Мами в Швеция

  • 50 216
  • 284
# 225
Детски градини и ясли са в едно, аз поне сам страсхно доволна. Опабката за някои е далга, трябва да се запибеб едва ли не веднага след раждането. Обстината оба4е е длажна да ти осигури място. Плабта се "максимална такса" тоест независимо колко ти е дохода пластасх наи много около 1100 крони.
Виж целия пост
# 226
Сетих це и 4е детето има право на "маи4ин език" веднаж седми4но, това оба4е при положение 4е има поне 7, 8 деса в саседните градини.
Виж целия пост
# 227
Между другото интересува ме тези които работят в Щвеция но знаят само англииски с какво се занимават и как са си намерили работа. Имам няколко познати примерно инжинери които биха искали да работят тук, но не знам как да ги ориентирам. Това което се себтам е кам университети .
Виж целия пост
# 228
Mama na Gabe, ето ти един линк за работа за английскоговорящи: http://www.jobsinstockholm.com/
Виж целия пост
# 229
ехо, къде сте
нещо при нас нещата съвсем заминаха
да си пожелаем една по-активна темичка тази година  Mr. Green

поздрави на всички
лека вечер
Виж целия пост
# 230
Благодаря Анита
Виж целия пост
# 231
Ариелла, работа ли си тарсис, или друго те интересува?
Привет, Mama na Gabbe! По принцип опипвам почвата и възможностите за работа там. Говоря английски, но не и шведски. Тъй като съм лекар, дипломата ми се признава, или поне така пише. Имаш ли някаква представа по въпроса? Аз все още не мога да разбера дали в Швеция има лекари физиотерапевти и как точно се наричат. Продължавам да търся инфо. Ще съм благодарна за каквато и да е сламчица  Simple Smile
Виж целия пост
# 232
Ариела, физиотерапефти има но не се водят за лекари, у4ат 3 години и половина.
За да работиб каквото и да е сварзано сас здравеопазване ти трябва перфектен бведски.
Виж целия пост
# 233
Ариела, физиотерапефти има но не се водят за лекари, у4ат 3 години и половина.
За да работиб каквото и да е сварзано сас здравеопазване ти трябва перфектен бведски.

така е, НО има възможност за индивидуален ускорен курс по езика, ако общината има интерес от теб
тук имаше един психиатър от Австрия, с учител само за него, по 8 часа на ден
специалността му е много търсена
та идеята е, че може и по този начин
успех
Виж целия пост
# 234
Sjukgymnast се казва на бведски. И аз знам 4е за поляци имабе ускорени курсове
Виж целия пост
# 235
4-ти ден mammaledig  и вече откачам. Никога не съм си стояла в къщи...мечтая да се върна на работа Cry .Вие как преодоляхте проблема?
Виж целия пост
# 236
4-ти ден mammaledig  и вече откачам. Никога не съм си стояла в къщи...мечтая да се върна на работа Cry .Вие как преодоляхте проблема?
това преди раждането или след? аз след раждането нямах много време да откачам, защото бебето ми хич не беше от поспаливите. виж преди раждането  и аз откачих, бях току що пристигнала в швеция в спокоен град от софия и работа, която ме забавляваше. Освен да обикаляш по улиците или в интернет незнам какво да ти кажа. може би имаш някое хоби, за което не ти е оставало време преди?
Виж целия пост
# 237
Има и т.н "отворена детска градина" кадето се срестасх с други маики, безплатно е и можв да висиб колкото искаб.  На мен наи голямото разнообразие ми бе да отида  друг град мажа ми като има6е срести или пак сина ми го снимаха в няколко реклами хем сменях обстановката хем хора сре6тах.
Mamaledigheten е една от основните при4ини да не искам второ дете. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 238
Детски градини и ясли са в едно, аз поне сам страсхно доволна. Опабката за някои е далга, трябва да се запибеб едва ли не веднага след раждането. Обстината оба4е е длажна да ти осигури място. Плабта се "максимална такса" тоест независимо колко ти е дохода пластасх наи много около 1100 крони.
Много благодаря за информацията
Виж целия пост
# 239
Bebka krasi,
забражих да кажа 4е на страницата на обстината има резултати от сравняване на задоволството за разли4ните детски градини .
Тази макс.такса за която писах е за парво дете, за 2 е по малко( 2процента от дохода) . 4 или 5 годибни деца които не ходят на детска градина имат право на безплатно 455 4аса годибно.
Сънни, има и бабебко кино поне в Стокхолм. тоест филми за вазрастни кадето можеб да вземеб бебето. Доколкото знам има и бебе кафенета. Ako si v Stockholm ima v Kulturhuset "lekrum för barn"

Някои знае ли "kardemumma" как се казва на балгарски?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия