Разводът и след него. Запознанства след 50 г.

  • 20 518
  • 779
# 690
Аз пък искам тройка с Брат Пит и Марлон Брандо на младини.
Ама като гледам само с фантазията ще си остана.
Колегата с младите мацки и той като мен най-вероятно Joy
Виж целия пост
# 691
На всички дами - млади, средни на възраст и наистина възрастни, с днешния си акъл, бих казала да си живеят живота и да не слагат нито една връзка за център на живота си. Защото животът е днес и сега. По повод как връзка, започнала на 50, щяла да свърши на 60 и жената да страда - не е сигурно така ли ще е. Аз бих предпочела 10 години да си живея щастливо, пък колко да страдам после, отколкото все сама, ама пък никой нямало било да ме разочарова. Тази вечна предпазливост - този да не ме измами, ама другия да не се интересува от имотите ми, пък третия от дъщеря ми -  дами с такива разсъждения не знам какви връзки ще имат изобщо. То това прилича на параноя вече Simple Smile
Виж целия пост
# 692

Аз не мисля, че съвсем ме разбра какво казвам, но през цялото време, във всеки формат трябва да има наслада от живота и всеки да го живее както намери за уместно Simple Smile
Виж целия пост
# 693
Аз оставам с впечатление, че всички, които пишем във форума, сме от "останалите", нещастните и т.н.

Дали няма нещо вярно? Wink

Как се определя кой е щастлив или нещастен? То всеки иска най-доброто за себе си, но дали може да предложи най-доброто? Пък и в тази конкуренция, не се ли губи топлината, човешкото?
Виж целия пост
# 694
Аз оставам с впечатление, че всички, които пишем във форума, сме от "останалите", нещастните и т.н.
И какво те наведе на този извод? Щото без аргументи и ти отиваш в отбор Бла-Бла.
Виж целия пост
# 695
Ми не. Понякога щастливи са хората тук, друг път - нещастни. Като всички други.
Виж стойката на мъжовете тук се отличава с относително постоянство. Винаги много знаят за женичките, много такива са имали и имат, отлично им върви любовният живот и въобще "Хей, живот, здравей, здравей".
Виж целия пост
# 696
Аз разбирам, че Рокси казва, че повечето жени около нея са с по-млади мъже.
Около мен е подобно положението, включително с разлики от 15 години в полза на жената. Ще кажете - ама това е само за секс на млади лъвчета с едипов комплекс. Моите наблюдения са, че отношенията в тези двойки са удовлетворяващи и за двете страни. Само 2 от тях живеят заедно. Другите са 'уикенд' гаджета - събират се само за положителните емоции, без битовизми, което намирам за отличен вариант за жена около 50-те, с отгледани деца.
Виж целия пост
# 697
Аз разбирам, че Рокси казва, че повечето жени около нея са с по-млади мъже.
Около мен е подобно положението, включително с разлики от 15 години в полза на жената. Ще кажете - ама това е само за секс на млади лъвчета с едипов комплекс. Моите наблюдения са, че отношенията в тези двойки са удовлетворяващи и за двете страни. Само 2 от тях живеят заедно. Другите са 'уикенд' гаджета - събират се само за положителните емоции, без битовизми, което намирам за отличен вариант за жена около 50-те, с отгледани деца.

Това обяснява всичко. В такава връзка без битовизми всяка страна печели - младежът лесен секс с навита и опитна жена, жената неангажиращ здрав секс (без досадна грижа с вятърничав младеж). Това наистина е идеален вариант, още повече не се намесват деца, наследства, сръдни, неприемане... Но за такава връзка ли става дума тук? Защото ако е за семейство май не е толкова проста работата. То млад и енергичен в леглото хубаво, ама поколенческите разлики в общуването къде остават?
Виж целия пост
# 698
Как се определя кой е щастлив или нещастен? То всеки иска най-доброто за себе си, но дали може да предложи най-доброто? Пък и в тази конкуренция, не се ли губи топлината, човешкото?

В тази "конкуренция" живеят определени хора, които само вадят някакви сметки, мерят някакви пазари, пък накрая все капо. Много от хората тук са в напълно нормални, човешки връзки, основани предимно на взаимно харесване и привличане.
Виж целия пост
# 699
Как се определя кой е щастлив или нещастен? То всеки иска най-доброто за себе си, но дали може да предложи най-доброто? Пък и в тази конкуренция, не се ли губи топлината, човешкото?

В тази "конкуренция" живеят определени хора, които само вадят някакви сметки, мерят някакви пазари, пък накрая все капо. Много от хората тук са в напълно нормални, човешки връзки, основани предимно на взаимно харесване и привличане.
Дано да е така. Доколкото разбирам, обаче, много и не са в такива връзки.

Но как да свържем пътника със съответния влак? Много мнения в различни теми се изписаха колко е трудно на ++ години.
Виж целия пост
# 700
.....Но за такава връзка ли става дума тук? Защото ако е за семейство май не е толкова проста работата. То млад и енергичен в леглото хубаво, ама поколенческите разлики в общуването къде остават?
Темата е за запознанства след 50 години, не за брак и семейство.
Какви поколенчески разлики в общуването има между 50 годишна жена и 35 годишен мъж??!!
Извинявай, но работя с 12 души между 25 и 44 години, само един е на 53, и не виждам никакви разлики, който да ни пречат да общуваме на живо и онлайн в чата. Нито пък да не се разбираме. Всички сме нормални, добре възпитани и съвременни хора, независимо от разликата във възрастта.
Виж целия пост
# 701
Бурна дискусия гледам. Моята гледна точка- децата ми са момента ЕДНО. На който не му харесва,  айде У лево, аз също не го харесвам.  За десет години сама се родих буквално. Никога не съм изглеждала по добре външно, при условие,  че нямам корекции 😁, под 60кг държа тегло, тренирам си, планирам си задачите без да се съобразявам на неКой де му е китката. Децата отгледани вече,  всеки по пътя си, мама Happy и си чете книжка в жегата.  Драмите дали някой и на колко години е не ми е в обсега.  Научих се да разчитам на себе си и това е най доброто,  което направих за себе си и децата.
Виж целия пост
# 702
MamaMiy, в такъв случай за какво ти е мъж, освен ако не ти прави живота още по-хубав и лесен?
Това се опитвам да кажа през цялото време. Хората след една възраст са достатъчно добре осигурени, справят се и сами, знаят какво могат и какво искат. Затова са все по-малко склонни на компромиси, за да има някакъв партньор до тях.
Виж целия пост
# 703
Не, не съм казала такова нещо.
Поне 10 пъти казах, че и сред колежките ми и сред клиентите, стабилните двойки са на сходна възраст с малка разлика с много малки изключения.
Виж целия пост
# 704
И как ще търсиш 30-годишна, а ще се надяваш да е с почти изгледано дете?

Относно това да си пратиш децата на 7 и 10 години при бащата и да не ги виждаш, докато си играеш на семейство с новия.... Няма много жени, които да приемат подобно нещо.

Стой си сам най-добре.
Не търся 30 годишна, а 20 годишна
Стига сте чели накриво . И друга беше чела постовете ми, както дявола чете евангелието.
Бях написал 35-38 годишна.
Тоест 10-12 години по- млада .
Нищо фрапиращо, ако има такива да ги питам на кой свят живеят?
Та така. Поне знам какво искам.
До Зигзаг :
Нищо не искам от нея. Общо пране в пералнята, общи покупки в магазина, общи фактури, да готви - абсурд!
Не знам кой търси обгрижване. Сигурно Бай Ганьо - бабаита : “Слагай салатата жено!”
Това ли е обгрижването?
Програмата ми не е тази…

Ти, след като си на 50, 35-38 означава 12-15 години по-млада, а между 10 и 15 години има значителна разлика. Ти имаш син на 17, който все още си е при теб. 15 години по-младите от теб спокойно може да имат  деца с 15 години по-малки от твоето. Предвид средната възраст за раждане на първо дете в България, а вторите и следващите деца са след тази, на 35-38 г. много малко българки имат деца, които вече са на възраст да са си хванали пътя и да не живеят с майките си, в общия случай, или по изключение с баща или друг роднина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия