Cool Places или заведенията, които препоръчвам!

  • 100 811
  • 735
# 555
Да кажа за "Аромат". Приятна квартална кръчма, що-годе любезно обслужване, не особено бързо  и компетентно обаче ( редукцията на балсамико особено затрудни сервитьорката  Laughing ). Няма нищо общо с бистро, нито с нещо френско. Цените са нормални, храната непретенциозна и не особено интересна, обстановката е обикновена. Става за излизане с приятели в събота по обед, особено ако живеете в района, иначе няма смисъл да се разкарвате.
Виж целия пост
# 556
Мислех да пробвам Ла кубанита, че ми е наблизо, но след постовете тук, май ще размисля. И по-скоро ще пробвам препоръчания от Felicidad Casa de Cuba в Лозенец.
Виж целия пост
# 557
Напоследък на мен пък навсякъде ми е все едно.

Bytheway от години ми е любимо - и на Лозенец, и в София, макар че вечно няма места. Но си се чувствам като удома. Понякога почва да ме дразни и го спирам, но като цяло е ок.
One more bar е много неангажиращо и определено на удобно място. Нямам забележки.
Относно контингента --- ами както и да го гледаме, навсякъде е пълно с поза, това значи никъде да не ходим или просто да се абстрахираме от нея и да си потънем в атмосферата на компанията. За мен посетителите не са особен фактор, има място за всеки - гледам да съм над тези работи. Хубавото е, че позьорите бързо правят отлив от такива места, което само по себе си говори достатъчно.

Аромат и на мен ми е под вратата и общо взето ми харесва, че е непретенциозно. Храна като храна, но атмосферата ми харесва.

Casa de Cuba e evergreen Simple Smile
Виж целия пост
# 558
и от мен малко морска вълна - да похваля Verandah на Аркутино - много приятно и все още спокойно местенце, с добро обслужване, хубава атмосфера, казват, че продуктите са от собствено стопанство. Менюто не е огромно, но за почитателите на телешко и агнешко печено мога да кажа, че е идеално. Хубави порции, месото печено в пещ, много крехко и сочно.
Откъм риби явно се разчита само на прясно уловени и затова няма Ципура, Лаврак и подобни средиземноморски, а само сафрид, калкан и улов на деня.
Единствено лошото са комарите, но пък действат с разни запалени пръчици в тази насока и имат спрейче против комари, което ако сте забравили своето, любезно ви предоставят Laughing Sunglasses
Виж целия пост
# 559
Asinka, ресторантът в Св. Тома ли се намира?
Виж целия пост
# 560
не точно - в другия комплекс на ГБС  - Аркутино, на входа на плажа ( официалния вход )

и не мога да не спомена, че ресторантът на Свети Тома е под всякаква критика - нищо общо с миналата година, ужасно обслужване, храната 2 пъти не е с едно качество, а като цяло мениджмънта на храненето в ресторанта и бирарията на Свети Тома е УЖАСЕН!!! за мое огромно съжаление, защото доста често се храним там с детето
Виж целия пост
# 561
Искам да похваля ресторант Адмиралъ ( на същите собственици като на Casa de Cuba) - правят прекрасен домашен чипс, мини кюфтенца и други благини. Градината е много приятна с бели дървени мебели. А най-хубавото е, че не е прекалено посетено. Цените са малко над средните, но си заслужава.
Виж целия пост
# 562
В Пловдив
р-т Green. Намира се в пресечка на Гладстон, с/у Синдикалния дом. Мн. различно меню имат. И не е скъпо. Пастата там е почти като в Италия.

Кафене "Апартамент 101". На Данаил Николаев се намира. Малко е, но мн. приятна атмосфера и обслужване.

За Лозенец, р-т Friends.

Виж целия пост
# 563
Искам да похваля ресторант Адмиралъ ( на същите собственици като на Casa de Cuba) - правят прекрасен домашен чипс, мини кюфтенца и други благини. Градината е много приятна с бели дървени мебели. А най-хубавото е, че не е прекалено посетено. Цените са малко над средните, но си заслужава.
Къде се намира?  bouquet
Виж целия пост
# 564
В квартал Гео Милев, ето карта, защото малко трудно се намира  Grinning

http://sofia.zavedenia.com/1615/map/
Виж целия пост
# 565
За Лозенец - "Бистрото" и "Сезони", класика още от преди 5-6 години Peace
Виж целия пост
# 566
Искам да похваля ресторант Адмиралъ ( на същите собственици като на Casa de Cuba) - правят прекрасен домашен чипс, мини кюфтенца и други благини. Градината е много приятна с бели дървени мебели. А най-хубавото е, че не е прекалено посетено. Цените са малко над средните, но си заслужава.

Ние пък останахме страшно разочаровани от това място. Обслужването беше много зле, порциите малки и нищо особено, цените високи. Това преди около 3 месеца.
Виж целия пост
# 567
Ами аз бях миналата седмица - момичетата бяха много любезни, порциите - за мен са ок, но аз не обичам големи порции, може на друг да му идват малки  Thinking Като храна много ми хареса. Това разбира се е мое мнение  Laughing
Виж целия пост
# 568
Може да има просто положителна промяна Simple Smile Ние обаче за сега ще се въздържим от повторно посещение.
Виж целия пост
# 569
т.е. се казва бихрале Амстердам, а не Адмираль - обърках се...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия