Вадене на мъдрец...

  • 1 168 193
  • 4 365
# 1 245
Здравейте,
имам проблем с долен ляв мъдрец. Все още не ме боли, но е извън редицата. Усещам го сякаш е в бузата, леко се е показал. На снимката изглежда добре, само единия корен е леко извит. Нямам идея дали е ретинирал и там другите термини, които използвате тук. Много ме е страх. Зъболекарката ме прати при д-р Гръбчева. Кабинета и е във факултета по дентална медицина. Беше уверена, каза, че може да го извади, но апаратурата е стара... Някой бил ли е при нея?
И изобщо ако може да ми препоръчате от ваш личен опит добър лекар- хирург, който да ми го извади добре. Четох, че подуването ( продължителността ) зависи от начина по който ти вадят мъдреца...
Виж целия пост
# 1 246
VaNиNa, ретинирал мъдрец означава мъдрец, който не се е показал изобщо.
За ваденето апаратурата няма никакво значение, тъй като използват само механични инструменти - клещи и т.н., а не машини.
Аз лично бих предпочела да си вадя зъби при мъж, защото си има дърпане със сила - по тези съображения. Но съм чувала, че и жените се справят добре с ваденето.

Честно казано си е въпрос на късмет колко време ще продължи самото вадене дори и при най-опитния зъболекар.

Виж целия пост
# 1 247
Вадиха ми два постоянни зъби, за да ми се изправят останалите и трябваше постоянно да плюя и беше ужасно мъчение... Горния мъдрец ми вадиха в клиника, където ми сложиха едни тръбички, които изсмукваха и не се наложи нито веднъж да изплювам и да виждам косвено какво се случва...
Този мъдрец определено е проблемен и много ме е страх. Може ли да ми препоръчате мъж зъболекар-хирург???
Да съгласна съм че всичко е въпрос и на късмет, но вероятно разбирате колко съм обезпокоена ... baby_neutral baby_neutral
Виж целия пост
# 1 248
И аз съм в групата на тези с изваден мъдрец. Десен долен. Беше поникнал. Голяма мъка беше с него, щот никой не ми беше казал да го вадя, а чак като ме заболя, се опитаха да го умъртвят на два пъти. Оказа се, че е с криви в горната част на костта корени. От понеделник съм с изваден. Неприятна работа. А ме беше ужасно страх, самата докторка каза, че ще се наложи сигурно пилене. Но като ме прие огледа снимката и го извади на стола за 10 минути. А такъв страх брах, че не е истина.  Shocked

Сега ми е подуто, ама като за трети ден бях много гладна и понеже съм много слабичка, ядох (е уж внимателно), ама все пак е храна. И сега ме е страх ако остане храна? Shocked Докторката не ми изписа нищо, питах предварително. Питах и кога и какво мога д ям, каза всичко. Не смея и да погледна що за чудо е, тези зъби ми станаха болна тема.  Sick

Имам един въпрос - другият долен ми е ретиниран, ама в поселдните две снимки в рамките на 3 месеца като че ли ме се вдя, че не е вече хоризонтално, а все едно единият (горният лоб) тръгва нагоре. Възможно ли е да се покаже сега като има място вече от другия, че това лежащо положение много страшно ми звучи за вадене?

За д-р Кирякова ми я препоръчаха и на мен. Ходих за един гранулом. Още щом каза - вади ме го ислагаме нам си кви шини, си отидох. Не приемам такива решения без преди това да е направен поне опит да се лекува зъба. Дали успешно или не, не е важно, важно е да видиш отношение. Но тя се води и имплантолог, може да е по-ефективно за нея, не знам.   Rolling Eyes

И в заключение, ужасна работа са тези мъдреци, по-добре да можеше човек към 50 г. да му се сменят 6-тите зъби, че първи гръмят, ама природата не е помислиа достатъчно.  Mr. Green
Виж целия пост
# 1 249
То природата го  е била измислила, ама в последствие еволюцията е е*ала мамата на картинката Grinning все пак приматоподобните са имали повече дъвкателни зъби, а днес място за този останал спомен от еволюцията са тези нахални проблемни мъдреци :Д
Виж целия пост
# 1 250
Препоръчаха ми д-р Пешкирски бил хирург... Но никъде няма цени...
Моя леко показал се долен ляв мъдрец , малко ме дразни но не ме боли искам да го извадя, за да не ми създаде по-големи проблеми...
За д-р Гръбчева никой нищо не казва... Ами за д-р Пешкирски имате ли отзиви?!
Ако сте доволни от някой хирург моля споделете, наистина не искам да се мъча!!!
Виж целия пост
# 1 251
VaNиNa, съжалявам, но не съм от Сф и не мога да ти препоръчам хирург.
Не се страхувай толкова! Всеки път е различно. Може пък да мине по-леко.

snejna , може да ядеш, но гледай да не дъвчеш много. Яж течни храни. Нищо горещо!
Много е важно да спазваш изключителна хигиена - мий зъбите след всяко хранене. Изплаквай задължително с хубава вода за зъби. Аз ползвам обикновено Елудрил след вадене. Последния път стоматологът ми препоръча Елгидиум, но така и не взех от нея.
Виж целия пост
# 1 252
Привет.   bouquet

Утро, благодаря ти.   bouquet
Похапвам, обаче вече 5-ти ден имам от време на време болка и то ужасна. Само нощем, когао понякога спя с отворена уста (без да искам става) или като стисна силно зъби (пак нощем). Но викам си днес ще погледна и какво виждам - цялото място е побеляло, предполагам са налепи от гной.  Shocked Идва ми да умра от страх и ужас. Мия всеки ден и всеки път зъбите, там не съм ръчакала, но се изплаквам с Елудрил точно. Хубва е водата. И сега какво да правя, четох че може да се пръска с Тантум верде, да пробвам ли? Само да не ме човъркат пак, направо ми идва да умра, последните месеци бяха кошмарни, а ми предстоят още кошмари със зъбите.  Sick

Серенити, не съм много запозната, но в смисъл, че челюстта на хората е била по-широка ли преди? Е, хубавата новина е, че след още 25 000 години еволюцията може да задейства майката природа да се случи това, за коеото се пошегувах.  Wink
Виж целия пост
# 1 253
Здравейте мами! Бихте ли ми казали, къде във Варна мога да си извадя мъдреца, като нямам направена снимка все още, а съм ограничена с времето. Имам възможност между 09 и 12 юни само. Знам че се чака доста за час при по добрите стоматолози. Не ме боли в момента но искам да го извадя, че често  прави проблеми. Ако ме насочите към кабинет където не се чака с месеци, ще съм ви много благодарна. Вчера се опитвах да звъня на две места но не вдигаха. Мъдреца е долен и леко се е показал но расте с години вече и ми казаха, че трябва да отида при хирург.
Виж целия пост
# 1 254
В София колко струва вадене (оперативно) на мъдрец (два)?
При моя стоматолог е 180лв  (много ли е ?) Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1 255
Аз вадих долен ляв мъдрец- ретиниран, във Военно Медицинска Академия- лицево челюстна-хирургия и съм страшно доволна. Бях с направление от личен лекар и платих само за престоя си там / около 11 лв./ По направлението имаш право да останеш две вечери, но ако се чувстваш добре те пускат на същият ден. Ваденето го направи д-р Шейтанов и адски много му благодаря, защото свърши чудесна работа.
 
 /Ретиниран зъб – това е зъб, който е останал в костта и често е разположен неправилно /
Виж целия пост
# 1 256
Здравейте! Вчера и на мен ми извадиха мъдрец, долен десен. Миналата година по това време ми извадиха и горен десен ретинирал. Тогавашната интервенция и последващщо възстановяване беше доста по-безболезнено от сега.   Confused

Въпреки че мъдрецът беше наполовина поникнал, доста се измъчи хирурга докато го извади. Беше много към бузата и с един крив корен. Та сега съм с голям оток, и изтръпнала дясна част на езика. Мислех, че като мине действието на упойката ще ми мине изтръпването, но продължава. Sad Четох в интернет за подобни симптоми и доста се наплаших. Уточнявам, че езика го чувствам така сякаш съм пила нещо много топло и съм се изгорила. Някой да се е сблъсквал с такъв проблем?
Виж целия пост
# 1 257
Аз ходих до Факултета по дентална мед-цина, но се отказах от там...

Единият зъб е близо до артерия и ми се ще при опитен хирург да отида.
Това за ВМА ми допадна - не знаех че може с направление да ти извадят зъб (оперативно)?!
Ще си платя осигуровките и ще действам, макар че вече се затопли времето, но поне единия да махна., другият на есен.
Виж целия пост
# 1 258
snejna , не съм влизала скоро тук. надявам се вече да си добре. Доколкото зная това бялото не е гной. Аз също имах и ми обясниха, че така става при зарастването.

elllinore , моят стоматолог твърди,че долната челюст е по-твърда от горната и затова се вадят по-трудно и зарастват по-трудно долните зъби.

hakama , как установиха, че зъба е близо до артерия???
Виж целия пост
# 1 259

hakama , как установиха, че зъба е близо до артерия???

От снимката Simple Smile Долен е, даже аз я виждам.  Rolling Eyes

Въпроса е по-топлото време крие ли голям риск? Проблема е, че е в кариеси и най-вероятно е засегнал последния кътник, което след още 4мес не знам какво ще стане  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия