Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява гестационният диабет?
Къде се извършва биохимичният скрининг (БХС) и колко струва?
Как се усеща бебето по време на бременност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява гестационният диабет?
Гестационният диабет е вид диабет, който се развива по време на бременност. Характеризира се с високи нива на кръвната захар и обикновено се управлява чрез диета и физическа активност. Ако е необходимо, лекарите могат да предпишат инсулин. Рисковите фактори включват по-висок шанс за развитие на диабет тип 2 както за майката, така и за бебето след раждането.
-
Къде се извършва биохимичният скрининг (БХС) и колко струва?
-
Как се усеща бебето по време на бременност?
Усещането на бебето по време на бременност е уникално и може да варира. Някои майки го описват като пеперуда, докато други го сравняват с полуконтракция. Обикновено усещането започва да се появява след 17-та седмица, но това може да варира в зависимост от индивидуалните характеристики на бременността.
-
Какви са рисковете и процедурите при частично отделяне на плацентата?
-
Какви са рисковете и процедурите при биохимичния скрининг (БХС)?
Не знам трябва ли или не, ама като не съм ходила и при Доки от 3 седмици и ми е едно такова.... Другата седмица ще отида и дано да се успокоя малко.
или пък днес дето вдигнах Ема, то аз все я изправям, повдигам, прибутвам а тя си тежи към 15 кила. или пък е хормонално нещо, че след секциото и с това имах проблем.
В тези седмици, вече не е толкова опасно такова зацапване. Но на мен лекара ми забрани секс / то не, че има с кого в момента/

и да приемам само калций и вит. С, защото противоалергичните лекарства са противопоказни.
прохладен ден! 


При това съм питала специално приятелка - гинеколожка, каза - няма проблем, яж си и си пий каквото ти се иска, като изключим цигари и алкохол, естествено.
Това е засега.