Разводът и след него. Запознанства след 50 г.

  • 12 019
  • 539
# 435
Мен отвътре ме влече към връзка. А всъщност ми се иска да не го искам толкова, а да съм си Куул и чил, да си събра акъла и да си карам кефа сама, с децата и приятелки.
Даже като се разделим с някого, аз жаля не за самия него, а за "връзката".
Виж целия пост
# 436
Абсолютно вярно,аз най-добре се чувствам като съм сама и с възрастна имам и повече нужда да оставам сама за по -дълги периоди от време.Подивявам ли, какво ли но колкото по-малко хора има около мен ми е по-добре.
Виж целия пост
# 437
Не, не съм на 25.

Кажи ми как след 20 години нещата се чупят изведнъж и двамата казват "Ей, гледай кво стана, давай да се разделяме", като преди това всичко било идеално? Тая хармонична и здрава връзка не следва ли да се справи без усилие с нещото, което е "скофтило" нещата във вторник вечер?

То по-добре да беше на 25. Щяха да са разбираеми наивитетите ти.
Ще извиняваш за непоискания психопрофил, ама нали с уговорката, че просто говоркамке си тука, лоши чувства не влагаме. Не си на 25, но с бързи крачки вървиш към зрял необвързан мъж. А след зрелостта започва нали знаеш какво? Бавното застаряване. Проточва се много години чисто физически, но ментално при някои хора внезапно бързо натежава. В делниците не, но по празници е "весело".Wink

Има хора, които са си самодостатъчни. Познавам само два души обаче аз такива. То е рядко срещано умение през по-голяма част от времето да не се нуждаеш от партньор. Ти не си от тях. Ти си търсиш патньорка. В това число вероятно и тук. Wink

Връзките няма как да обясним на един човек с четиригодишна такава как се скофтват. Няма да го разбереш. След още някоя година ще започнеш да разбираш как е чисто и хормонално, и ментално обусловена кризата на средната възраст. За да стигнеш до криза на средната възраст във връзката обаче първо трябва да има какво да се скофти.
Виж целия пост
# 438
Не, не съм на 25.

Кажи ми как след 20 години нещата се чупят изведнъж и двамата казват "Ей, гледай кво стана, давай да се разделяме", като преди това всичко било идеално? Тая хармонична и здрава връзка не следва ли да се справи без усилие с нещото, което е "скофтило" нещата във вторник вечер?

То по-добре да беше на 25. Щяха да са разбираеми наивитетите ти.
Ще извиняваш за непоискания психопрофил, ама нали с уговорката, че просто говоркамке си тука, лоши чувства не влагаме. Не си на 25, но с бързи крачки вървиш към зрял необвързан мъж. А след зрелостта започва нали знаеш какво? Бавното застаряване. Проточва се много години чисто физически, но ментално при някои хора внезапно бързо натежава. В делниците не, но по празници е "весело".Wink

Има хора, които са си самодостатъчни. Познавам само два души обаче аз такива. То е рядко срещано умение през по-голяма част от времето да не се нуждаеш от партньор. Ти не си от тях. Ти си търсиш патньорка. В това число вероятно и тук. Wink

Връзките няма как да обясним на един човек с четиригодишна такава как се скофтват. Няма да го разбереш. След още някоя година ще започнеш да разбираш как е чисто и хормонално, и ментално обусловена кризата на средната възраст. За да стигнеш до криза на средната възраст във връзката обаче първо трябва да има какво да се скофти.

Не ми отговори на въпроса, приемам, че и двамата знаем отговора. Благодаря за психопрофила, много любопитно наблюдение.

Да, търся партньорка. Към днешна дата имам такава. В форума не търся точно партньорка. Както още през 2016 стана ясно, тук съм за да спя с "по-хубавите от потребителките". Това бе заключението на тогавашния форумен комитет. Обжалването ми бе неуспешно. Та, ако някоя от вас получи съобщение от мен да знаете, че искам да ви вкарам в леглото. Ако не получите... ясно е.
Виж целия пост
# 439
Ама ми е странно как Защо чертае цели карти на бъдещето с 10 години напред.
Мен животът ме е научил, че утре може да завие накъдето си иска. И често е на хубаво!
Виж целия пост
# 440
Мога да ти отговоря, Биг Сити, но казах - няма да разбереш. Аз засега нямам скофтена връзка, но отлично съзнавам как се напластяват факторите за такава. Обаче ти нямаш нужното продължително съжителстване, за да уловиш нюансите.

Просто си гледай срещите и нескучните и това е. В краищата всекиму каквото е нужно.

Любопитно е, да.
Не знам кой си е милил за теб, че някого искаш да вкараш в леглото си. Тук във форума сме видели достатъчно мъжове през годините.

Аз ще се радвам за теб ако си във връзка. Дано е вярно. И разбира се дано ти е удовлетворяваща. Аз най обичам хората каквото искат да си отимат. За да са спокойни.

Ми Рокстар, чертая, да. Отдавна ходя по белия свят. Нормално е кое-що да съм видяла. При себе си, при близките и приятелите си. То общо взето пътят на хората е доста сходен. Като в онова лафче, не знам дали си го чувала, "човечеството е толкова старо. Винаги вървиш по нечии стъпки".
Виж целия пост
# 441
Не мислиш ли, че е наивно да твърдим, че човек трябва да прекара четвърт живот във връзка за да разбере механиката им?
Виж целия пост
# 442
Не, не мисля. Защото освен механиката на разпадащите връзки ще разбереш и много за себе си, ще се промениш, ще осмислиш това-онова.
Виж целия пост
# 443
Не, не мисля. Защото освен механиката на разпадащите връзки ще разбереш и много за себе си, ще се промениш, ще осмислиш това-онова.

Явно съм ъпгрейдната версия. Уча се в движение. Нямам друго обяснение.
Виж целия пост
# 444
Аз, тъй като съм имала и дълъг брак, и кратки връзки, мисля че е едно и също. Само че в брака стискаме зъби и чакаме някой кофти период да мине.
В кратките връзки - давам по няколко шанса, ама накрая си хващам чантичката. Нямам стимул да чакам.
Виж целия пост
# 445
Ъпгрейдната друг път, Биг Стар. Но щом така се усещаш - добре. Обяснение за какво? Защо всичко ти е така кристално ясно ли?Simple Smile Ама то ясно ли е? Thinking
Всички се учим в движение.

Абе пак да ти кажа... кой каквото иска нека да си отима. В този смисъл и ти - нескучна и неразпадаща се връзка.
На мен неделя ми е време за клипчета за интериор и каране на кростренажор. Та няма да отегчавам повече с опонирането си. Че после трябва и да сготвя. Част от дългите скучни връзки, какво да се прави. Обичам предсказуемите неща аз.
Виж целия пост
# 446
Да, при прекалено висока летва, бройката на кандидатите клони към 0
Повечето жени на средна възраст, особено по-добре изглеждащите, които са били много харесвани на младини, някак си не осъзнават, че трябва да свалят летвата… колкото и да е поддържана една жена на 55-60г., менопаузата не прощава, остаряването е факт и мъжкото внимание главоломно намалява

Хич не намалява да ти кажа, говоря от лични впечетления.
Първо зрялата жена, няма красотата на младостта - свежест, виталност, пухкав десерт, който дразни, но не наяжда.
Тя по-скоро може да се сравни със сила, плътност на усещането, вкусно ухаещо ядене, което насища всички сетива.
Това е един от примерите за хора, които активно са изживяла живота си, които са видяли много, спечелили са много, губили са много, които наистина са богати отвътре на емоции, мисли и усещания и отвън - между другото точно тази стабилност, която лъха от тях, и финансова - привлича изключително много мъже.
Една зряла, интелигентна и успяла жена на 50 е скала, на която човек може спокойно да се облегне.
Особено мъжете около 40 - особено ако са добре професионално и все още активно се поддържат търсят точно това - скала, на която да се облегнат.
Нещата не са толкова еднозначни и прости. Имам мои приятели мъже, около 40-те, които имаха последователни връзки и с 25+ и с 35+ и накрая точно с жени 45+ се събраха - питах ги защо - защото тя е живяла / достатъчно умна е да разбира живота, хората и парите /
Така, че една жена на 50 ако притежава пари, акъл и се поддържа няма проблем с намирането на мъже. Даже е актимно търсена и ухажвана.
Виж целия пост
# 447
Въпросче точно по темата - колко време бихте дали на 50годишен мъж /без деца, но твърди, че иска да има/, да се начуди иска ли сериозни отношения. И смятате ли за червен флаг самия факт, че на 50 г е без деца и твърде инертен?
Виж целия пост
# 448
2-3 месеца.
Виж целия пост
# 449
Въпросче точно по темата - колко време бихте дали на 50годишен мъж /без деца, но твърди, че иска да има/, да се начуди иска ли сериозни отношения.
Приискало му се на 50 деца...дълбоко се съмнявам. Най - много идеята да има наследник нещо, не и да е баща в истинския смисъл, навярно дори не осъзнава всички отговорности и задължения...та, той целият си съзнателен,зрял живот е бягал от тях. Не бих чакала и месец, всъщност това е типаж, който бих избягвала - стар ерген, сетил се за последния влак...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия