Нежно галим НОЕМВРИйски кореми,а те от ден на ден стават все по-големи

  • 11 013
  • 306
# 75
ProstoAz не се притеснявай. На моето бебе също му излиза така - BPD си е точно, а обиколката е седмица назад. Измериха му и другия диаметър и според доктора просто му е по-кръгла главата, затова обиколката е по-малка от средностатистическата.
Тъй че - спокойно.

И още нещо за измерванията и ехографите - като бях при Томова преди седмица и я питах няма ли да ми каже колко тежи бебето, тя каза че за тази цел трябва да му премери обиколката на корема, което било възможно най-неточното измерване и тя не го прави, защото отклоненията можело да са и до 1 кг, което прави цялата работа безсмислена.
Виж целия пост
# 76
ПростоАз и Сладурката ще ги бия вече - ей, момичета, я стига, моля ви се Naughty
   ПростоАз - повече от убедена съм, че с бебка всичко си е наред - тия ехографи, ако ще и да са извънземни - прлосто грешат и никога с абсолютна точност не може да се каже някакъв размер. Стига си вкарвай притеснения - живот и здраве ще имаш едно красиво, здраво бебче с идеални мерки - слушай ми думата...ще си говорим пак след някоя друга седмица Heart Eyes
   Сладурке, не ги разбирам много тия неща и не искам да се правя на много знаеща, но ми звучи повече от невъзможно бебето ти да е под килограм - направо ти забранявам да си мислиш глупости и лоши неща...ако не - обещавам лична саморазправа с лекарят ти #2gunfire
   А по повод "деветото коляно" - признавам си, много се дразня от приемането на всичко буквално - ще взема да си трайкам и да не пиша, щом така ще се хващаме за всяка дума....Айде да си помислим сега дали някой нормален човек би сложил майка си в графа "9-то коляно"?!?! Май не, нали? Ама след майките и татковците и свекървите и свекърите има разни други хора, на които аз лично слагам точно този етикет в нашия случай....и точно тях имах впредвид...Както и да е - просто споделих как аз ги виждам нещата...И без да искам да обиждам никой - ами ако някой иска и лелята на стринката на братовчеда на вуйчото да покани на изписването си - това си е лично решение на вяка една от нас Peace
Не знам пък какво толкова се дразниш , а и едва ли има обидени /говоря за себе си/  bouquet...
Виж целия пост
# 77
Оооппсс! Тука нещо ми замирисва на бремелински хормони! Хайде кой каквото рекъл, да си го хвърли зад гърба и да го забрави, че нали уж се хвалехме, че сме най-миролюбивата темичка във форума?  Peace Като ви слушам за родители и свекърви......аз съм казвала, че със свекита работа си нямам, ама мойта майка ми е много мъчно като я изолирам, макар че го правя упорито през цялата си бременнност. Първо, защото не искам да се натоварва тя излишно, и второ, аз със тъпия си козирожки инат много трудно търпя и приемам чуждо мнение, когато съм си решила нещо. И само разправии да има, няма смисъл. Но сега ще дойде няколко дни преди раждането и ще остане, докато се възстановя от операцията. Не мисля след това обаче да й ограничавам срещите с внучето, колкото и да ми е добре сама.Щото мило и драго е давала за нас, и сега на едни внучета само й остава да се радва. Какво ли не бих дала баща ми, лека му пръст, да може да види внучката си....Но някои неща, за съжаление, оценяваме едва когато ги изгубим. Оф, нещо се увлякох май.....

 Ама пък какъв хубав вятър се е извил в София и слънчице пеква от време на време, само е човек да пере и да суши.  wash hang И аз това правя от сутринта - докато изпере пералнята, и те предишните изсъхнали. Де що има пелени и чаршафчета - всичко е готово вече.
Виж целия пост
# 78
 Здравейте и от мен!
Това с "патронажните сестри" верно е много веселяшко smile3532  Аз си мисля,че с моята няма да имам проблем.Но знае ли човек,ще видим после как ще се развият нещата.Иначе и аз съм на мнение,че не искам никой за изписването и тем подобни гостувания.Досега винаги съм разчитала на себе си и смятам ,че и сега ще се справя.....какво пък толкова трудно има?!Когато си спокоен и уверен в себе си,не виждам причина за притеснение....нечии съвети могат само да те дразнят..  smile3516  Е разбира се не бих отказала помощ,но когато на мен ми потрябва,а не 100 човека на главата ти по всяко време Naughty
 За списък не съм правила,ама то и още никой не е питал Sad Аз още списъка с основните неща не съм изпълнила,камо ли некви екстри Embarassed
ПростоАз,я сподели какво си чула за Токуда,че нали и аз там мисля да раждам? PraynigНе,че тепърва ще си променям мнението,ама да си имам едно на ум все пак Thinking
Момичета,може да ми се смеете,ама аз вчера разбрах,че ще ми трябват превръзки за след секцио Shocked Embarassed EmbarassedДо сега си мислех,че са само за след нормално раждане ooooh!Та по повода я кажете какви да купувам,че аз съм малко боса в тази тема(свикнала съм повече с тампони до сега)и хич си нямам идея какви трябват.Някак си не ми се ще да са от тези огромните,за които съм чела EmbarassedМоже ли с някакви други?
И понеже изненадата,която Мими ни направи стресна и мен,както май всички ни.....и аз се ошашках ,че нямам нищо същественно купено.....Та затова да се похваля!Днес ходих и си капарирах леглото дето бях харесала и с матрак даже се сдобих,но ще ги донесат в петък заедно! newsm44    Баща ми ще ни идва на гости и смятам да го сглоби веднага.Та като е готово ще го щракна веднага ,за да ви го покажа! Peace  Закупих и някой дребни дрешоци,не са нещо особено,ама ...след малко ще ги кача да ги видите newsm10

Изписах света и аз!!! Mr. Green


А за корема ми имам чувството,че по-скоро се е вдигнал нагоре, отколкото да се е смъкнал? ShockedВече май тотално съм изперкала smile3537 smile3537
Виж целия пост
# 79
Здравейте, да се изкажа и аз за бабите...

Нашите и двете и майка ми и свекито изявяват голямо желание да помагат, но и двете работят, а майка ми е в Пловдив така че ще дойде като ни изпишат за 4-5 дни и това е. Свекито ще наминава сигурно всеки ден, не живее далече, но ме успокоява факта, че се съобразяват с мнението и желанията ми та дано няма проблеми. Иначе най-ми се иска да сме си само двамата с таткото първите дни, но все някой ще се обиди и ще напрява компромис. Но само за 4-5 дни не повече, а и след секциото едва ли ще ми  е да готвене и пране.

На свекито това ще е 3-то внуче, а на майка ми 2-ро та се надявам лудницата да е по-малка.

Снощи с милото, по скоро той, аз само гледах и давах акъл взехме да разместваме в спалнята да освободим място за бебешкото легло и да си оформим кът за бебето, и като изнесохме една секция /сега е струпана в коридора и чака да бъде разглобена/ зад нея лъсна мръсния латекс на стената, та сега и ще боядисваме  Crazy Да не ви говоря че в момента  у нас е пълен склад, нали чакаме акт 16 на новия апартамент и сме накупили всичко за кухнята /уредите за вграждане, мивката/, за двете бани санитарията, добре че плочките ги стоварихме на вилата, че двустайното ни апартаментче ще се спука по шевовете, а не можем да ги пренесем в новия - не ни дават още, уж след 2-3 седмици...ама кой  знае. А каква разправия ни чака с майстори не ми се мисли. Та сред всичко това се опитваме да намерим място на мъника и спалнята трябва да е идеална, всичко друго отива в хола, ако ще и по средата.

Ох, оплаках ви се, ама съм много нервна напоследък. На обяд направих онлайн поръчка от Пакостник и те ми се обяждат след 1 час, че повечето неща ги нямали и се почнаха едни предложения за замени и т.н. но категорично отказах, щом съм поръчала нещо, значи съм го обмислила и точно това искам, а не еди кое си. Ей ама се ядосах.
Извинявам се за мрънкането.

TIHA VODA не се сещам тези обиколници как могат да се закрепят за таблата на леглото например имат само връзки за решетките, но пък не мисля че ще захлупват бебето, все пак не са големи и тежки.
Виж целия пост
# 80
Крисич, може с всякакви превръзки, но имай готовност за голями течове. В някои от по-предните теми бях писала за родилки, които си ходеха с петна от кръв по кръста над дупето. Ужасна гледка. Така, че аз съм си взела най-дебелите Либрез 6мм дебели и 32см дълги. Да знам, че като сложа превръзка няма да оклепам нищо...нито нощницата, нито чаршафите, нито нищо. Щото и да стане беята никой ням ад ати каже и ще си джиткаш с мръсната нощница до другия ден. Sick
Виж целия пост
# 81
totonto, ама наистина ли и дрешки за изписването на бебока не искат да се носят във Вита. С какви дрехи ще ми го дадат да си го носим у нас тогава  Shocked
Виж целия пост
# 82
бааси навалицата в нашата тема  Shocked 24 човека я четат..а пишем шепа хора Laughing
Виж целия пост
# 83
И аз съм си взела като на Дианчето превръзките, да се пофаля  Laughing Ама ти разправяше за някаква голяма разфасовка, а аз от 10 бройки съм си взела - в Пикадилито такива имаше само. Абе то е ясно, че ще се мъкнат разни работи в родилното, нали за това са наште хора Grinning

А, пък за изписването забравих да кажа - много приятели изявиха желание да дойдат пред родилното и аз със удоволствие приех. Сигурна съм, че ще ми спретнат колям купон! Разбира се, в къщи няма да мога да ги приема след това... Simple Smile

Ама и аз как приказвам, все едно работата готова и до изписването сме я докарали...Пу, пу, дано всичко да е наред!
Виж целия пост
# 84
Нещо усещам, че нервността днес е окупирала доста от вас. Я, по спокойно! Не се притеснявайте за нищо, гледайте си готините кореми и хич да не ви пука за разни свекърви, майки, братя и т.н. и т.н., а още повече за разни мерки, дето изобщо не са верни. Е, истина излезе, като ми казваше моята докторка, че не ми трябва да знам колко ми е голямо бебето. Оттогава не питам, а тя казва, всичко е наред. И аз си живея спокойно. А за мамите, които са с ремонти в къщи и тях искам да ги успокоя. Всичко ще си дойде на мястото. Сега и да се нервирате, полза никаква. Спомням си когато родих Тони и ние бяхме в невероятен ремонт в старото ни жилище - бутахме стени, правихме нови и както се досещате аз родих, а ремонта доникъде. Моята мила майчица, тогава ни прибра с бебока и ни приюти в тях. А, аз нали се сещате бях сноп от нерви, че не съм си вкъщи при мъжа. На 20-тия ден след изписването с целия бебешки багаж и на току що нареден паркет се прибрах в нас. Боже, като си спомня каква лудница беше. Но ето,че сега имам за какво да ви разказвам и в момента ми е смешно, даже като си спомня колко ядове съм изхабила.
Виж целия пост
# 85
криси4,аз ползвах Always с най-многото капки,не харесвам памучните.Тези ми вършеха чудна работа,а и моите лохии не бяха кой знае колко силни Thinking Това за превръзките беше доста обсъждана тема в нашата тема,ама не си обърнала внимание явно Wink

Канела,аз не разбрах наистина ли имаш предвид свекърва ти под "патронажна сестра",защото на мен ми се стори друго newsm78 Mr. Green

Тиха вода,нашето легълце за каката е правено от дърводелец (много ни е крсивичко) и няма как да се сложи обиколник.Останала съм с впечатление че такъв може да се прилага само на кошари които са от двете страни с решетки,знам ли...Нашето е от едната страна дърена табла,а другата малка решетчица и не стават обиколници Peace
Ох аз май се преситих от негативни емоции из темите и тук в тази се старая да не обръщам много внимание на кой какво казал,особено ако не ме касае лично.Та наистина нека запазим добрият тон и Мишунка,не се сърди не мисля че имаше умисъл в думите на Тиха вода.Вие сте разумни хора и си знаете де Peace

Лелеее Просто Аз,ама ти колко 3Д ехографа направи за тази бремннност бе жена Crazy.Вече сигурно си наясно къде се намира всяка една частичка от бебчето ти в корема Joy И пак за тия размери... ooooh!,излишни негативни емоции си създаваш.

Аз като ви чуя че говорите за ремонти направо онемявам,че в нас е ужас и мисля че никога ама наистина никога няма да свърши Rolling Eyes
Виж целия пост
# 86
 bg Я аз да ви питам, абе вие как се храните, 4е то моя корем опира масата и тъкмо да подложа прибора към устата си, привеждам се напред и ....таратанци, корема се опира в плота,мен ме боли и така, кривя се като незнам си какво, де да бях някоя гимнасти4ка:) Много смешно се полу4ава храненето.Освен да взема 4инията в ръката, да се облегна и да карам някой само да ми подава, 4аша, хляб, и т.н. smile3521
Аз от към гости в родилното не се шашкам, понеже ще съм в Пловдив и там надали ще се юрнат да се мъкнат баби и дядовци, ще ги поканим в нас, те са силни на масата:) еххх родата тя.Вси4ки са големи сладури и помагат много,разбрани и скромни хорица, нашите са едни, а аз какво говоря, не нашите,а майка ми, този Рак в нас внася  ред от улицата долу до 4ет. в нас;))))Тя е толкова изнервена и сприхава,4е тя ще ги оправи хубаво, ако някой вземе  да се изтърва:) Не залагам мн на нейната помощ, ама си е добре,4е няма да сме сами4ки с боболин.Ще запрятаме ръкави и ще се гледаме един -друг.
Та викате ще има те4ове след раждането, Sad ууууу, тъкмо го забравих това за 9 мес, айде сега пак, 4е не мове ли да из4ака това,4е веднага хуква, да му се невиди! smile3514 Помолиха ме от клиниката да не нося, защото те давали там, ама аз съм закупила за всеки слу4аи 1 пакет Everbel, мн ги хар4а тях, ама не съм била бременна до сега, незнам дали ще ме спасяват, ще купим няма страшно.
И да ви кажа, хи4 не се косете за нищо, 4ета ви и се притеснявам, 4е тук се разменят наистина по-засилени реплики от хормоните ще да е, ама ,,,,давайте го по-спокойни4ко, Simple Smile smile3521
Целувки и гушки.
Виж целия пост
# 87
Канела,аз не разбрах наистина ли имаш предвид свекърва ти под "патронажна сестра",защото на мен ми се стори друго newsm78 Mr. Green
Не, нямах впредвид свекърва ми, но Mergi направи подобна асоциация и оттам се почна   Joy
Виж целия пост
# 88
На мен докито дето ми води консултацията не ми казва колко е голяма бебка,но в понеделник съм при другия лекар и ще го разпитам най-сериозно за всичко,че ми се е свило сърчицето.За капак една съседка ми вика"Ми ти като си толкова дребничка(155см.съм) трябва да имаш голям корем,къде се е събрало това бебе в твойто коремче" А като и казах че скоро влизам в деветия месец,ми каза че не можело да бъде нещо ми били объркали термина.И аз съответно рев като се прибрах.Но в крайна сметка само да е живо и здравичко и 2 кг. да се роди,щом е доносено и здраво ще порасне,само за това се моля.
А да ви кажа тези онлайн магазини са си нож с две остриета на 26.09 си поръчах нещо, а още нямам потвърждение дали го има.Сега го поръчх в един друг и ми гарантираха че до 5 дни е тук,не бързам да се радвам,но така се надявам.
Виж целия пост
# 89
Краси, не ги слушай тия съседки, всички големи специалисти се извъдиха  #Cussing out
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия