Кой какво сервира вчера, кой какво ще готви днес?

  • 16 395
  • 309
# 165
Пиле фрикасе и зелена салата.
Виж целия пост
# 166
Пилешки пържоли от бут с моя си марината , печени картофи със зехтин , краве масълце и червено пиперче и пресен копър като ги сервирам ,шопска слатка , таратор , студена бира .За десерт най лесната и вкусна ананасова торта ....Що ли да не почна от нея ??? newsm78 Laughing Wink
Виж целия пост
# 167
Днес - таратор, пиле с ориз, шопска салата. За десерт направих желирано ягодово пюре с кисело мляко.
Виж целия пост
# 168
Снощи правих пиле фрикасе и сарата от домати и краставици.Довечера ще направя картофите със сметана,супа топчета и пак салата.
Виж целия пост
# 169
вчера - кой каквото си намери в хладилника.
днес - леща
Виж целия пост
# 170
гювечета и салата от зеле
Виж целия пост
# 171
Пиле с грах и домашен сладолед.
За десерт най лесната и вкусна ананасова торта ....Що ли да не почна от нея ??? newsm78 Laughing Wink

Не я намерих с търсачката - моля, напиши повече за нея  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 172
Тази вечер скара, картофи и салата от настъргани моркови с магданоз.
Виж целия пост
# 173
Тази вечер пъстърва на фурна и таратор.
Виж целия пост
# 174
Довечера ще направя пълнените картофи на Меги.
Виж целия пост
# 175
Пълнени с ориз и кайма ,чушки и тиквички .Сос бешамел за тях .И таратор .
Виж целия пост
# 176
Пиле с грах и домашен сладолед.
За десерт най лесната и вкусна ананасова торта ....Що ли да не почна от нея ??? newsm78 Laughing Wink

Не я намерих с търсачката - моля, напиши повече за нея  Rolling Eyes
Ами тя си е моя измислица , не спазвам някакви точни пропорции на продуктите .Слагам ги съвсем на око , но пък се изяжда за нула време.
Разбиваш кутийка (от големите ) и една малка (от малките ) заквасена сметана със пудра захар на вкус .Купуваш един голям пакет бишкоти от онези вносните (вътре са по 4 малки пакета ) .Това количество (3 те пакетчета бишкоти и изброеното количество сметана  ) ми стигат за една от онези форми за торти (металните ) ....
Купуваш си една от по големите консервени кутии компот ананас от този който е нарязан на парченца .
Та така взимаш въпросната форма и започваш с нареждането
- бишкоти (преди това напоени една по една в сиропа на компота или в студено прясно мляко )
- сметана
- парчетата ананас наръсваш на око в/у сметаната .
- натрошени орехи , също обилно наръсваш .Аз поне така го обичам.
Продължаваш по същия начин още един ред бишкоти , сметана , ананас , орехи .
Слагаш тортата в хладилника покрита с метално фолио за да не поеме миризми от хладилника.Спокойно може да се направи и със ягоди , малини и др. "студени" сочни плодове .
Мразя с ябълки , банани и др. хлебни или НЕ сочни плодове.Не умея да качвам снимки , иначе бих я снимала и показала .
Виж целия пост
# 177
Ние днес сме на зелена салата със сирене, маслини, авокадо и яйце; пресни картофки с масло и копър.
Виж целия пост
# 178
вчера пиле с печени картофи и салата.днес ще сме на пица с шунка,царевица и ананас
Виж целия пост
# 179
Вчера : кебапчета, висяща баница и салата. Днес : ориз с гъби и за десерт  кроасани със смес за крем карамел.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия