Седмокласна изпитна тема - 15.06 - 21.06 между баловете, класиранията и валериана

  • 88 062
  • 1 918
# 1 905
Моето също е пбъркало 6та заради 0та, това са едни от малкото задачи, които можеше да решава, даже се надявах от този тип да е по-сложна с разписване с повече точки. За 21а е написало 4х, защото кой да помни правилото за сбора.
За 21 задача след като е с разписване, няма ли все пак някаква логика да дават частично точки за периметър. На мен ми се струвс лесен изпита, а детето все едно на санскрит го е чело. Надявам се на БЕЛ да има висок резултат..
Виж целия пост
# 1 906
Проблемът не е в математическата коректност, а в педагогическата етика. Задачата е написана тип „капан“, а целта на матурата е да провери знанията на децата, а не да ги подхлъзва с юридически формулировки!
​Ако целта на съставителите беше наистина да проверят дали учениците в 7. клас разбират концепцията за „вероятност“ и кои числа се делят на 3, задачата щеше да бъде формулирана ясно и достъпно – например с числата от 1 до 9.
​Вместо това е използван тежкият и изкуствен израз "едноцифрено неотрицателно число", за да се вкара съзнателно уловката с нулата. В условия на огромен стрес, ограничено време и залози за бъдещото им кандидатстване, децата мислят логично, а не като адвокати, които си четат договорите с дребен шрифт.
​В училище никой не тренира седмокласниците с примери как „0 се дели на 3 без остатък“. Да изискваш от 14-годишни деца подобно педантично вглеждане в дефинициите на изпит, който определя бъдещето им, не е проверка на знания. Това е чисто и просто административно „препъване“, за да се свали изкуствено успеваемостта.
​Крайно време е изпитите на МОН да спрат да приличат на игра на „тука има – тука нема“. Настояваме за признаване и на двата отговора (защото при изключване на нулата логиката на децата е напълно вярна) или за сериозно преразглеждане на критериите за оценяване на тази задача!
Виж целия пост
# 1 907
Иначе мисля, че само на Арменския поп не съм писала. Нямам му контактите. Ако някой ги има, моля да ги даде. Wink Laughing
pop@armenia.com
Виж целия пост
# 1 908
Стискам палци на всички седмокласници.
Малък “поздрав” за 21ва задача, лично творчество.
https://youtu.be/6_UW0rQ9fe0?is=hTuhCezs7blAMYOb



Топ!!!!! Simple Smile
Виж целия пост
# 1 909
Пуснах новата седмична тема.

Нека да продължим дискусиите в нея.
Виж целия пост
# 1 910
Ами ако всички задачи бяха с разписване, би имало логика да се дават точки за част от решение. Обаче на МОН не им стиска, защото има едни групи, които сега взимат някакви точки само защото има възможност да се огражда на тото.
Стискам палци на всички седмокласници.
Малък “поздрав” за 21ва задача, лично творчество.
https://youtu.be/6_UW0rQ9fe0?is=hTuhCezs7blAMYOb



Топ!!!!! Simple Smile
Това ще ми е новият летен хит Joy
Виж целия пост
# 1 911
Заедно с бангаранга Simple Smile
Виж целия пост
# 1 912
В задача 6. няма двусмислие.
Да и според мен си е супер,то и 21 си е добре,критериите към нея не са...
Виж целия пост
# 1 913
Има нова тема.

Пуснах новата седмична тема.

Нека да продължим дискусиите в нея.
Виж целия пост
# 1 914
Здравейте,
Много, много сме притеснени вкъщи, детето не знае къде е. Задачите от 15 до 21 вкл. е написал отговорите плътно вляво, под четириъгълника, а не встрани. След  зад.22 един квестор го е поправил. Но от 15 до 22 зад. са извън обхвата на скенера. Какво можем да направим?
Няма да излезе при проверка.Защо детето Ви не е повикало квестора,за да го попита или да му помогне за нещо по бланката?
Виж целия пост
# 1 915
Може да идете да си видите работата и да настоявате да ви възстановят точките, ако задачите са вярно решени.
Виж целия пост
# 1 916
В задача 6. няма двусмислие.
Има, разбира се. Никъде не е написано, че трябва да се дели на 3 без остатък. Типичен пример за недобре написана задача.
Когато се казва, че едно число се дели на друго, това означава без остатък. Ако не е така, изрично се казва с остатък и в повечето случаи се казва и какъв е остатъкът.
Виж целия пост
# 1 917
Проблемът не е в математическата коректност, а в педагогическата етика. Задачата е написана тип „капан“, а целта на матурата е да провери знанията на децата, а не да ги подхлъзва с юридически формулировки!
​Ако целта на съставителите беше наистина да проверят дали учениците в 7. клас разбират концепцията за „вероятност“ и кои числа се делят на 3, задачата щеше да бъде формулирана ясно и достъпно – например с числата от 1 до 9.
​Вместо това е използван тежкият и изкуствен израз "едноцифрено неотрицателно число", за да се вкара съзнателно уловката с нулата. В условия на огромен стрес, ограничено време и залози за бъдещото им кандидатстване, децата мислят логично, а не като адвокати, които си четат договорите с дребен шрифт.
​В училище никой не тренира седмокласниците с примери как „0 се дели на 3 без остатък“. Да изискваш от 14-годишни деца подобно педантично вглеждане в дефинициите на изпит, който определя бъдещето им, не е проверка на знания. Това е чисто и просто административно „препъване“, за да се свали изкуствено успеваемостта.
​Крайно време е изпитите на МОН да спрат да приличат на игра на „тука има – тука нема“. Настояваме за признаване и на двата отговора (защото при изключване на нулата логиката на децата е напълно вярна) или за сериозно преразглеждане на критериите за оценяване на тази задача!

А това не е ли следствие на опростяването на изпита като цяло, което автоматично води до задачи с капани с цел рязане на точки за глупости, педантизъм и формулировки?  При една истински сложна задача няма да има нужда от такива капани.
Виж целия пост
# 1 918
Има нова тема, четири поста по-нагоре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия