Клуб " Ръкоделие - гоблени " - 5 част

  • 35 848
  • 454
# 255
http://photo.163.com/photos/ativeleva/73145242/2040973472/
Този ключ странен ми се вижда... някъде пише DMC, а другате A и тук там с въпросителни...а и на обикновен лист написано.... Чудя се дали може да се доверя на ключа newsm78
там ,където пише А се има предвид Анкор.
Момичето ,което е сравнявало конците ,за да може да направи ключа,
превеждайки вилеровите цветове в някои ,които се купуват свободно
не  е било съвсем сигурно за точния нюанс и заради това са въпросителните.
Както знаете вилеровите гоблени вървят в комплект с конци ,разработени
само за тях и непродаващи с е отделно.


Честно казано за първи път чувам това Rolling Eyes но аз толкова и разбирам от гоблени...
И пак имам въпросче.../ може глупав малко да ви се стори/ как се започва гоблена , от ляво на дясно или обратно, или няма значение?И колко метра беше едно чиле - 5?




Виж целия пост
# 256



И пак имам въпросче.../ може глупав малко да ви се стори/ как се започва гоблена , от ляво на дясно или обратно, или няма значение?И колко метра беше едно чиле - 5?





започваш така както ти е удобно:)
ДМЦ е 8.
Виж целия пост
# 257



И пак имам въпросче.../ може глупав малко да ви се стори/ как се започва гоблена , от ляво на дясно или обратно, или няма значение?И колко метра беше едно чиле - 5?





започваш така както ти е удобно:)
ДМЦ е 8.

Peace
Някои почват гоблените от ляво други от дясно, трети отгоре, затова ти сама си прецени как ще ти бъде най-удобно.
Виж целия пост
# 258
Ама кой е тоя бод ,който отзад става на чертички-кръстат ли имаш предвид Thinking

А иначе аз пак нямам мерак за чаршафа"Пътят към църквата",ще отлежи още малко ,а сега ще започна тези кончета

Искам да ги шия с кръстат бод и без фон ,ама дайте акъл за панамата..

Не само кръстатия става на чертички, може и гобленовия, но става по-бавничко. След обяд ще снимам моя гоблен отзад и ще покажа. Сега малката е много кисела и нама да мога.

Като прави чертички от опаковата страна става,ако шиеш с гобленов бод,а ако шиеш полукръст-стават наклонени черти.
Виж целия пост
# 259
Като прави чертички от опаковата страна става,ако шиеш с гобленов бод,а ако шиеш полукръст-стават наклонени черти.

Нещо май не съм съгласна с теб!  Thinking
Виж целия пост
# 260
Като прави чертички от опаковата страна става,ако шиеш с гобленов бод,а ако шиеш полукръст-стават наклонени черти.

Нещо май не съм съгласна с теб!  Thinking
и аз така. полукръст и гобленов бод не е ли едно и също  newsm78
Виж целия пост
# 261
И аз не съм съгласна.Полукръст и гобленов са едно и също/според мен/и правят наклонена чертичка/отзад/ /-1:1
а кръстатия бод прави права чертичка ! като удивителната без точката Laughing/отзад/
и огледалния мисля че казват -когато шиеш 1:4 и отзад и отпред е еднакво и красиво.
вилеров=1:2
Не е ли така,а Laughing
Виж целия пост
# 262
огледален може и 1 към 1 да е. важното е откъм гърба да е като откъм лицето. не си го предствям кръстатия бод как става на чертичка отзад  newsm78 нали се шие гобленов и после се повтаря на другата страна  Thinking значи няма как да стане тази отвесна черта
Виж целия пост
# 263
Зависи от посоката, в която се прокарва нишката, когато се прокарва от долния край по диагонал направо в съседната дупка на панамата, отзад се получава огледален наклонен образ. А за да остане права чертичка от обратната страна се шие така:



всевиждаща, ако се опиташ да избродираш малка част като следваш номерата на картинката, ще видиш, че от обратната страна ще останат чертички.
Виж целия пост
# 264
вденах  Peace ама това е ужасно трудно за шиене  Shocked някой шие ли така ?
Виж целия пост
# 265
вденах  Peace ама това е ужасно трудно за шиене  Shocked някой шие ли така ?

Аз  Mr. Green. В началото ми беше трудно и на мен, но откакто шия Дименшънс шия така, защото такива са им инструкциите за шиене. Ами свиква се и не се губи от бързината, стига да има човек време.
Виж целия пост
# 266
Аз шия така кръстчетата, не ми е много трудно. Гобленовия бод го докарвам така, че и на гърба пак е наклонена чертичка, но в никакъв случай не шия огледално.  newsm78 Но ме мъчи следното: как се прехвърля конеца при кръстчетата, когато последния бод на едно кръстче съвпада с първия на друго ( така се получава, когато например два реда са с еднакво начало, т.е. един над друг). Ако някой въобще разбра таз изтормозена тирада, моля да даде консулт!  Wink
Виж целия пост
# 267
Ами просто започваш първия бод от горната дясна страна на реда, а не както трябва от долната лява. Надявам се го обясни както трябва и ме разбра. Blush
Виж целия пост
# 268
Ами просто започваш първия бод от горната дясна страна на реда, а не както трябва от долната лява. Надявам се го обясни както трябва и ме разбра. Blush
Hug Гледай как два акъла могат да мислят еднакво Simple Smile Досега така го правех, лесно ми е, не ме обърква, но тогава се губи малко от нанизаните чертички на гърба, т.е. различно е само началото.  Ще си продължавам така значи .  Hands Thumbsup Много ти благодаря, мила ми Марулке!
Виж целия пост
# 269
marulka_s, a защо така се шие дименшън знаеш ли?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия