Игри, моделиране и апликации за малки и големи.

  • 253 745
  • 1 662
# 990
ей, това с гипсовите отливки е яко!
сега трябва да помисля как да ги внедря, че в главата на моя син е само космос! ooooh!

направете звезди, кръгли отливки, които да са планети.
като е космос, нека да е космос. Peace
аз много обичам залитанията на децата в някоя тема. Laughing имаме огромна торба динозаври от всякакъв вид и размер.
Виж целия пост
# 991
ей, това с гипсовите отливки е яко!
сега трябва да помисля как да ги внедря, че в главата на моя син е само космос! ooooh!

вzех една много готина книжка на английски zа съzвеzдията . бяха направени да светят на тъмно. Има доста фосфорни боички, може да се направят съzвеzдията или нещо , като пъzел???
Виж целия пост
# 992
 Браво на Mit*bul и ilenkata - страхотни неща сте сътворили. Като видях гипсовите фигурки и чак яд ме хвана. Само като си помисля колко неща, съм изхвърлила, а сега можех да ги използвам  за отливки. Скоро време ще пращам мъжо да купува гипс и почваме - сигурна съм, че на детето ще му е забавно. Ще трябва да си взема и едни акрилни бои и ще сме готови и за оцветяването.
 ilenkata две въпросчета - бързо ли изсъхват формичките и лесно ли се вадят от калъпа след това?
 Имам и друго питане към мамите, които правят домашен пластилин. Оцветявали ли сте пластилина с боя за яйца? Мен ме притеснява да не би да цапа после като си играем с него. Аз досега съм ползвала за оцветяване степчета и става доста добре, а и мирише хубаво, но синьо например няма как да направя, а и цвета ще е по-наситен с боята си мисля.
Виж целия пост
# 993
veroniki, не съм ilenkata, но си позволявам да ти отговоря на въпроса за гипса. Още повече, че и ние скоро правихме фигурки... Общо взето бързо съхне. Аз бях поставила формичките върху капака на фурната, а самата фурна бях включила на съвсем лека степен. Просто Ивайло нямаше търпение да започне да оцветява, затова и малко ускорих процедурата със съхненето. Самите готови формички много лесно се изваждат от калъпчетата си, когато са добре изсушени...
Виж целия пост
# 994
 veroniki, честно казано не мога да ти кажа колко време трябва за да изсъхнат напълно гипсовите фигурки...Направих ги една вечер, на другият ден сутринта още не бяха напълно сухи,отсъствах около 1 седмица и като се прибрах бяха напълно готови и много лесно се вадиха. Аз си мисля, че нещо обърках пропорцията на гипса и стана по-рядък...И все пак гипса не е много угоден за игра, а само за творчество,защото може лесно да се счупи... Сега съм в процес на търсене на материал, който да става за отливки и като изсъхне да е трудно чуплив и да може да се оцветява отгоре...
Виж целия пост
# 995
Veronki, да, можеш да ползваш бои за яйца,  сипваш съвсем малко във водата от тези таблетки, в които има прашец- стават чудесни цветове, но по мое впечатление тестото после трябва още малко да се поомеси с брашно, не знам защо винаги, когато съм добавяла боя, започва малко да лепне newsm78. Не цапа при игра Peace
Виж целия пост
# 996
Да, и аз оцветявам тестото с боя за яйца. Много хубави и наситени цветове стават. Освен това като се хванах боядисах и следните други неща:
1. Макарони - страхотни цветове, но трябва всеки макарон да се остави отделно да изсъхне  Naughty/слагах ги на мокра кърпичка, че да не залепнат за сухата/
2. Кус-кус - проблема е, че топчетата се слепват и след това при процеса на съхнене трябва да си и играеш да ги разделяш  ooooh!, ако искаш отделни топчета, разбира се.
3. Ориз - на него най-много се кефих как стана. Никакви проблеми със съхненето и зглежда прозрачен в някакъв нюанс.
4. Боб - е тука вече много се изложих Embarassed. Натопих го, но той не поема. Реших, че ще го заваря малко и го пъхнах в микровълнестата. Резултат: печката боядисана, боба не #Crazy Последващите действия бяха свързани с почистването на печката.
Бобът се напука и може да се каже, че по гънките придоби някакъв цвят.
Боядисвам всичко както се боядисват яйца.

Сега си правя списък какво друго ще боядисвам при следващото забъркване на бои. Засега съм измислила: тиквени семки, стиропор, пера. Ако имате някакви идеи казвайте, моля!
Виж целия пост
# 997
 Много благодаря на всички за отговорите. Като оцветя нещо ще показвам.
Виж целия пост
# 998
А това е нашият град, който все още не е съвсем готов, но пък вече доста си играем с него...



и още малко от градчето:






А това е линк към албумчето:

http://mimivi.multiply.com/photos/album/29#
Виж целия пост
# 999
Mira_55, много ви е хубав града  Peace
Виж целия пост
# 1 000
Мира доста се се постарали Peace
Виж целия пост
# 1 001
 Mira_55 града и незавършен е хубав, а и най-важното е, че си играете с него. Нашият вече го изхвърлихме, че беше станал на баница от много подмятане нагоре-надолу, но си запазихме гаражите и Ники все още си играе с тях.
 Днес му купих едни шаблони с животни и сега като се наспи ще му ги дам. Надявам се да схване как да рисува и да му е интересно.
 Той напоследък се занимава доста с едни печати. Аз се опитах да го накарам като ги отпечати да ги оцветява, но той нещо няма нерви. Аз като му ги оцветявам му е интересно, даже понякога ми казва кое какъв цвят да е, но сам не иска. Забавлявя само да си печатка и тъй.
Виж целия пост
# 1 002
идея за форми за отливане с гипс, ако някой вече не ме е изпреварил- формичките за пясък.
Виж целия пост
# 1 003
Да ви припомня и шаблоните на мама емили - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=199148.msg6618996#msg6618996
Виж целия пост
# 1 004

 EmbarassedНие с мойто момченце си направихме по същия начин името от глина, но мама нали си е уфатна  Confused и го счупи...  newsm78 пак ще го правим, но как да го направя та да не се счупи пак...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия