Седмокласна изпитна тема - 22.06 - 28.06 - НВО приключи, адреналинът още не

  • 19 427
  • 554
# 540
Омм, не съм гледала за НПМГ, но ако има някоя паралелка без да се взема БЕЛ казвайте да отварям шампанското
Виж целия пост
# 541
Прочетете пак тогава...1×бел, 2*мат, 1 физ...то си го пише , в сайта на училището също- и аз съм се интересувала
Това 1хбел е резлтатът от НВО по бел. Годишната оценка по бел не влиза в балообразуването, точно както е казала sadlady. Явно Вие не сте чела внимателно. 
Виж целия пост
# 542
В НПМГ в Математическите се взима БЕЛ от дипломата, обаче в паралелките с Физика, География, Биология, Химия и хибридната не влиза БЕЛ от дипломата в балообразуването.

 
Омм, не съм гледала за НПМГ, но ако има някоя паралелка без да се взема БЕЛ казвайте да отварям шампанското
Виж целия пост
# 543
За тези паралелки, обаче, трябва да имаш точки от състезанието Чакалов.
Виж целия пост
# 544
Обаче за нПМГ трябват точки от областния кръг на оли по съответния предмет  или тяхното състезание.
На сайта им са описани подробно балообразуванията, има специфики. За една от паралелите Б и Х важат само точките от състезанието и не могат да се заместят с тези от олимпиадата. Хубаво е да се следят, за който има интерес,  но това става поне в началото на 7 клас. Имам предвид, че обикновено хората, които имат интерес към нпмг го знаят по-отрано.
Виж целия пост
# 545
Да, трябват Олимпиади или Чакалов, но не трябва БЕЛ от дипломата.

За тези паралелки, обаче, трябва да имаш точки от състезанието Чакалов.
Виж целия пост
# 546
Ох, това ме подсети за една позната преди години, която упорито твърдеше, че поредността на желанията е много важна за приема, защото детето й имало бал за паралелките с химия и биология в НПМГ, но не било прието, защото било по-назад в желанията. Питах дали се е явявало на олимпиада или състезанието по химия и биология - не било, ама това какво общо имало. На няколко пъти се опитах да й обясня различното балообразуване и че балът му за НПМГ е много по-нисък от този за останалите гимназии. Не успях да я убедя. И до ден днешен живее с убеждението, че детето не е прието в НПМГ, защото не го е посочила на първо място.
Виж целия пост
# 547
На НПМГ изпита по физика беше на 06.06.26г, но той важи за специалност физика и математика взима се 1 БЕЛ НВО+ 2МАТ НВО+ Физика изпит или олимпиада, тук се взимат оценките по физика и математика от дипломата. За специалност математика и информатика се взимат 1БЕЛ НВО+ 3 МАТ НВО, тук се вземат оценките от дипломата по БЕЛ и МАТ.
Виж целия пост
# 548
Да, точно, много добре обяснено. Нали затова се пошегувах, че на физиците не им трябва бел (защото те също са профил Математически). Grinning
Виж целия пост
# 549
Странно да, че се взема БЕЛ, на мен по логично ми звучи КМИТ и МАТ, но това е математически профил с БЕЛ Simple Smile
Виж целия пост
# 550
Понякога съм си мислела дали не е за да са с аналогично балообразуване на паралелките в СМГ? Така реално могат и да се сравнят балове с другите училища. Заради останалите паралелки редовно излизат в новините, че пада балът за НПМГ (или пък са на н място след ...), просто защото не се взема предвид различното балообразуване Joy
Виж целия пост
# 551
Постоянно сравняват бал, но когато мат се умножава по три, по две, или бел по три, когато еднu паралелки са с квоти, а други без, какво точно всъщност се сравнява?
Виж целия пост
# 552
При нас събраха вчера учебниците. Днес оформиха всички оценки. Детето си остана с 2 петици от разказвателните предмети, но поне останалите са 6. Дано не се стига до положение да сме с равен бал с някой и да се класираме по диплома, защото ще загубим класацията срещу някой с пълно 6.

И аз не искам да чакам след 2 класиране, но ако се наложи ще рискуваме.
Без изобщо да искам да всявам смут и пожелавам да не се случва, но миналата година младежът беше изместен с равен бал заради 5-ца в дипломата и, което беше по-интересното,  от съученик Joy  Какъв е шансът...
Ние играхме и на трето, че и четвърто тогава, не съжалявам, но напрежението е голямо.
Виж целия пост
# 553
При нас събраха вчера учебниците. Днес оформиха всички оценки. Детето си остана с 2 петици от разказвателните предмети, но поне останалите са 6. Дано не се стига до положение да сме с равен бал с някой и да се класираме по диплома, защото ще загубим класацията срещу някой с пълно 6.

И аз не искам да чакам след 2 класиране, но ако се наложи ще рискуваме.
Без изобщо да искам да всявам смут и пожелавам да не се случва, но миналата година младежът беше изместен с равен бал заради 5-ца в дипломата и, което беше по-интересното,  от съученик Joy  Какъв е шансът...
Ние играхме и на трето, че и четвърто тогава, не съжалявам, но напрежението е голямо.
Леле, как си издържала? Аз това не бих си го причинила. След второ класиране записвам, дори и да не ми се понрави, ще го преглътна, нямам тези нерви и смелост. Поздравления!
Виж целия пост
# 554
Аз също след второ класиране записвам колкото и да не ми се иска.
При нас в хуманитарни науки се взема 3 пъти БЕЛ+МАТ+БЕЛ+История.Моя за срока по БЕЛ има 5,но за годината 6.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия