Седмокласна изпитна тема - 22.06 - 28.06 - НВО приключи, адреналинът още не

  • 14 057
  • 389
# 345
Тази година нулата е като единицата през 2023 г.
Точно,  нима  тогава нямаше  деца , които  от бързане, макар  да знаят, че  не е така,  сметнаха и единицата  като просто  число.  Сигурно сред  тях е имало и   семегейци. Много е права  ЧС. Недочитането и така  подценяването на  задачата в стремежа  бързо да минат нататък също  при много  деца е довело  до  грешно решение.
Виж целия пост
# 346
И аз мисля, че няма да е така. Половината СМГ май е объркало 6-а задача. Отделно май и с времето на втори модул са се сблъскали. Ще видим като излязат резултатите, де.
На база на какво го твърдите? Пълни глупости. Тази година нулата е като единицата през 2023 г.
Не разбрах нищо. Каква единица 2023-а? Не решавам аз НВО-та, ако е референция към задача.
А Вие на база на какво ми казвате, че са пълни глупости. Децата от училището си коментират, аз статистика не съм правила да препитам всяко дете. Такъв коментар чух от СМГ-ейчета и го цитирах буквално.

През 2023 г. в една от задачите трябваше да се прецени дали 1 е просто число. Затова казвам, че нулата тази година е като единицата от 2023 г. За другото Ви казвам, че са празни приказки обобщенията Ви за половината СМГ. Не е хубаво да се говори наизуст.
Виж целия пост
# 347
Задачата си е съвсем коректна. Както казваше някога Иван Симеонов - "умен съм бил, сетил съм се".  Браво на сетилите се.
Но в основата на тези неща лежи един принципен въпрос - сложността на задачите. Ако задачите са трудни няма да има нужда от такива капанчета, а и децата ще са по-концентрирани. А ако задачите са лесни се налага за да нямат всички висока оценка да се слагат такива капани за наблюдателност. Кое е правилно е въпрос на спорове.
Виж целия пост
# 348
Черна станция, съгласна съм, с едно уточнение - този формат не е мерило за умните деца.
Виж целия пост
# 349
Задачата си е съвсем коректна. Както казваше някога Иван Симеонов - "умен съм бил, сетил съм се".  Браво на сетилите се.
Но в основата на тези неща лежи един принципен въпрос - сложността на задачите. Ако задачите са трудни няма да има нужда от такива капанчета, а и децата ще са по-концентрирани. А ако задачите са лесни се налага за да нямат всички висока оценка да се слагат такива капани за наблюдателност. Кое е правилно е въпрос на спорове.

Капаните като в задача 6 и 21 са дъно. Аз дори не проумявам как може на задача 6 да дадеш отговор различен от 4/10, т. е 2/5. За задача 21 е достатъчно да си представиш 4 клечки за зъби, за да разбереш, че няма как да е верен отговор 4Х.
Виж целия пост
# 350
Мецане, за какви извънземни говориш? Деца като деца, да им извиеш тънките вратлета, дето са ми направили тавана на хола на гъз.
Виж целия пост
# 351
То е ясно, че всички са се сетили, че трябва да се дели на 3 без остатък, защото просто няма отговор, който да е решение на противното.

Никой не омаловажава знанията на децата, които са решили задачата. Пак глупости се пишат. Обаче виж знанията на децата решили 21 се омаловажават от МОН.
Виж целия пост
# 352
Аз си мисля, че в училищата не се набляга на това, че нулата е неотрицателно число.( изключвам СМГ и МГ). Доколкото си спомням учат, че не е нито отрицателно, нито положително число- води се неутрално.  Антонимът на думата “ неотрицателно ” е “положително” - 3,6 и 9 са положителни,  но пък нулата не е положително число, напълно възможно е точно това да ги е объркало повечето деца. И аз си мисля, че е капан тази задача, повечето деца могат да решат задача от вероятности.
Виж целия пост
# 353
И аз мисля, че няма да е така. Половината СМГ май е объркало 6-а задача. Отделно май и с времето на втори модул са се сблъскали. Ще видим като излязат резултатите, де.
На база на какво го твърдите? Пълни глупости. Тази година нулата е като единицата през 2023 г.

Корекция. Повече от половината СМГ са объркали 6-та задача. Твърдя го на базата на 20-минутно чакане пред училището на 19-ти, по време на което чувах само ‘шеста, шеста, шеста’ от ВСИЧКИ излизащи.
Виж целия пост
# 354
То е ясно, че всички са се сетили, че трябва да се дели на 3 без остатък, защото просто няма отговор, който да е решение на противното.

Никой не омаловажава знанията на децата, които са решили задачата. Пак глупости се пишат. Обаче виж знанията на децата решили 21 се омаловажават от МОН.
И къде е  глупостта? Бше написано, че  щом  половината  семегейци не са  я  решили задачата, значи е некоректна и край.  Понеже те са извънземни и не допускат грешки. Другата  половина  от   учениците на  училището,  малко по-земни явно,  както  и деца  извън него какво са решавали  тогава и  как са подходили (със знание ли, с  налучкване ли, с  какво), щом са получили верен  отговор, ама  на  некоректна задача? Това  си е  подецняване на  факта,  че  въпросните  са  съобарзили неща,  които  други  деца  не  са. Та  глупости няма.

Критериите  за  21-ва на  МОН  са безумни, в това няма  спор, да, удариха  дъното с тях, че и заораха  под него...
Виж целия пост
# 355
Моят син не е помирисвал МГ, не ходи на уроци/ курсове по математика, не му е силата в този предмет, но се е сетил, че нулата е не отрицателно число. Така, че истината е някъде там..

Да излизат тия резултати и да спрем да дъвчем двете задачи. Или пък тогава ще се ожесточим.
Виж целия пост
# 356
Мишленце, как го откри този тест? Аз съм кандидатствала 2002 и искам да видя задачите?
Нели, ето го от 2002 изпита:
Скрит текст:


Относно 6-та задача - и в нашето провинциално МГ има доста деца, които са я объркали.
Никой не може да ме убеди, че това показва, че децата не знаят какво число е нулата или на какво се дели.

Пак ще спомена моя познат учител, който е постоянно на обучения в различни европейски държави и всеки път като се върне разказва как обучението там е насочено към това да изкарат най-доброто от децата. Коренно противоположно на това да се опитват да те сгащят неподготвен, невнимаващ или просто притеснен и притиснат от времето..
Виж целия пост
# 357
Моят син не е помирисвал МГ, не ходи на уроци по математика, предмета не му е силата, но се е сетил, че нулата е не отрицателно число. Така, че истината е някъде там..
Ми именно,  един се е  сетил едното,  друг  може би другото, трети и двете неща е  съобразил, четвърти нито едното, пети е  играл на   тото.  Ама  това не  прави задачата некоректна.

Мишленце,  много се превъзнасаме как е навън...Може  би е  по-добре оттук, да, но  това не значи, че не се опитват да те сгащят неподготвен, невнимаващ или просто притеснен и притиснат от времето. Две  от трите ми деца  завършиха  висше  с много мат  навън.  И? Знаеш  ли  колко  буквоядство има и там, как се отнемат  точки за щяло и нещяло, как преподавател  си наумява, че  задачата  трябва  да  решена така и  ако е онака, хоп, редуцират  ти  точките..Така  е и в училищата,  ако се  стремяха да изкарат   максималното от децата без  да ги забиват,  въпросните  щяха да имат  конкурентни  дипломи, нали? А масово не е така..Нашите  деца на техния  фон са  с много  по-високи  дипломи  (не  казвам, забележи, повече знания непременно).  А  това означава, че хич не са  ги  цакали/притискали  толкова  безмилостно,  колкото се жалваме  по  форуми..
Виж целия пост
# 358
И аз мисля, че няма да е така. Половината СМГ май е объркало 6-а задача. Отделно май и с времето на втори модул са се сблъскали. Ще видим като излязат резултатите, де.
На база на какво го твърдите? Пълни глупости. Тази година нулата е като единицата през 2023 г.

Корекция. Повече от половината СМГ са объркали 6-та задача. Твърдя го на базата на 20-минутно чакане пред училището на 19-ти, по време на което чувах само ‘шеста, шеста, шеста’ от ВСИЧКИ излизащи.

Би било покъртително ако е истина. Резултати по училища ще покажат дали е така.
Виж целия пост
# 359
Моята дъщеря е решила вярно тази прословута задача с 0ла та. Което е странно, защото майка ми, ковто до последно решавашв задачи с нея (учител е), твърдеше, че задачата е противоречива. Та, независимо от резултата на матурата, съм доволна, че се е научила да мисли (дали в калъп, животът ще покаже).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия