Седмокласна изпитна тема - 22.06 - 28.06 - НВО приключи, адреналинът още не

  • 16 562
  • 474
# 405
Нашите в понеделник ги оформиха по всичко и върнаха учебниците, и от вчера всеки ден са на организирани посещения на музеи в града. Много добра инициатива на училището.
А за резултатите аз залагам, че ще излязат чак на 01/07 късния следобед и така ще ни го "върнат" за всичките жалби и недоволството, с които ги злепоставихме. Така ще демонстрират, че стриктно спазват правилата и сроковете:))
Виж целия пост
# 406
Много хубава инициатива е това с музеите. Толкова ми се искаше и нашите да правят нещо смислено, а не да стоят на телефоните. Това са последните им дни заедно като клас, след това ще се разпръснат.
Виж целия пост
# 407
Елза Тодорова е прекрасен преподавател! Късметлии са децата, които са при нея.

 При нас тази седмица доста годишни оценки написаха, само по 2-3 предмета не е оформен. Госпожата по БЕЛ доста ги тормози с изпитвания и ги извика на 18.06 да ги изпитва включително. Само 1 дете от класа ще има 6, а в съседния май нито едно. Направо нямам думи. Моето има 5, което сваля цели 11 т, а това е страшно много..Иначе е с отличен успех, на трето място е по успех в класа, ама с тази 5-ца се прощаваме с доста училища.
 Винаги съм харесвала госпожата по математика и сега ми направи много добро впечатление. Беше отишла пред училището в деня на матурата и чакала децата да излезнат, разпитвала ги е как са се справили и ги окуражавала.

 Наборчето в събота реши, че и италиански му харесвал като език. В Испанската го има, но за там не вярвам да се дореди. В НГДЕК също има, но те са с изпит по история и опдата. Не знам Италианския лицей на какво ниво е сега, преди години беше добро, но напоследък никъде не съм чела нищо за него, а там са с предимство техните си ученици. Някой знае ли друго училище с италиански. Вчера мернах в една ФБ група, че 23-то също има.
Виж целия пост
# 408
Племенницата ми е с италиански в София, но не знам кое е училището. Дали не е 23-то.
Нашите ще се почерпят за края на учебната година на 06.07. На РС преди матурите класната каза, че тогава ще им дават свидетелствата (предполагаше, че ще са готови дотогава).
Подготвяме и подарък за класната.
Виж целия пост
# 409
Елза Тодорова е прекрасен преподавател! Късметлии са децата, които са при нея.

 При нас тази седмица доста годишни оценки написаха, само по 2-3 предмета не е оформен. Госпожата по БЕЛ доста ги тормози с изпитвания и ги извика на 18.06 да ги изпитва включително. Само 1 дете от класа ще има 6, а в съседния май нито едно. Направо нямам думи. Моето има 5, което сваля цели 11 т, а това е страшно много..Иначе е с отличен успех, на трето място е по успех в класа, ама с тази 5-ца се прощаваме с доста училища.
 
Това наистина е отвратително! Според мен оценките от училище изобщо не трябва да влизат в бала.
105 също е с италиански. Но, ако не стигне за Испанската, аз бих жертвала италианския и насочила към друго училище. Италиански може да учи и извън училище.
Виж целия пост
# 410
Включвам се с един по- необичаен въпрос. Бях спряла наборката от училище преди матурите и сега класната ми обяснява, че не мога да извиня отсъствията й (6 на брой) с бележка по домашни причини, тъй като можело само 5 поредни да се извиняват. 6-то при нас е на 18.06 и реално матурата по БЕЛ ги прави непоредни според мен.
Имате ли някакви идеи с какъв друг мотив мога да извиня последното отсъствие- примерно подготовка за матура или нещо друго ако сте писали вие?
Виж целия пост
# 411
5 последователни дни са 5 учебни дни. Денят на НВО е неучебен. Иначе и събота и неделя би трябвало да се броят, че прекъсват поредицата, но тогава изискването за не повече от 5 дни не би имало никакъв смисъл. Другите варианти за извиняване на отсъствията са - медицинска бележка, бележка от спортен клуб.
Виж целия пост
# 412
Елза Тодорова е прекрасен преподавател! Късметлии са децата, които са при нея.

 При нас тази седмица доста годишни оценки написаха, само по 2-3 предмета не е оформен. Госпожата по БЕЛ доста ги тормози с изпитвания и ги извика на 18.06 да ги изпитва включително. Само 1 дете от класа ще има 6, а в съседния май нито едно. Направо нямам думи. Моето има 5, което сваля цели 11 т, а това е страшно много..Иначе е с отличен успех, на трето място е по успех в класа, ама с тази 5-ца се прощаваме с доста училища.
 
Това наистина е отвратително! Според мен оценките от училище изобщо не трябва да влизат в бала.
105 също е с италиански. Но, ако не стигне за Испанската, аз бих жертвала италианския и насочила към друго училище. Италиански може да учи и извън училище.

И моичкият току що го оформиха с 5 по БЕЛ. Все се надявах да стане чудо и да им направи подарък на изпроводяк ама ц.... И вече е -11... Аз винаги съм мразела математикатаи единствената 6-ица по МАТ получих в 7 клас, когато учителката ни, която беше меко казано гадна, написа на всички, които казаха, че ще кандидатстват 6. Уви, моето не получи такъв подарък.....
Виж целия пост
# 413
MILO1, извинявам се Simple Smile Отбелязали са "Б" - допълнение.
Точно така, масово са отбелязали - допълнение.
Виж целия пост
# 414
И аз мисля, че няма да е така. Половината СМГ май е объркало 6-а задача. Отделно май и с времето на втори модул са се сблъскали. Ще видим като излязат резултатите, де.
На база на какво го твърдите? Пълни глупости. Тази година нулата е като единицата през 2023 г.
Не разбрах нищо. Каква единица 2023-а? Не решавам аз НВО-та, ако е референция към задача.
А Вие на база на какво ми казвате, че са пълни глупости. Децата от училището си коментират, аз статистика не съм правила да препитам всяко дете. Такъв коментар чух от СМГ-ейчета и го цитирах буквално.
Вие не бяхте ли родител на дете от Д клас, който много ревеше срещу Бойчева, или бъркам ника. Ако е така, ето, Бойчева ги е подготвила децата и във Вашия клас всички ще имат по 100т. Simple Smile

На кого съм родител не е важно. И не само за Бойчева съм изразявала мнение, а и за Тонев. Бойчева себе си не може да подготви, камо ли ученици от 7 клас.
Виж целия пост
# 415
Въпрос за избора на паралелки и профилиране:

До колко е важно в момента да се избират паралелки на база как ги профилират впоследствие?

Т.е., ако сега запишеш паралелка с испански (първи език) и английски (втори език) например (което подозирам повечето гледаме), когато започнат профилите по другите дисциплини (история, БЕЛ, химия...) тези профили зависят ли от това в коя паралелка си от 8 клас или се смесват децата според желанията и не е обвързано с конкретна паралелка?

След кой клас се избират профили?
Виж целия пост
# 416
Елза Тодорова е прекрасен преподавател! Късметлии са децата, които са при нея.

 При нас тази седмица доста годишни оценки написаха, само по 2-3 предмета не е оформен. Госпожата по БЕЛ доста ги тормози с изпитвания и ги извика на 18.06 да ги изпитва включително. Само 1 дете от класа ще има 6, а в съседния май нито едно. Направо нямам думи. Моето има 5, което сваля цели 11 т, а това е страшно много..Иначе е с отличен успех, на трето място е по успех в класа, ама с тази 5-ца се прощаваме с доста училища.
 
Това наистина е отвратително! Според мен оценките от училище изобщо не трябва да влизат в бала.
105 също е с италиански. Но, ако не стигне за Испанската, аз бих жертвала италианския и насочила към друго училище. Италиански може да учи и извън училище.

И моичкият току що го оформиха с 5 по БЕЛ. Все се надявах да стане чудо и да им направи подарък на изпроводяк ама ц.... И вече е -11... Аз винаги съм мразела математикатаи единствената 6-ица по МАТ получих в 7 клас, когато учителката ни, която беше меко казано гадна, написа на всички, които казаха, че ще кандидатстват 6. Уви, моето не получи такъв подарък.....

Детето може да се яви на повишителен изпит.
Виж целия пост
# 417
Някой беше попитал за медицинските бележки за професионалните паралелки. Аз сега влязох в профила на детето с вх.№ и кода за достъп. В горната синя лента има бутон Желания. Като го изберете, по надолу има ВАЖНО и оцветено в червено ТУК. Като чукнете на него е описано всичко подробно.
Виж целия пост
# 418
Миналата година беше абсолютният рекорд по брой 100т. на мат - 226 в София. Графиката на резултатите изглеждаше абсурдно.
Тази година не мисля, че ще е така.
Виж целия пост
# 419
Това с явяването за повишаване на оценката е нож с две остриета. Може и да ти намалят оценката. Явяваш се пред комисия и каквото те преценят, това ти пишат.
Преди беше така. Сега не знам дали има промяна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия