. И да се накиснеш в най-дълбокия гьол. Да се върнеш чисто нова. Hug
ФЛАШ, как си? Ще пътуваш ли пак към село?  Важното е, че се престраши да шофираш сама по пътищата на Родината.
КАССС, зетко е тук.  Сутринта ги закарах до неговото послоство, да подадат документи за паспорт на Елиа. После в кабинета, да му сваля Арсена. После и дома. Снощи направих една тава пълнени чушки и една тенджера мънички зеленички. Като се прибрах запекох чушките, сварих сармичките и направих таратор. Е за днес толкова. Едва ли в Балкан Палас са приготвили това. Stuck Out Tongue Winking Eye
Сега съм полегнала и няма да ставам, докато не си получа офертата да поработя малко за Касата. Пак се задава края на месеца. Кога се изниза юни...
Виж целия пост
# 677
ЧЕСТИТ ЕНЬОВДЕН НА ВСИЧКИ !   Flowers Hibiscus  Flowers Herb  Flowers Four Leaf Clover
ЯНУШКА, честит имен ден моя съквартирантке на всички Национални срещи, на които съм присъствала!  Kissing Heart
Да си здрава и дълголетна! Да си ме търпиш на срещите ни, макар и да ти похърквам!  Flowers Four Leaf Clover
Честит рожден ден на зетко НАСКО! Да е здрав и все така да те уважава!  Flowers Four Leaf Clover
ЯН, ФРАУДАНА и ВНУЧКА, честит имен ден, бъдете здрави и обичани!  Flowers Four Leaf Clover

ЯГЕ, ЯНЧЕ, винаги ще помним Еньовден на Хюндай! Наистина, как бързо минават годините!!!  Sparkling Heart
ЯГЕ, СОФИ, пожелавам ви слънчево време в Поморие и отличен резултат от процедурите!  Hands Plus1
И при мен е много горещо, в момента термометъра показва 32 градуса, но аз обичам лятото, обичам да ми е топло, и не мрънкам! Климатик още не съм пускала, че все врата ми схванат, но пък сутринта станах- душ, по обяд- душ, до вечерта пак.....
Сутрин имам сянка на южната тераса, след обяд на източната, а бе разхлаждам се за сега.
Гледам съседските деца ходят на плаж, даже са поизгорели от слънцето.  Nature High Brightness

Прохладен и усмихнат остатък от деня, баболинки!  Nerd
Виж целия пост
# 678
Миналата година търсих да си насадя невен в сандъчетата, но никъде не намерих. Само в една блокова чудна градинка видях нацъфтели. Аха-аха да си открадна.
Танитка, и ние сме така с терасите. Примък-отмък Simple Smile
Фло, благодаря за честитката! Heart До сега не съм празнувала, ама няма лошо да започна!
Виж целия пост
# 679
Добър ден, боровинки, честит Еньов ден на всички! Здрави и красиви като билките да сте!
Янчето,  Ян, Фрау Дана и внучка,  Тетка  ( да не се скатава) честити и благословени да сте!
Нищо ново при мен,  прибрах се, задрънках тенджерите, че синко 2 се върна от почивка, пИятелят и родители също ще дойдат, та няма мърдане.
Яжка, хубаво изкарване и  чакаме репортажи, без тия  - чета, ама не пиша.
И да попитам,  какво стана със срещата при Дядото?
Голяма прегръдка за всички, че тайфата ще яде загоряла запеканка.
Виж целия пост
# 680
Докато отделя време и то деня минал.
Първо да честитя празника на всички именици. Няма да ги изброявам, че все ще изпусна някой. Честит празник и на зетя на Янчето.
Аз съм все още на тръстиката. Набързо хапнах и продължавам.
Виж целия пост
# 681
Честит празник на всички празнуващи днес!
Докато стигна до къщичката ни, денят минал.

За 01.07 аз разбрах, че ще има среща. Или бъркам...? Дидиа, Ениса, Красива Белла бяха сигурни.
Виж целия пост
# 682
Тетке,честит имен ден! Да си здрава,енергична и винаги готова за приключения!

 Аз ставам все по-трудно подвижна,но акъла не ми идва.Само ми пуснете муха и започвам да мисля по въпроса.Открих много хубаво и интересно място на Витоша.Обадих се да поразпитам и срещнах отзивчиви хора.Мястото много често има мероприятия,но с предварителна уговорка може да се резервира.Цените са 42 евро за двойна стая,48-за тройна и 31 -за единична.Намира се на 2 км от спирка на ГТ,но пътя е хубав и може да се стигне с коли,пеша или такси.Не ви навивам,просто си мечтая.
Виж целия пост
# 683
Благодаря, Яжка!
Какво стана, аз се оказах подстрекателка за Витоша? Wink Няма лошо да измислим нещо. Simple Smile
Ранелка, за 1-ви и аз съм мераклийка.
Виж целия пост
# 684
Ами да направим списък за 1ви.
И да резервираме.
Фло?
Виж целия пост
# 685
Честит Еньовден!
Яне, Ян, Тетка, Фрау Данна и внучка, да сте живи и много, много здрави!

Честит рожден ден на Наско!

С мм ходихме за билки, но не по росата. След обяд. Всяка година по това време ходим специално за една билка, дето той си я пие и покрай нея наберем и други, наберем диви ягоди, но сега ягоди няма. Едва набрахме и едно малко букетче от билката. Такава суша не е било скоро. Тревата е като изгоряла.
Скрит текст:




Яге, търсих из архивите ми снимка с мулчираните лехи, но не намерих. Мулчирах със сено. Предпочитам да не е окосено с ел.косачка, защото е става много дребно и като духне вятър го разнася. Мм ми донася един "заметач" от село, защото там коси с бензинова косачка и тревата остава цяла. Няколко години мулчирах, но не видях никаква разлика в реколтата. Вярно, че се запазва по-дълго време влагата около корените, но аз обичам да поливам.
За сбирката на първи за сега се въздържам. Имам работа по голямото село, но не знам кога ще е.
Лека нощ!
Виж целия пост
# 686
Влезнах да ви нагледам.
Вода още няма. Днес го играх и водоноска , от нас за WC , от комшията за миене на съдове.
Вече всички са по леглата.
Утре сутрин ще направя баница за закуска. За обяд е хартисало от днес.
Лека нощ , баболини.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия