Вадене на мъдрец...

  • 1 168 080
  • 4 365
# 1 275
Махането на два мъдреца (от една и съща страна) сега било практика в Германия. С една интервенция минават и двата. Може би все пак се преценява ситуацията. На сестра ми и ги извадиха в петъка, в понеделник беше на работа (вече можеше да говори по телефон и да и се разбира).
Аз в сряда извадих и последния. Знаех какво да очаквам, но се притеснявах много... Имаше много дърпане, имах чувството, че ще си ползва и коляното доктора..., не съм доволна като цяло...., хем е същия, който вади и другите ми (2 от тях ретинирани)...
Виж целия пост
# 1 276
Преди седмица го извадих и другия  Grinning На снимката като го гледаха казваха, че е бил много лесен за вадене (от което и аз се успокоявах, че лошото е минало с първия), обаче гадинката се оказа много по трудна за вадене, а и мъдреците ми бяха без корени и беше голям зор  Shocked С други думи втората операция я прекарах по-тежко  Sad Имам един въпрос, от първата операция си зараства всичко, обаче забелязвам нещо бяло, помислих, че е храна ама не е  newsm78 Някой има ли представа какво е и дали е нещо, от което може да ми се създаде проблем  Cry
Виж целия пост
# 1 277
...а и мъдреците ми бяха без корени и беше голям зор  Shocked

Как мъдреците ти бяха без корени? Аз си представям, че доста по-тежко е, ако има здрави и дълги корени. Изобщо не подлагам на съмнение това, че операциите по-леки или по-тежки, са си интервенции, неприятно е, възстановяването също изисква време.
Виж целия пост
# 1 278
...а и мъдреците ми бяха без корени и беше голям зор  Shocked

Как мъдреците ти бяха без корени? Аз си представям, че доста по-тежко е, ако има здрави и дълги корени. Изобщо не подлагам на съмнение това, че операциите по-леки или по-тежки, са си интервенции, неприятно е, възстановяването също изисква време.



Самите мъдреци бяха в зародиш, не бяха поникнали и за това трябваше с операции  #Crazy Хирургът ми беше обяснил, че мъдреца като няма корени и се върти напред назад и явно за това е било по трудно да го махнат  ooooh!
Виж целия пост
# 1 279
Самите мъдреци бяха в зародиш, не бяха поникнали и за това трябваше с операции  #Crazy Хирургът ми беше обяснил, че мъдреца като няма корени и се върти напред назад и явно за това е било по трудно да го махнат  ooooh!

Сега разбрах! Пожелавам ти бързо възстановяване  Simple Smile
Виж целия пост
# 1 280
Самите мъдреци бяха в зародиш, не бяха поникнали и за това трябваше с операции  #Crazy Хирургът ми беше обяснил, че мъдреца като няма корени и се върти напред назад и явно за това е било по трудно да го махнат  ooooh!

Сега разбрах! Пожелавам ти бързо възстановяване  Simple Smile


Благодаря  Wink
Виж целия пост
# 1 281
Здравейте момичета! Предстои ми вадене на мъдрец, за пръв път и буквално умирам от страх. Зъба не се е показал, но на снимката се вижда, че е голям и с големи корени, страх ме е много. Болезнена ли е манипулацията? Знам, че е с упойка, но факта, че зъба е непораснал и трябва да се вади направо ме влудява
Виж целия пост
# 1 282
Захир, това в твоя случай се нарича ретиниран зъб, т.е зъбът е пораснал, развит, но не е на мястото си. Трябва ти лицево-челюстен хирург, и то кадърен. Няма да е приятно усещането, но ако лекарят е добър, самото вадене не би трябвало да боли (има упойка) , после раната се защива и до около 14 дни трябва да си напълно добре   bouquet
Виж целия пост
# 1 283
Здравейте, бих искала да помоля за препоръка за лицево-челюстен хирург в град Варна, става дума за вадене на 4 мъдреца, два от които са в челюстта легнали Sad
Виж целия пост
# 1 284
Здравейте,
Преди три дена ми извадиха долен ретиниран мъдрец. На следващия ден се получи едва забележимо подуване в долната част на бузата, но към брадичката. Зачерви се и сърбя. Сега все още ме насърбява, но вече не е подуто и червено. Възможно ли е да е някаква реакция от упойката? Ако да, трябва ли да предприема нещо или ще си отшуми?
Виж целия пост
# 1 285
с 2 ръце ти препоръчвам д-р Б.Ангелова от факултета по дентална медицина в София. Максимално професионално и човешко отношение. Преподава на студенти и ми я препоръчаха няколко човека. Очарован съм от работата й и отношението към пациента. Откакто ме прегледа се ангажира много лично с мен. Имах "легнал" мъдрец, който беше в костта и нищо не усетих по време на операцията, дори се смяхме с екипа. За мен това е един изключително скромен, добронамерен и професионален лекар.
Успех!
Виж целия пост
# 1 286
... Имах "легнал" мъдрец ...
Имал си ретиниран мъдрец.
Виж целия пост
# 1 287
Здравейте, днес сутринта ми извадиха мъдрец. Хирургът ми каза да си мия зъбите, но без вода няколко дни. Аз обаче ползвах вода, не жабурках, а просто плакнех леко с вода.
Откакто го направих, ме боли повече мястото, преди това беше съвсем добре.
Сега се притеснявам, че ще направя беля с водата. На някои места пише да се избягва миене на зъби 24 часа.
Лекарят ми каза да не ползвам и никакви води за дезинфекция.
Сега не знам да си мия ли зъбите, да ползвам ли вода, как без вода да ги измия  Confused
Виж целия пост
# 1 288
Ще прозвучи гадно, но няма да ти стане нищо кой знае колко ако задържиш малко миенето. Да, гадно е, ама е по-гадно да ти се възпали раната. 24ч без вода на раната е добре. Иначе може да натъркаш зъбите с леко влажна четка, с минимум паста на нея, после не плакнеш.
Виж целия пост
# 1 289
Здравей,
на мен ми е още прясно, минаха 10дни. Моят доктор също каза да не жабуркам, да не ползвам нищо. Мих зъбите още вечерта, но от страната на извадения мъдрец не изплаквах с вода. Или просто я прекарвах по зъбите, но без да отива до края, и в никакъв случай жабурене.

На мен ми предстоят още 3, но вече с венозна упойка Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия