Обратното броене наближава - до НОЕМВРИ мъничко остава

  • 11 885
  • 295
# 135
арабела и аз се ориентирах към Чико за шишетата...взех си едно физиологично и едно обикновено.Но може би ще си взема по-нататък и Авент да пробвам. А за помпата за кърма задължително ще е АВЕНТ защото не чух нито един лош отзив. Мислех да изчакам и да я взема по-късно,но тъй като живея в Плевен и тук не се знае кога къде кавко ще има ще си я взема още от сега и ще залагм на това,че ми тече по малко коластра и ще имам кърма (Дано де)....
Виж целия пост
# 136
Цял ден не съм влизала и какво да видя-леле колко нпви мами и вече обсъждате покупки Mr. Green Аз от другата седмица започвам попълненията за моя сак,после по-малко и за бебо като ще обсъдиме с родителските тела какво ще се взема.Днеска измерихме кошарката,която ще вземе от зълва ми и се оказва,че бая място ще заема,но пък ще върш работа-тя е стандартна с решетки и от двете страни.Днеска се теглих и се оказа,че съм 61 кг,днеска няма да успея със снимката на тумбака,ама тия дни ще гледам да се документирам LaughingЦял ден не бях яла,че бяхме навън и не ми се ядяха боклуци и вечерят беше преди малко...колко ядох..да не казвам,даже ми е съвестно,че корема ме боли от това плюскане Shocked Joy
Кой питаше за хубава безамонячна боя? Смело и с две ръце гласувам за Кастинг-а на Лореал-косата става хубава и много лускава и жива,а за трайноста да не говорим-февруари се боядисах черна и още личи Twisted Evil
Виж целия пост
# 137
Аз питах за боята. Благодаря, сладурка! Утре отивам да го търся този Кастинг и ще се вапцам.
ProstoAz и на мен никак не ми се затваряха пари предварително за скъпа помпа. Но спомените ми за предишното ми кърмене са абсолютен кошмар, помпа твърдо ми трябваше, а тя поради липса на избор на пазара, беше абсолютен боклук и звезди ми излизаха от нея. Накрая безславно се отказах още на първия месец и такава травма ми остана, че като забременях за втори път, една от първите ми мисли беше, че втори път няма да се мъча с кърмене  Blush
Сега обаче, съм над друго мнение. И като удавник за сламка съм се хванала за идеята, че една хубава помпа само ще ми помогне да издържа, ако имам същите проблеми като първия път.
Затова реших, че задължително ще си купя още преди раждането и ще си я нося и в родилния дом.
Ако не ми трябва много - било поради безпроблемно кърмене /дай боже  Praynig/ или ако по някаква причина не кърмя дълго - то, живот и здраве, ще я продам в Продавалника и пак ще ми излезе на цената на някоя по-евтина.
Пък ако я амортизирам  Laughing - чудесно, значи си е свършила работата и си е струвало да я имам.
Виж целия пост
# 138
и аз мисля помпата да е на Авент-само добри отзиви чета за нея
Виж целия пост
# 139
Тъкмо щях да кажа че сладурка днес предава фронта - никаква я няма,и тя цъфнала Grinning А за боята Кастинг и аз също съм с добро мнение.А сладурче,за черният цвят боя която и марка да намажеш ще държи докато не израсте косата и не се ореже Wink От опит го казвам Wink
Помпи - пак казвам,аз се справих чудесно с една от 5лв и засега няма да купувам друга.А за тази на Авент само хубави неща се говорят,да.Пък и ако бебето се кърми на често и не трябват запаси от кърма и помпа няма да трябва (мое мнение) Peace
Виж целия пост
# 140
Дес,права си за черната боя,изненадващото в случая е,че кастинга е безамонячна...
Виж целия пост
# 141
И аз не мога да си намеря място и като си помисля, че утре е ПОНЕДЕЛНИК smile3518
Относно помпите общо взето съм съгласна с Дес-нямат голям смисъл ако кърменето върви, но ако все пак се наложи да  ползваш...Аз съм пробвала най-обикновените-тип-спринцофка и нищо почти не върши, но ужасно боли smile3511 Също и на Чико-тази с гумената помпичка(не болеше, нопък съвсем нищо не вършеше)Реших, че може би нещо на мен не ми е наред, защото помпите ми бяха препоръчани от вече опитни в тая работа мами ThinkingНай-безболезнено и ефективно за мен се оказа изцеждането с ръка.Така че, дали си струва да се влагат предварително толкова пари в скъпа помпа ThinkingЗа втора употреба-мъжа ми, който е с биолог. образование и го практикува ме предупреди, че могат да са опасни(нещо свързано с имунната с-ма, антитела....как да обясня  umnikuu Listenкато и аз нямах търпение да изслушам лекцията Rolling Eyes
много дълго стана Mr. Green
Поздрави и от мен на всички новодошли  bouquet
Виж целия пост
# 142
Добро утро от мен!

Боби2Мама... ако се стелиризира не знам какви антитела биха могли да се предадат  newsm78 

Аз съм на мнението на арабела,въпреки,че не съм раждала друго дете. Искам много да кърмя,но не искам да се плаша от кърменето. А и ми казаха,че ако първите един-два дена не ми тръгне хубаво кърмата помпата ще ми помогне много и няма да ми разранява сърната. Та със сигурност давам 80лв и си купувам АВЕНТ . Това съм го решила на 100%

Ох аз така преядох с една диня..че сега не знам как ще пътувам.Ще спирам да пишкам по храстчетата  Laughing
Виж целия пост
# 143
Добро утро! Лека и приятна седмица!Не съм влизала от събота, току що ви изчетох... Радвам се, че всички сме добре, и нямаме кой знае какви проблеми...
Виж целия пост
# 144
здравейте момичета  Hug

Добре дошли на всички нови мами   bouquet Много се радвам, че дружината  ни се увеличава  Hug

А на всички мами с контракции и др.неразположения стискам палци нещата да се нормализират и всичко да е наред  Simple Smile

Аз тези дни само ви чета, че нещо хич не ми се пишеше/то не, че има и кой знае какво покрай мен де  Simple Smile/ Общо взето съм добре, като изключим някой нерзаположения, които се надявам, че са нормални за бременноста /киселини например  Confused/ И с един херпес на устата се сдобих тези дни...абе..какво да ви разправям Sad

Днес ще си взема резултатите от изследванията /кръв, урина/, та да видим дали всъщност съм добре Confused. Предполагам и микробиология ще направим...та така...

Засега ви пожелавам приятен ден и лека седмица, а после като взема резултатите ще се отчета  Grinning



Виж целия пост
# 145
Здравейте мами Simple Smile

Ама че чистене му сложих вчера - вечерта ме боля кръста, тазобедрените кости, краката, направо се бях уплашила. Ама днес след като се наспах вече нищо ми няма...Вече няма да чистя аз така...

Виждам че си говорите за помпите за кърма. Мен акушерката във Вита ме предупреди да си взема помпа за кърма, защото първите дни след рждането (т.е. след 3-тия) лактацията е много силна и бебето не може да изсмуче всичо. Та тамън се чудих каква помпа да си купя, но колкото повече го мисля толкова повече се съгласявам с Просто аз - Помпата на Авент и това е. А иначе и аз искам да се кърмим и да не ползваме помпа, но за самото начало май няма да минем без . . .

Просто Аз, моя приятела си купи Бреви количка същия модел и я ползва вече 2.5 месеца и е супер доволна. Та ще я попитам тези дни каот се видим и ще ти кажа къде са и я доставили. Уф, аз се чуда каква да е нашата - спряла съм се на Пуки на ЧИполино, но е нов модела и няма много отзиви още...А и нашия тати каза че по - добре да купуваме на всеи 6 месеца нова количка отколкото да дадем пари за скъпа количка, та не знам ко ще правим...

Хайде да се хващам на работа аз Simple Smile

хубав ден на всички ви Simple Smile
Виж целия пост
# 146
Аз станах раничко днеска,че снощи пак Tired,хем не съм чистила като m_face,ама така ме боляха тазобедрени всякакви кости около кръста,че краката си не можех да мръдна и като се видя,че няма да се спи си станах я.Пих кафенце(3 в 1) не мжах да се сдържа и по-късничко ще поизляза да разгледам някакъв спортен екип за мен,че няма нищичко за обличане,даже днеска се чудя с какво. newsm78
Виж целия пост
# 147
mergi, добре дошла!  bouquet Аз съм от мамите решили да раждат в Майчин дом. Ходих в деня на отворените врати да разгледам обстановката. Сега само се чудя дали да си взимам ВИП стая или да разчитам, че ще родя нормално и ще има места на 12-тия етаж  newsm78 Но май везните клонят към ВИП стая, въпреки, че ще ми е скучно и самотно самичка...
Вече ми тежи тумбака доста, вие как го усещате напоследък? Само гледам колко дни трябва още да ходя на работа и хем са малко, хем са много  #Crazy
Лек и спорен ден на всички ви!
Виж целия пост
# 148
Здравейте  Hug

Минавам само да ви пожелая лек ден, и се връщам да чета, че ме нямаше за дъъълго време и пътувах на далееече. Но се чувствах много добре, а също и бебето. Явно и за него важи поговорката Човека е човек когато е на път  Mr. Green

Надявам се и вие да се чувствате добре.
Виж целия пост
# 149
Прибрахме се успешно от околосветското пътешествие  Mr. Green
Първо ще почета малко назад и после ще пиша повече
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия