Трудни думи ли?

  • 41 130
  • 186
# 120
Маршрутка .... много ми идват Р- тата

Същата дума, по същите причини
Виж целия пост
# 121
Като бях малка упорито произнасях Чарли ЧОплин, и се чудех на всички които казват Чаплин как не се усещат че грешат  Joy.
А като се запознах с настоящия си свекър, чух че казва миЙка вместо мивка. Той е родом от Чирпан и после като ходихме на гости там, забелязах, че всички я произнасят така.
Виж целия пост
# 122
Уа, уа, уа ли си тананикате по софийско?

Големи затруднения имах да си поръчам третата бутилка сунгурларски мискет. Sunglasses
Виж целия пост
# 123
анцуНг - анцуг
Приемам поражението - речниците ми подшушнаха, че ти си права Peace Simple Smile
Виж целия пост
# 124
О,да,сега се сетих че винаги като поръчвам "една сунгурларска ракия" и винаги ми се оплита езика;всъщност аз така си я знам ,ама май не се пишеше така нали? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 125
Aз и досега си казвам на анцуга - анцуНг  Embarassed Може да е грешно, но без "Н" ми се вижда недовършено и постно  Rolling Eyes Laughing

Незнам защо, почти всички възрастни хора казват осЪм, вместо осем  newsm78
Виж целия пост
# 126
Понякога казвам Катастровище вместо Крастовище. Или Пожогасител вместо Пожарогасител.
Виж целия пост
# 127
Аз пък казвам "айрян"  странно ми е да кажа "айран" Joy Не знам защо?! Rolling Eyes Има още безброй такива думички, който ми звучат по-добре по мой си начин.Понякога се чудя колко съм грамотна!?  Thinking Embarassed
Виж целия пост
# 128
Понякога казвам Катастровище вместо Крастовище. Или Пожогасител вместо Пожарогасител.

А аз имам приятелка, която вместо "пожарогасител" казва "поражогасител".
Виж целия пост
# 129
Понякога казвам Катастровище вместо Крастовище. Или Пожогасител вместо Пожарогасител.
Пробвай с крЪстовище.
Виж целия пост
# 130
Аз пък казвам "айрян"  странно ми е да кажа "айран" Joy Не знам защо?! Rolling Eyes Има още безброй такива думички, който ми звучат по-добре по мой си начин.Понякога се чудя колко съм грамотна!?  Thinking Embarassed
То май никой не казва айран,флумастер и др.
Виж целия пост
# 131
Аз пък до преди няколко години си мислех, че една от бившите съветски републики се казва "Азейбарджан", а то било "Азербайджан".  Laughing
Виж целия пост
# 132
Не мога а кажа "Искаш ли?" винаги излиза "Искаш и?"въпреки старанието ми
А една приятелка още си казва"порпоне" и "тортоар" и е твърдо убедена,че това е правилно
Виж целия пост
# 133
Имам проблем с по-бърз поток на мисли, отколкото могат да се изговорят. Това е най-разпространената причина за заекване. Не заеквам или поне ми се случва веднъж годишно примерно на 1 дума, но пък такива словосъчетания правя, че ум да ви зайде  Laughing Веднъж поканих гадже на вечеря на срещи ... Второто ми изречение почвало с думичката среща явно  Laughing
Иначе не успях да науча мъж ми, че е чушкопек,а не чушкопер. Като малка трудно ме научиха, че след 19 следва двадесет, а не десетнайсет.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 134
Антиовалиарни - ама пак не съм сигурна, че така се пише. Е не мога да я оправя тази дума, но понеже скоро я научих може да ми се прости. Иначе навремето дълго се мъчех да произнеса екзенциализъм. Все казвах екзенционализъм.Сега ми е трудно да произнеса на един дън дъх диспансеризират, голяма мъка ми е. Имаше и още думи, дето не мога да прескоча наведнъж, но сега не се сещам.
Имах приятелка която не беше в състояние да каже четирикрилен гардероб. Вместо това казваше гардероба с четири крила.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия