Седмокласна изпитна тема - 22.06 - 28.06 - НВО приключи, адреналинът още не

  • 25 149
  • 686
# 600
За инфо: Вчера е внесен въпрос към МОН от депутата Елисавета Белобрадова по темата "Относно задача 21, Национално външно оценяване по математика за VII клас, 19 юни 2026 г.".

Точният текст на въпроса не е виден на сайта на НС.
https://parliament.bg/bg/topical_nature/ID/83938

Очакваната дата за отговор е 06.07.2026.

По подобна тема има внесен и друг въпорс (на 22.6.) с тема "Относно неясно зададени задачи на Националното външно оценяване по математика за 7. и 10. клас". Тук е публикуван точният въпорс, който е зададен:
https://parliament.bg/bg/topical_nature/ID/83894

Дали ще има значение за класиранията и точкуването - не знаем, но поне има някакво движение по темата.

И спирам с обедния осведомителен бюлетин, за да не досадя. Open Mouth
Виж целия пост
# 601
Дете прието на първо класиране по първо желание не може да участва във второ класиране!
Защо ще участва - нали това е искало? Къде по-нагоре ще отиде?
Виж целия пост
# 602
За инфо: Вчера е внесен въпрос към МОН от депутата Елисавета Белобрадова по темата "Относно задача 21, Национално външно оценяване по математика за VII клас, 19 юни 2026 г.".

Точният текст на въпроса не е виден на сайта на НС.
https://parliament.bg/bg/topical_nature/ID/83938

Очакваната дата за отговор е 06.07.2026.

Дали ще има значение за класиранията и точкуването - не знаем, но поне има някакво движение по темата.


За съжаление, едва ли. Ще си почешат езиците, ще си благодарят за отговора и това е.
Виж целия пост
# 603
Дете прието на първо класиране по първо желание не може да участва във второ класиране!
Защо ще участва - нали това е искало? Къде по-нагоре ще отиде?
Защото има и такива, които се досещат нещо друго след време😉
Виж целия пост
# 604
За инфо: Вчера е внесен въпрос към МОН от депутата Елисавета Белобрадова по темата "Относно задача 21, Национално външно оценяване по математика за VII клас, 19 юни 2026 г.".

Очакваната дата за отговор е 06.07.2026.

Joy
Навреме ще е, кво?
Виж целия пост
# 605
То колкото навреме въпросът, толкова и отговорът Sad
Виж целия пост
# 606
Моят ходи да връща учебниците днес и е срещнал госпожата по ИУЧ БЕЛ и му е казала резултати най-рано Понеделник,но за по сигурно може и Вторник.
То и въпроса много навреме,че и отговорът.
Виж целия пост
# 607
За инфо: Вчера е внесен въпрос към МОН от депутата Елисавета Белобрадова по темата "Относно задача 21, Национално външно оценяване по математика за VII клас, 19 юни 2026 г.".

Точният текст на въпроса не е виден на сайта на НС.
https://parliament.bg/bg/topical_nature/ID/83938

Очакваната дата за отговор е 06.07.2026.

няма линк на въпроса за ВЪПРОС 21. Някой успява ли намери конкретния текст
Виж целия пост
# 608
Може да ги е питала кой е верният отговор Joy
Виж целия пост
# 609
Да питам, възможно ли е учител да пропусне да оформи детето и какъв е срокът? Още не сме оформени по МАТ, г-жата днес нанесе оценка от тест и го оформи окончателно по ИУЧ, но не и по редовната математика, и взех да се притеснявам да не го забрави...
Виж целия пост
# 610
Няма да го забрави, спокойно. И системата им напомня, и директора ще ѝ напомни...
Виж целия пост
# 611
Моята е оформена само по два предмета.
Виж целия пост
# 612
И нас ни завършиха по благоприятен начин днес и тръгнахме към морето .Обаче още се чудя за подаването на заявление за второ класиране нужно ли е да се представя оригинал или копие на свидетелството за основно образование и детето, което е набор 2013 ( няма определено навършени 14 години) да е задължително там за подаването на заявлението? Понеже кандидатстваме в 2 области  ще може ли единият родител да подаде в едната ,другия в другата .А на второ класиране вече като е решено къде ще учи ще представя " физическото тяло" на ученика , който ще имат удоволствието да им прави компания през следващите 5 години живот и здраве!
Виж целия пост
# 613
Рискувам съвсем да объркам родителите в темата, но искам да вмъкна, че съветите да се пишат много желания, за да "се закачи детето", са валидни само за София и другите големи градове. В малките населени места е по-добре да не се пише нежеланото училище изобщо. След като е нежелано, там със сигурост ще има свободни места и за трето, и за пето класиране. А много по-вероятно е МОН да разреши надпланов прием в желаната гимназия, отколкото да насочат детето към другата. Ако пък се запълнят всички места в общината, със сигурност ще добавят надпланови бройки, никой няма да насочи децата към съседна община.
Виж целия пост
# 614
Ако в едната област сте по първо желание, трябва да се запишете (носи се оригинала). И при този сценарий, ако заявите участие във второ класиране в другата област, участване в него. После ходите и изтегляте документити и презаписвате в другото или просто си оставате там.

Аз само веднъж съм заявявала участие във второ класиране и детео беше с мен, защото искаше да дойде, та не знам  Thinking На заявлението има място и за подпис на ученика, но...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия