Вадене на мъдрец...

  • 1 168 014
  • 4 365
# 540
Vaseto, ако мъдреците  са нормални , ще се вадят сравнително леко и не ти трябва доказан ЛЧХ. Аз също бих ползвала направления, но си спомням преди години, че личната зъболекарка ми обясни, че направления не дава за мъдреци и категорично отказа да  се вадят моите.   Thinking
Доста познати и приятели извадиха мъдреци и някои имат проблеми и след години с челюстта, затварянето й, болки и дискомфорт. Влачат се периодично по прегледи и нищо не се променя. Няма гаранция за нищо и  при добър ЛЧХ. Рискът си остава. Добър ЛЧХ  , който работи с направления, така и не намерих.  Wink
Виж целия пост
# 541
Ami poprincip dnes mi vadiha edin madrec za 120lv(obiknoveno vadene), no drugite sa po slojen sluchai i zatova cenata e po visoka, tai kato 6te e operativno. Mislq da ne riskuvam naistina s drug speciqlist. Choveka mi izvadi madreca za 1 min bukvalno.Za neshtastie oba4e na snimkata se vidq 4e drugite sa polegnali v kosta i 6te sabiram pari da gi vadq iskam neiskam. A dokolkoto znam zdravnata kasa poema samo vadene na zab, no madrecite ne se vklu4vat.
Виж целия пост
# 542
faviola, по принцип трябва да се вади от хирург. Не е задължително да е лицево-челюстен, в повечето случай е стоматолог-хирург, но в никакъв случай обикновен стоматолог!!!
ЛЧХ се занимавам с много други неща, рядко има часове при тях, малко са качествените в България и трудно се намират, ако няма кой да те насочи към тях Simple Smile
Аз лично издирвах ЛЧХ по друг повод около 6 месеца, докато намеря двама, които да са доказани Simple Smile но незнам дали работят със здравната каса - не съм ги питала...
Виж целия пост
# 543
Не знаех, че има разлика между ЛЧХ и стоматолог-хирург. Човек се учи докато е жив.   Sunglasses
Аз изпитвах ужас години наред от ваденето на мъдреците и от страх не съм се задълбочавала да търся интензивно специалист.   Crazy  Наложи се.
Този форум е супер и малко ми помогна да се успокоя, че не съм единствения тежък случай на зъболекарския стол. По-леко се приемат нещата и драмата се редуцира.  Simple Smile
Виж целия пост
# 544
Честно да ви кажа много си зависи от хирурга и от зъба!Първите ми два ги вади моят зъболекар,който се водеше хирург,но не ЛЧХ,и въобще нямах никакви проблеми.Бързо зарастнаха джобовете и болките ми бяха по-слаби и за кратко време изчезнаха.А третият #2gunfire,зъболекарката при,която отидох ме прати направо в специализирана клиника при хирург специалист,уж много добър!Та там ми взеха 50лв.,за което предишната зъболекарка много се учуди защо,след като ме прати с направление,но това изобщо не беше проблемът.Няколко дена,преди да се реша,въобще да отида на зъболекар вече се бях подула и имах страхотни болки,които никое лекарство не успокояваше,и тъй като бях закъсняла доста трябваше спешно да ми го вадят.Вмъкнаха ме извънредно в графика,защото клиниката беше много добра и графика им беше пълен,а и специалистката заминаваше на море следобед Rolling EyesНататък няма да разказвам,но само да кажа,че това беше най-кошмарното ми вадене,за което даже им се по свиди и течният аналгин,който ми се полагаше.Не ми изписаха абсолютно нищо за болката и ме изпратиха по живо,по здраво.В последствие се влоших,получих парализа на челюстта,която не можех да отворя и на половината,а за болките да не говорим, а и отокът ми вместо да спада се беше увеличил и всичките ми лимфни възли в областта бяха подути и болезнени.Оправих се благодарение на стария ми зъболекар,който веднага взе съответните мерки.Така че всичко си е до човек и няма гаранция,че като не е ЛЧХ,няма да се справи по същия начин!
Виж целия пост
# 545
Преди около месец си извадих горен мъдрец, двукоренов, без никакви, ама никакви проблеми - буквално за 5 минути. Сега се опитвам да извадя долен, пак двукоренов и направо съм в паника ... първо зъбът е жив и дори при някакъв най-лек допир ужасно боли - нещо като боцкане. Та направи ми докторът няколко убождания с упойката /от тези с пистолета/, обаче ни най-малко не ме хвана. Опита се да го хване с някаква клеща 90 градусова, но си усещах всичко. Каза, че съм имала някакво възпаление и ми сложи арсен на зъба. Взех си и антибиотик Родожил. Хубаво, отивам след няколко дни ама с още по-голяма болка, оказа се, че по негови думи от арсена още повече ми се възпалил венеца, чак побелял до зъба. Айде пак няма да вадим. Сложи ми друг вид лекарство, бавнодействащо и имам час за 25-ти ... но пак си ме боли и не знам дали и на 25-ти няма да имаме неуспех. Направо ... едно ,че съм голямо шубе от зъболекари, друго, че трябва да го извадя на всяка цена а и ми е притеснено, че само ще ме боде с упойките и пак нищо няма да стане  Sad.
Виж целия пост
# 546
Момичета, моята сага с долен ретинирал десен мъдрец продължава от 18.10.2010 г. Тогава го вадих, стана остеомиелит, на 06.01.2011 г. наприха кюртаж, после лазерна физиотерапия, днес отново съм на зъболекар с две снимки и пак ще мислим какво да се прави. Отново имам ужасни болки, мисля че са вече и в предните два зъба. Нямам сили вече, не знам честно кога ще свърши тая мъка. Същевременно ме напъва едни горен ляв ретиниран. Главата ми е като шиник....
Виж целия пост
# 547
sislie, потърси мнение от няколко стоматолози хирурзи...явно нещо твоя не прави каквото трябва, толкова време, толкова усложнения....дано по скоро да свърши, че е ужасно  Hug
Виж целия пост
# 548
тъкмо се върнах....не мога да  кажа, че сега ме боли, но може още да ме държи упойката  Naughty вадиха ми долен ляв и гадината се е бил настанил под 7-мия кътник....добре, че нямаше корени...незнам от страх ли охках или от машинката, или като напъна да го махне, но мина за 10 минути  ooooh! Whistling ooooh!
Блазя ти...
Моят долен ляв мъдрец ПАК расте или по-точно ме боли, сякаш расте... И така си расте милия вече 18-та година  ooooh!
Просто ще ми писне и ще ида да го махна. Но пусти страх  Tired

Направих си труд да видя кога за последно ми е създавал главобол този пуст мъдрец... Сега вече откачам от болка него и съм решена на всичко. От 5 дни не знам ден ли е нощ ли е... Но аз съм си за бой, търпя го вече 19г. това чудо. Кой знае кое на къде е сраснало и прораснало... Инак е ретиниран, да. След консултация със стоматолог ми бе казано, че поради малка челюст няма да може да поникне без интервенция. Ама аз инат и бъзла...
desideskata, май ще се обадя на твоя човек  Simple Smile
Виж целия пост
# 549
Шани, не пречи да се консултираш с когото искаш....
Успех и щом си издържала толкова години, значи си корава и един мъдрец няма да  ти се опре, я  Hug
Виж целия пост
# 550
Днес ми извадиха мъдрец, но вече час и половина постоянно кърви (не силно). Моля някой да каже колко време ще е още така, че силно ме дразни вече
Виж целия пост
# 551
важно е да не ходиш да плюеш кръвта, за да може да се съсири и да спре да кърви....
без топли питиета и затопляне като го държиш с ръка (например)...
желателно е да не дъвчеш твърди храни и едно миене на зъби може да проспуснеш..
ако не спре до утре се обади най-добре на стоматолога...
лекичка  Hug
Виж целия пост
# 552
Привет, момичета!
Моля, за съвет Praynig
Преди два месеца ми вадиха мъдрец. Днес от сутринта съм с ужасна болка, между 5 и 6 зъб.
Правих снимка, нямам проблем със зъбите, но имам джоб/така ли се пише?/
Освен, това има останало парче от мъдреца. Зъболекарката ми каза, че парчето само
ще падне. Това вярно ли е?
Не можаха да разберат от мъдреца ли ме боли, или от джоба. Утре пак ще ходя.
Знам, че пиша много объркано, ама главата яко ме цепи.
Какво да правя утре, да настоявам, за махане на частицата, или да послушам зъболекарката?
Благодаря, предварително!


Виж целия пост
# 553
Не знам дали ще си падне само парчето...и да има джов трябва нещо да го изкара от там...напред в темата имаше подобен проблем....
Но може да се наложи да ти го махнат с разрез и няколко шева, но това само хирург може да ти кажа...ако не си била при такъв по-добре иди, само обикновен зъболекар е рисковано да разчиташ..според мен поне  Hug
Виж целия пост
# 554
desi, много ти благодаря. Сега ще ходя на деж. кабинет.
Само с болкоуспокояващи, няма да стане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия