Онлайн магазин ТЕМУ (Temu) за България – (Тема 5) ЮНИ

  • 41 753
  • 602
# 570
Момичета  ако сега поръчам и доставката  разбира се ще стане след 1 юли ще трябва да търся как и къде да си платя митото ли?
Виж целия пост
# 571
Никой не знае ..според мен от 1ви юли митото вече ще се начислява към всяка сметка и ние си преценяме дали ни устройва или не ..не е много справедливо да съм направила поръчка на 20ти юни те да са ми я бавили 6 дни в склада и след това и да ми начисляват сумички ...
Виж целия пост
# 572
Стопирала съм всякакви поръчки, докато не разбера какво ще се случва след 01.07. Ако не върнат и цените надолу, поръчките ми определено ще се разредят и ще са за някакви по-едри покупки. За дреболиите се връщам към Джъмбо.
Виж целия пост
# 573
Моето предположение е, че цените тази седмица са вдигнати заради поръчките, които ще бъдат направени преди 01.07. и без плащане на такси, а ще бъдат получени след 01.07. и вероятно Тему или търговците ползващи платформата ще трябва да ги поемат.
Когато вече имат основание да ни ги начисляват на нас по регламент - една такса за стоки от една група или както там е регламента, би трябвало да махнат сегашните "добавки" от 2-3 евро на артикул.

Аз, между другото, събота/неделя като за последно пуснах 3 поръчки, разделили са ми ги на 4 доставки и не спирам да проверявам докъде са стигнали. Едната с най-многото евтини дреболии още стои в склада им. Имам едно наум, че може мен да "щрафосат" с хиляда таксички /а не те да ги поемат/ и ще ми се завие свят, ама да видим... Точно тази поръчка са я разделили на две доставки. Дадох "ускоряване", но то като че се "отнесе" само за по-малката част от поръчката - с 3 артикула, а за другата с многото нещица нито показва, че има заявка за ускоряване, нито виждам отнякъде да мога да го направя.
Виж целия пост
# 574
Реално никой  не знае дали няма пратките му да отидат на митница след седмица...


И колко от вас ще се втурнат на опашка пред която и да е митница?
Защото аз няма да отида. Ще върнат пратката и ще ми върнат парите. Не ми е за 3 евро, а за опцията да висна на опашка, за да ги платя. Дали ще ми се случи?
Виж целия пост
# 575
Никой не знае ..според мен от 1ви юли митото вече ще се начислява към всяка сметка и ние си преценяме дали ни устройва или не ..не е много справедливо да съм направила поръчка на 20ти юни те да са ми я бавили 6 дни в склада и след това и да ми начисляват сумички ...

Справедливостта не участва в законите. Без проблем може точно така да стане, всяка стока пристигнала на митница на 1 юли да се удари с новия данък. По-скоро ако не се случи ще е повод за празнуване.
Виж целия пост
# 576
Не съм съвсем съгласна с вас.Пазарувам доста онлайн,включително от трети страни.Имам и поръчки над 150 евро,за които от 2021 г се дължи и мито и ддс.На митница не съм ходила.Всичко се калкулира на последен етап от поръчката.От китайските сайтове има милиони поръчки,ако трябваше всеки един потребител да си освобождава пратката са,то ще настане анархия.
Виж целия пост
# 577
Не анархия, а ще трябва да спим с дни на митническото гише, за да си пазим реда. Това няма как да се случи. Ще минат месеци, всичко ще си влезе в норма, ще приемем новите цени като приехме, че 1 лв е 1 евро, пак ще си пазаруваме, защото и местните търговци ще си вдигнат цените и всичко ще е пак “нормално”.
Виж целия пост
# 578
Пишете без да знаете. Не трябва да се ходи в сграда на митница когато се освобождава стока, ако много искате може, но нормалните хора не го правят вече. Процеса минава изцяло онлайн, но има и проблеми, системата им е правена преди 20 години и не е предвидена за физически лица, предвидена е за юридически и е бъгава. Това е проблема, и затова не малко пъти съм търсил някой с опит в освобождаването на пратки да обясни подробностите в процеса. Сигурен съм, че ще има поне един тук който е опитен но явно си пази в тайна опита.
Виж целия пост
# 579
Пишете без да знаете. Не трябва да се ходи в сграда на митница когато се освобождава стока, ако много искате може, но нормалните хора не го правят вече. Процеса минава изцяло онлайн, ....

Мда, точно така. А после обмитената стока се появява магически пред тебе... Аха ...
Нали все някой някак си ще трябва, след освобождаване от митница, да я реализира някак си материално в ръцете ни?
Или ще ни я пратят в Бокса, ама ние съвсем съзнателно ще чакаме някой да ни каже по коя сметка да наредим митото?
Айде, аз я знам, щото я ползвам. Други ще си направят труда да я намерят в нета. Ама ще има и такива, дето няма да искат да го направят. И?

Ако се обмитява, то ще става със самото плащане на стоката. Ако до момента не е удържано митото, то при пристигането няама как да се случи.
Това отнася ли се до нормалните хора или да ходя да търся хапчета?
Виж целия пост
# 580
Стоката ще си продължи по първоначалния път след като я освободиш до където си я поръчала. Не е много сложно ако не търсиш как да се заядеш можеш да се сетиш. Плащането става електронно също. Кой е казал, че всеки ще може сам да си освобождава стока? Аз не съм, някои хора не могат сами и обувките да си вържат, никога всички хора няма да могат да правят каквато и процедура да се измисли това е нормално.
Виж целия пост
# 581
Аз имам две пратки в митнически склад, и от два дни няма никакво движение. Друг път на следващия ден са при куриера. Сега не знам какво става. Явно са претоварени, не вярвам да има някакво забавяне от тяхна страна. Бота само ме успокоява, че щели да ми дадат пет евро ако пристигнат след 1ви.
Виж целия пост
# 582
Разбира се, че ние (клиентите) няма да освобождаваме пратки от митница. Досега никой не го е правил с пратките над 150 евро, няма логика тепърва да се прави с новите.
Виж целия пост
# 583
Стоката ще си продължи по първоначалния път след като я освободиш до където си я поръчала. Не е много сложно ако не търсиш как да се заядеш можеш да се сетиш. Плащането става електронно също. Кой е казал, че всеки ще може сам да си освобождава стока? Аз не съм, някои хора не могат сами и обувките да си вържат, никога всички хора няма да могат да правят каквато и процедура да се измисли това е нормално.
01.07 не е далеко.Ще ви очакваме с включване,след като си получите пратката.Сега няма смисъл да спорим.
Виж целия пост
# 584
Днес Тему ми даде кредит 35 евро с покупка на неща от 10 евро. Дава ми да си избера дали да ми ги преведе по PayPal (31 евро) или да ми ги даде във вид  на кредит за 35 евро. Условието е да направя поръчка за 10 евро. Предложението е валидно 240 мин. Не знам дали да пазарувам...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия