Благотворителност за дом за сираци - гр. Варна

  • 21 372
  • 209
# 180
Ина, ако визираш мен с това извинение - такъв слон ми е стъпил на ухото, че съм мнооого далеч от всякакви музикални школи Laughing  Laughing
Просто дъщеря ми ходеше на балет в Детския комплекс. И буквално ни задължяваха всеки месец да правим дарения от 10 лв, които отиваха за костюми на детската опера. И понеже имаше по някой друг протест от някои родители, ръководителката на балетната школа спомена, че тя е създадена само, за да подпомага детската опера. Считай какво значение й се отдава.
Веднъж докато чаках там, слушах и техния ръководител как мрънкаше, че се явило някакво дете на прослушването, което нямало никакви данни и какво очаквало и бля-бля... То не че няма резон, ясно че не може всеки да отиде и да грачи там.
Имах и съученичка от основното училище - пееше там. И от нея помня, че много трудно приемаха.
А постановките действително са интересни и дечицата са много талантливи - и музикални, и артистични:wink:
Към комплекса междудругото има и някакви спортни школи - волейбол, плуване. Има и хор. Както казах и театър. Трябва да проверим за по-точни подробности.
Виж целия пост
# 181
OFF
Оооо Ина  Grinning Гледам щъркела ти е фанал пътя, ще ти кацне скоро  Mr. Green
Виж целия пост
# 182
Цитат на: DiVA
OFF
Оооо Ина  Grinning Гледам щъркела ти е фанал пътя, ще ти кацне скоро  Mr. Green
Пак ОFF
Защо е розово вързопчето обаче, да няма някаква промяна в предполагаемия пол? Grinning
Виж целия пост
# 183
Е, нямаше в синьо такова вързопче, но надеждата умира последна. Аз да го хвана тоя щъркел по средата на пътя, че да се разберем за едно момиченце... или две момиченца....
Виж целия пост
# 184
Като донесе щъркела едно хубаво момченце, ще забравиш че някога си искала момиченце.
И за да не е само OFF, детска школа по футбол няма ли към "Черно море"?
И колко са големи тези кандидат футболисти, артисти, полицаи? Могат ли да ходят сами, пускат ли ги извън дома, освен за училище?
Виж целия пост
# 185
Понеже в момента ми е наболяла тема за полицията:
1.Трябва да са завършили средно образование.
2.Трябва да са много добре подготвени физически ( за изпита:бягане , клякане , скачане (- скок от място 2.40 метра ) - доста трудно се скача поне за мен.
3.Психо изпит
Всичко  това ако има нужда от бройки в момента.Изкарват списъци в дирекцията.Съответно пак там са изнесени и необходимите образци на документите за кандидатстване за работа.Срока за момента е до 23.04.2005.Предполагам ,че ще има пак такива попълнения.
След като издържът всички изпити началник на някоя от службите в полицията трябва да ги изиска , за да могат да почнат работа.
Само не знам в кой промеждутък се прави проучване на личността: преди физическите изпити или преди назначаването.
Единственото с което можем да помогнем в случая е да разберем какви документи са необходими за кандидатстването.Всичко останало зависи от тях самите.
Виж целия пост
# 186
Това е от името на DiVA:
Здравейте, момичета! Много ми липсвате тия дни! Аз в петък си `изпържих` компютъра и до днес мастити специалисти се потиха над него да спасят важното инфо /най-важното са снимките на дацата Grinning/ Та днес го спасиха и сега започват да му качват разни работи, ама още не става та съм влязла от друго
място само да ви кажа една работа.
С конкурса нямаме особен успех, предадоха ни само 10тина рисунки и 1 есе, като есето е от 4токласник. Тия с рисунките са все малки деца, повечето искат да стават полицаи, футболисти, има един психолог /с есето/ и един който иска да става артист.
Подпитахме ги на какви награди се надяват, половината искат кожени футболни топки, другата половина искат хилки за тенис на маса. Едно от децата намекна нещо за радио, а едно друго бутонки, ама не виждам за какво са му като имам предвид, че няма треволаци наоколо на които да рита Simple Smile
Мисля, че можем да си позволим да им вземем тези неща, без бутонките де.
Та по този повод имам молба. На мен ми се очертава да отсъствам по празниците, а Гвен вече е доста натоварена покрай сватбата. Можете ли да спретнете един инициативен комитет /2 души са достатъчни Grinning/, да ви дам парите от касата и да купите тия неща, също и козунаци и да ги занесете в
понеделник примерно. Предполагам, че никой няма да иска в неделя точно Grinning
Понеже не е ясно кога ще ми накичат кампютера и ще мога пак да вляза, оставям си телефона да се обадите на кого да дам парите - 0887 493071 - Диана
Виж целия пост
# 187
Momicheta,molia vi prochete tova:

http://www.bgblago.com/?1,,,,,,,2825
Виж целия пост
# 188
lavender, мерси, прочетоф  тая статия, обаче бях останала с убеждението, че Винишкия дом е в добро състояние. 100 хил. лъва няма как да съберем, обаче те си имат явно добри спонсори, щом се стараят да поддържат добър стандарт в грижите за децата, та се надявам по тази линия да намерят подкрепа и да си решат финансовите задължения.
Предлагам да се купят работите, които децата са пожелали от оня дом, който дори не помня кой е и да мирясаме засега. Нямаме майки, разполагащи с много време за благотворителност, така виждам.
Ако някоъ има идеи още да си ги предлага. Ако има мамки, желаещи да занесят топките и джаджите да се предложат. Аз с бебе Май никъде не бих тръгнала наникъде, свободен ден имам в неделя навярно, но и това не е сигурно. Ако ви потрябам-обадете ми се.Каквото мога-ще направя. Flutter
Виж целия пост
# 189
Цитат на: alma
lavender, мерси, прочетоф  тая статия, обаче бях останала с убеждението, че Винишкия дом е в добро състояние. 100 хил. лъва няма как да съберем, обаче те си имат явно добри спонсори, щом се стараят да поддържат добър стандарт в грижите за децата, та се надявам по тази линия да намерят подкрепа и да си решат финансовите задължения.
Предлагам да се купят работите, които децата са пожелали от оня дом, който дори не помня кой е и да мирясаме засега. Нямаме майки, разполагащи с много време за благотворителност, така виждам.
Ако някоъ има идеи още да си ги предлага. Ако има мамки, желаещи да занесят топките и джаджите да се предложат. Аз с бебе Май никъде не бих тръгнала наникъде, свободен ден имам в неделя навярно, но и това не е сигурно. Ако ви потрябам-обадете ми се.Каквото мога-ще направя. Flutter


az vi go pusnah zashtoto ot vas znam,che sa dobre,a to ia vij kakvo bilo.Ne kazvam da pomagate ,samo vi go puskam da si znaete,che mai ne e rozovo polojenieto tam.
Виж целия пост
# 190
EEEEE д-р Джанкова направо ме уби! Някой ходил ли е там? А в другите домове? Че то във Виница си е направо лукс! И не приемат какво да е - избират винаги. Толова за Винишкия дом.

Присъединявам се към апела на ДиВА. Моля мамите които могат да си го позволят - да отделят време за гореспоменатото. А и нали имаше желаещи да проверяват творбите? Верно, че са рисунки - но пак са творби Simple Smile Като се организирате ще направя всичко възможно да дойда и аз с вас ако не е на 07.05 Wink. Ще чета тематас интерес Simple Smile
Виж целия пост
# 191
Цитат на: Gvendolin
EEEEE д-р Джанкова направо ме уби! Някой ходил ли е там? А в другите домове? Че то във Виница си е направо лукс! И не приемат какво да е - избират винаги. Толова за Винишкия дом.

Присъединявам се към апела на ДиВА. Моля мамите които могат да си го позволят - да отделят време за гореспоменатото. А и нали имаше желаещи да проверяват творбите? Верно, че са рисунки - но пак са творби Simple Smile Като се организирате ще направя всичко възможно да дойда и аз с вас ако не е на 07.05 Wink. Ще чета тематас интерес Simple Smile


e dobre de,nirmalno li e da e lux tam,da si imat vsichko(?) i da tarsiat 100 000 bona ???????E,verno,che sa za rejiini razhodi,koito darjavata ne e poela,no tia spokoino e mojela da predvidi polojenieto Sad

neznam kakvo da mislia momicheta Shocked
Виж целия пост
# 192
Преди 3-4 години работих като преводач на испански семейства които осиновяваха деца. Фирмата беше Софийска и когато испанците харесваха деца от Варна, Добрич и региона ми се обаждаха да превеждам в домовете. Видях, чух и разбрах много неща... Осиновителите са много, ама много щедри - повярвайте ми. И не само те...

И в самата статия е споменато, че това е един от най-добрите домове за сираци в страната. Може би просто не се разпределят правилно средствата или винаги се разчита на това, че някой ще спонсорира в крайна сметка...хм - незнам!
но Лавендър - благодарим за темата Simple Smile
Виж целия пост
# 193
Цитат на: Gvendolin
Преди 3-4 години работих като преводач на испански семейства които осиновяваха деца. Фирмата беше Софийска и когато испанците харесваха деца от Варна, Добрич и региона ми се обаждаха да превеждам в домовете. Видях, чух и разбрах много неща... Осиновителите са много, ама много щедри - повярвайте ми. И не само те...

И в самата статия е споменато, че това е един от най-добрите домове за сираци в страната. Може би просто не се разпределят правилно средствата или винаги се разчита на това, че някой ще спонсорира в крайна сметка...хм - незнам!
но Лавендър - благодарим за темата Simple Smile


molia vi se,tova mi e liubimia sait,i shtom vidiah statiata reshih,che triabva da znaete.A ottuk za sega vashia region ne mojem da prouchvame.Zatova iskah vie da ste naiasno.
Виж целия пост
# 194
Аз лично до понеделник малко трудно мога да се организирам.
С какво мога да помогна... днес мога да проверя в АБВ борсата дали има топки и хилки за тенис и евентуално ако искате утре да купя. Радио нямам представа къде продават /нали едното искало радио/. С ДиВА ще се оправя за парите.
Ако е след понеделник мога да участвам за носенето в дома, но нямам кола. Значи ще трябва и някоя шофьорка Grinning И освен това доста си гълтам граматиката Mr. Green , затова сама няма да се оправя  Blush  .
Освен това прочетох, че едното искало да става психолог. В пристъп на лудост, си бях купила преди време една "Енциклопедия психологически тестове". Мога да му я дам. Обаче се притеснявам, че не съвсем нова, въпреки че почти не е отваряна.  Аз и не смятам да го лъжем, че е току що купена, но да не вземем да го обидим все пак. Какво ще кажете?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия