Cool Places или заведенията, които препоръчвам!

  • 100 798
  • 735
# 75
На мен лично ми допада ресторант 507,намира се на панорамния път между Симеоново и Драгалевци, нямахме забележки към нищо. Десертите се приготвят на място и се насладих на най-божественото тирамису, което съм опитвала .....

Виж целия пост
# 76
Аз пък съм голяма фенка на пиано бар "Синатра" , "В29" и "Каса де Куба" и на една кръчма в Пловдив - взе ми акъла  #Crazy - "Веселото село" - и в София имало /на стадиона ама не била като Пловдивската/
Виж целия пост
# 77
За да хапнеш обедно, т.е. без много претенции мога да препоръчам бистро Мечките в Гео Милев.

Ама сервитьорките не бяха много бързи.
И пак повтарям - не е лукс. Просто идейка за похапване, не за вечерно официално излизане.
Виж целия пост
# 78
препоръчвам ресторант „Ла Капанина“, в тенис-клуб Малееви . много вкусно Peace

п.п. бързам да се поправя, този съм го похвалила Embarassed
да похваля "Каза Бояна", също сме много доволни - изискано меню, приятна обстановка Wink
Виж целия пост
# 79
а някой може ли да каже нещо за хубави заведения в Стара Загора?
Виж целия пост
# 80
За Пловдив. Това са "моите" места:
ресторанти:
"Веселото село", бул. "Дунав" 53 - не ми е много любимо, но е интересно като обстановка и кухнята не е лоша, малко цените са по-високи.
"Старите българи", бул. "Брезовско шосе" 126
"Тромпета", бул. "Македония" 63 -по скоро закусвалня, евтино и вкусно.
"Троян", ул. "Братя Пулиеви" 1
"Central Park" - но тоя в Цар Симеоновата градина, с много добра кухня, за разлика от другия.
"Рио", ул. "Спартак" 10 - много добра кухня, прилични цени.
"Димара", бул. "Дунав" - страхотна кухня, нормални цени.

бирарии:
"Войводите", ул. "Гладстон" 13
"Пожарната", ул. "Цар Асен" 4

сладкарници:
"Попимони", бул. "Коматевско шосе" 160
"Радосвета", бул. "България" 39, жалко, че в момента е в ремонт.
"Светлана 99", ул. "Стефан Стамболов"87 А и ул. "Юрий Венелин" 11
"Скалата", ул. "Дондуков" 8

барове и клубове:
"Безистенъ", ул. "Найден Геров" 5 - рок кафе, яка музика и приятна обстановка.
"Мармалад", ул. " Братя Пулиеви" 3 - музикален клуб, приятно е, понякога има музика на живо.
"Найлона", ул. "Георги Бенковски" 8 - също едно от любимите ми места, култово място за Пловдив.
"Пъзела", ул. "Братя Пулиеви" 5 - любимото ми място, рок клуб, музика на живо.
"Тексим Тепе", в Стария град - страхотна гледка, приятна музика.
"Polinero Place", ул. "Вратцата" 5 - различен клуб, разнообразна музика, нормални цени, фейс контрол, частен клуб, не ми е много любим, но е нещо ново и различно за Пловдив.
Виж целия пост
# 81
Не знам как съм пропуснала бирарията с най-вкусна кухня "Фенерите" http://www.fenerite.com/

Запазете си место за щрудела с ванилов сос  Simple Smile

За любителите на екзотичната кухня - марокански ресторант "Annette"  http://www.annette.bg/  Много интересна храна, но имайте предвид, че пак мирише вътре  Neutral Face
Виж целия пост
# 82
а някой може ли да каже нещо за хубави заведения в Стара Загора?
За ядене - "Мантос" - гръцка и фюжън
пак за ядене - "Форум". Отличен готвач, скъпо пиене.

Категория "общо - взето" - и яденето, и пиенето, и атмосферата, без да е № 1 в никое от трите, но ако търсим нещо, дето е на добро ниво и по трите показателя - "Антъни". Но да не забравяме, че все пак е пицария.

Та като говорим за пицарии - "Венеция". В краен случай, и то ако ти се дават повече пари, отколкото си заслужава - "Уникато". Иначе готвачът им е с награда за миналата година, но снобския привкус на мястото ме държи далеч от него.

За големи семейни събирания, осочено ако си падате по дебели певици - "Железник". Прилично, без да е "куул". По-скоро - много добър соц.

В общи линии, ако говорим за заведения за храна и пиене - това е.
Виж целия пост
# 83
За любителите на екзотичната кухня - марокански ресторант "Annette"  http://www.annette.bg/  Много интересна храна, но имайте предвид, че пак мирише вътре  Neutral Face
Непременно ще го посетя. Какво би препоръчала?
Виж целия пост
# 84
Beca, опитахме телешки кюфтенца с 5 вида салати, една друга много интересна салата, като на мешаната са съставките, но има добавена мента....

Хлебчетата са като малки палачинки - вкусни.

Аз си поръчах и едни пилешки шишета с много подправки в-у канапе от зелена салата, която беше овкусена със захар и още нещо..  Simple Smile

Обаче не издържах на подправките, имам гастрит и после цял следобед страдах, но не съжалявам защото беше вкусно  Mr. Green
Виж целия пост
# 85
Много ти благодаря   bouquet
Стомахът ми е здрав и мисля да пробвам всичко  Wink
Виж целия пост
# 86
Ресторант 507 в Симеоново http://restorant507.com/


Бях чела много добри отзиви, но не останах толко впечатлена.
Като че ли очаквах повече и от интериора  Crazy малко скучен беше.

Обслужването бе на ниво  Peace

Има чудесна панорамна гледка.
Виж целия пост
# 87
Варна
препоръчвам:
ресторант "Никова къща"-голямо меню,много интересни и вкусни специалитети,отлична кухня
ресторант "Бохеми"-също много добра кухня
ресторант "Бялата къща"
верига ресторанти "БМ" -отлична кухня на много добри цени
ресторант "Хамбара"-готвят много добре,но оркестъра може да те подлуди,голяма шумотевица
Виж целия пост
# 88
За Пловдив
Фадо-перфектните обяд,вечеря,среща .Обожавам да ходим там,ама ни се случва все по-рядко.
Хемингуей -много вкусно и добро обслужване и мнооооого вино

Виж целия пост
# 89
Mozzarella bar.

http://www.mozzarellabar-bg.com/

Чудесна обстановка, добро обслужване.
Много пищен винен лист,
за разлика от менюто.
Брускетите са страхотни.  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия