Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са симптомите на хиперактивност и дефицит на вниманието?
Къде мога да диагностицирам хиперактивност в София?
Какви са препоръките и методите за управление на хиперактивност и дефицит на вниманието?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са симптомите на хиперактивност и дефицит на вниманието?
-
Къде мога да диагностицирам хиперактивност в София?
-
Какви са препоръките и методите за управление на хиперактивност и дефицит на вниманието?
Работата с деца с хиперактивност и дефицит на вниманието трябва да започне в ранна възраст, преди 6-7 години, за по-добри резултати. Важно е да се работи с ресурсен учител и специалисти, а при необходимост и с медикаменти. Някои методи за управление включват стриктна диета, игрови подход към храненето, споразумение с детето да опитва нови храни, работа с ресурсен учител и в някои случаи медикаментозно лечение.
-
Каква е клиничната картина и диагностичните критерии на хиперактивността според МКБ-10?
-
Какви са основните характеристики на хиперкинетичните разстройства според МКБ-10?
А как сте с пъзелите?
Досега само 1 път е ставал сам, всяка вечер и сутрин го будим от година и половина насам. Ако пропуснем - със сигурност е мокър. Случва се и сутрин докато го будим и кандърдисваме да стане да се напишка пред очите ми. Пет пъти съм прала напикани дневни гащи, петстотин - напикани пижами и чаршафи.
За акане става, за пишкане - не. Правихме изследвания няколко пъти - физиологично всичко е нормално. Спряла съм му течностите след 7 часа (ляга си в 9 и половина - 10). "Нашите" си разговори позатихнаха напоследък, спокоен е. Имаме сухи осем дена подред преди месец, това ни е рекорда.



