Седмокласна изпитна тема - 15.06 - 21.06 между баловете, класиранията и валериана

  • 79 312
  • 1 747
# 1 245
Не  знам дали  в училище/школи/уроци  са разглеждани конкретно задачи от  сплави с карати, малко се  съмнявам. Тези задачи (за  сплави) сякаш  принципно се  подценяват,  защото  във  втори модул не  се  падаха. Затова тук  ще има  вече разлики  в  точките дори и  при  добре подготвени  деца.
Виж целия пост
# 1 246
Може ли да качите и втори модул?
Аз не мисля, че има някакви злоупотреби. Връзкарите си имат други начини за влизане.
Виж целия пост
# 1 247
Така - който не си слуша интуицията като мен е глупак. Вчера го питах нашето иска ли да реши две задачи от смеси и сплави, каза ми - да. Отварям сборника и избирам на око една задача - оказва се със злато и карати, казвам си - абсурд да им дадат за карати, много им е далечно това на децата. И не му я дадох - дадох му да реши съседните две задачи 😆😄😆
Виж целия пост
# 1 248
Не  знам дали  в училище/школи/уроци  са разгледни конкретно задачи от  сплави с карати, малко се  съмнявам. Този  тип з адачи с якаш  принципно с е  подценяват,  защото  във  тори модул не  се  падаха. Затова тук  ще има  вече разлики  в  точките дори и на  добре подготвени  деца.
И аз така си мисля. Първо, че сплавите наистина се подценявати второ - тези карати... Въпреки че изрично са им написали, че среброто не се изчислява в карати.
Виж целия пост
# 1 249
Добре де, как така е достъпен тестът по време на изпита!? Не би трябвало да е възможно. Мен това дълбоко ме смущава и не мога да се въздържа да не мисля за възможни злоупотреби.

100% има злоупотреби, аз нямам съмнения в това...
И това рано теглене на варианта, още в 7,30ч, а изпита започва в 9... ?!
Аз винаги съм вярвала, че има злоупотреби. Но реално какво ще стане по-нататък? Някой ще влезе в СМГ, защото е имал инфо и е изкарал 10-15 точки повече, които иначе нямаше да му стигнат. И после ще му стопят лагерите, дали в СМГ, дали в друго МГ, да не говорим в ТУЕС.
Аз така едно време се "набутах" по грешка в МГ в клас МАТ. Исках аз биология и химия, но майка ми ме записа на курс по МАТ. Пък и най-добрата ми приятелка щеше да кандидатства с МАТ, та хайде и аз. Обаче изядох с кориците и биологията и отидох и на двата изпита. Е, приеха ме и за двата класа, почудих се, пък записах МАТ. Много зор, голям кошмар, за мен разбира се. Но пък желязна подготовка за останалите. От 26 човека, 21 станаха студенти с МАТ без една минута странични уроци,  две девойки (аз едната) кандидатствахме с друго (съотв. биология и БЕЛ). Две момчета не бяха приети и  отидоха в казармата, обаче се бяха издънили поради голямо самочувствие, бяха едни от най-добрите. Е, после си доучиха.

Оставам си на мнение, че този формат на НВО е излишен, стресиращ и грешен. Старият модел за мен е много по-добър. Искаш химия и биология - кандидатстваш с тях. Хайде евентуално да има БЕЛ, но да не бъде решаващ. Но да гониш езици, история, химия, биология и да зависиш от матурата по МАТ не е никак честно.

Аз ви "повярвах", като говорехте в темата за сплави и накарах моя да ги преговори. Той каза, че по принцип не са му трудни, пак беше решавал. Обаче тук, карати + сплави, доста умотано става.
Виж целия пост
# 1 250
Исках сплави, ето сплави, ама чак карати... Снощи реши една задача за злато и сребро, от втори модул на последното помагало на Просвета, ами доста по-лесна беше.
Уф..
Виж целия пост
# 1 251
И на мен ми струват гадни от 2 модул, не можаха ли да сложат 6 подусловия, имам чувството, че няма да им стигне времето.
Виж целия пост
# 1 252
За езиковите гимназии и навремето имаше изпит по мат. Все пак те не са хуманитарни. Ако гониш история, може и да не ти трбва, но за химия - със сигурност. Не случайно в изпитите за медицинските университети в чужбина има и иматематика, и физика.
Виж целия пост
# 1 253
Тези задачи ми се струват нереално трудни.
И с по много подточки.
Виж целия пост
# 1 254
Исках сплави, ето сплави, ама чак карати... Снощи реши една задача за злато и сребро, от втори модул на последното помагало на Просвета, ами доста по-лесна беше.
Уф..
Както се казва човек не знае ,когато си пожелае нещо какво ще получи...
Виж целия пост
# 1 255
В 12 приключват, ориентировъчно, нали?
Виж целия пост
# 1 256
Аз имах предчувствие за сплавите и доста ги упражнява, разбира ги, не са му трудни, но тези карати...., решавал е, дано си спомни нещо. Много ми се струват и на мен подточките, почвам да се съмнявам, че времето ще им е достатъчно.
Виж целия пост
# 1 257
Винаги на втора част задачите са с много подточки. Ще им стигне времето на децата, спокойно.
Виж целия пост
# 1 258
За езиковите гимназии и навремето имаше изпит по мат. Все пак те не са хуманитарни. Ако гониш история, може и да не ти трбва, но за химия - със сигурност. Не случайно в изпитите за медицинските университети в чужбина има и иматематика, и физика.
Може, аз съм от по-възрастните. В нашата МГ се кандидатстваше само по съответните предмети - бяхме три класа МАТ и по един Биология, Химия и Физика.
Виж целия пост
# 1 259
София,  кой е  този  стар  модел, конкретно за ЕГ  питам.  Стар  или нов,  все е  бил  с БЕЛ и мат.  Разликата беше, че  можеше  да  се кандидатства само за една  ЕГ някога  -ограничение,  което   при настоящия го няма и  това  е всъщност в полза на  децата.  Не казвам, че  НВО няма   мнооого кусури, но стар модел за някои гимназии няма.
А,  вече е  коментирано.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия