Седмокласна изпитна тема - 22.06 - 28.06 - НВО приключи, адреналинът още не

  • 18 263
  • 517
# 510
При нас събраха вчера учебниците. Днес оформиха всички оценки. Детето си остана с 2 петици от разказвателните предмети, но поне останалите са 6. Дано не се стига до положение да сме с равен бал с някой и да се класираме по диплома, защото ще загубим класацията срещу някой с пълно 6.

И аз не искам да чакам след 2 класиране, но ако се наложи ще рискуваме.
Виж целия пост
# 511
Не мисля, че има кой знае колко много деца с пълно 6 вече, така че спокойно. Трудно в днешно време се изкарват шестици.
Мишленце, много неприятно с петицата по Бел ... Дано не е проблем. Аз имам много лоши спомени от недостиг на бал заради балообразуваща оценка ,и това беше причината да преместя в 5 клас дъщерята в селското училище. Не че се изкарват лесно шестици, хич даже, но поне накрая има шанс да проявят човечност учителките. За щастие, точно оценките по бел и математика са най-безапелационните от целия клас , но всичко друго са петици, та не знам кое е по-добре .
Не съм по риска и не бих рискувала на трето класиране. С желанията са ми подредени в главата още преди 1 година,до най-нискобаловото. В Пловдив няма много училища, а аз обичам като хоби да научавам неща от всякакви хора за училищата, включително и баловете следя от 6 години , та имам  идея какво да очакваме. Какво ще стане накрая, божа работа. Вярвам,чеесеки че попадне , където му е мястото. За сина ми беше така , макар да да бях разочарована. С времето осъзнах, че това е било идеалното място за него и мързела му, да има хубава диплома, но и контакти с интелигентни хора .
Виж целия пост
# 512
Аз за това се интерсувам, какво мога да направя срещу такава учителка, която нарочно реже деца. Ясно е, че за моето нищо няма да се промени, но същото ще се случи и на следващия випуск. Разбрах, че имало доста оплаквания срещу тая, така че не знам дали оплакване към директора ще промени нещо. Към МОН след 21ва задача знам, че също нищо няма да се промени. Колебая се между жалейка към арменския поп или черна магия Simple Smile
Виж целия пост
# 513


Моята дъщеря като гледам ще зависи основно от оценката по БЕЛ за приема в МГ. Разкош... И за да е още по-хубаво, за годината ще има 5 по БЕЛ, че и от там ще е минус 11 точки.
Ама.. каквото-такова, ще редим по степента на желание, а ще я приемат за където стигнат точките. Мисля до 2-ро класиране да го играем, за трето не ми се рискува.
Ама за МГ бел балообразуваща ли е?При нас не е...
Виж целия пост
# 514
И според мен не трябва да бъде, но напр. в СМГ и НПМГ се взима от дипломата БЕЛ като балообразуваща. А ТУЕС и Джон Атанасов взимат математика и физика, което е доста по-логично.
*странното е, че СМГ много негодуват, че няма специализиран изпит за МГ, защото не трябва БЕЛ да бъде определяща оценка, а именно сами по свой избор са сложили оценката по БЕЛ в балообразуването. Иди ги разбери?!
Виж целия пост
# 515
Като стана въпрос за ниски оценки и повишителни изпити, които могат да станат и понижителни, някой пробвал ли е варианта да подаде оплакване до директора или до друга институция? При нас по един предмет и първия срок и в края на годината има тенденциозно рязане и закръгляне надолу при формиране на срочните оценки и никакво обяснение от преподавателя след питане в школо.
И да се пробва, ще ударят на камък, защото оценката е по преценка на учителя, не по средно аритметично. И при 5.70 може да реши да ти пише 5, законът му дава това право.
Виж целия пост
# 516
Не мисля, че има кой знае колко много деца с пълно 6 вече, така че спокойно. Трудно в днешно време се изкарват шестици.
Мишленце, много неприятно с петицата по Бел ... Дано не е проблем. Аз имам много лоши спомени от недостиг на бал заради балообразуваща оценка ,и това беше причината да преместя в 5 клас дъщерята в селското училище. Не че се изкарват лесно шестици, хич даже, но поне накрая има шанс да проявят човечност учителките. За щастие, точно оценките по бел и математика са най-безапелационните от целия клас , но всичко друго са петици, та не знам кое е по-добре .
Не съм по риска и не бих рискувала на трето класиране. С желанията са ми подредени в главата още преди 1 година,до най-нискобаловото. В Пловдив няма много училища, а аз обичам като хоби да научавам неща от всякакви хора за училищата, включително и баловете следя от 6 години , та имам  идея какво да очакваме. Какво ще стане накрая, божа работа. Вярвам,чеесеки че попадне , където му е мястото. За сина ми беше така , макар да да бях разочарована. С времето осъзнах, че това е било идеалното място за него и мързела му, да има хубава диплома, но и контакти с интелигентни хора .
Стана ми интересно кое е училището в Пловдив, което става за мързеливи деца, излиза се с хубава диплома и се контактува с интелигентни хора?
Виж целия пост
# 517
При положение,че в СМГ и НПМГ са с пп математика и информатика или физика не е нормално да се взима бел от дипломата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия