En attendant les vacances de Toussaint ou FRVIII-2

  • 22 830
  • 286
# 120
Мисля ,4е проблемът е в на4алното образование и в системата - дали глобална или силаби4еската ( как зву4и ,може и да не е правилно всъщност) , а да не говорим за смесената ....затова има толкова деца,които имат проблеми още в матернела...например децата ,които гледах моми4енцето повтори последния курс на матернела ,защото не беше нау4ило как да 4ете ,пише ,и т.н....просто те тогава у4еха по гобалната система ,която намирам за много грешна...
Шомон ,ти какво ще кажеш?
Виж целия пост
# 121
Я разкажете с две думи какви са тези разли4ни системи, 4е аз за пръв път 4увам за тях  newsm78
Виж целия пост
# 122
Мамо Щ., те "даскалките" ще кажат по-подробно, но в общи линии: силабичната метода е четенето по срикчки, както ние едно време, а глобалната е учене на думите " на изуст" ...
Аз пък имам в консултацията няколко теенейджърки тотално депресирани от училището( в частни колежи) и направо ме хваща страх за децата ми още от сега, като гледам колко имат да учат...
Иначе ваканцията я кара детето в къщи ConfusedАз ходя на работа, имам само един дълъг уикенд сега в края на седмицата. Водих я на кино(първата половина мина в плач, много се вживя детето във филма:дудуто падна в снега! драма:) Laughing, днес бяхме на библиотека, в петък нов опит за куклен театър, дано мине без паническо бягтво...Та такива ми ти работи!Гледам да компенсирам липсата ми на отпуска с културни занимания, лошо е че времето е студено иначе можеше да идем и до Париж, там винаги има нещо.

Мама Щ., нали беше питала за въпроса с работа за мед. сестри. Честно казано, нищо не знам. Ето тази фирма се занимава с предлагането на работа +всички административни подробности за здравни работници:http://www.riviereconsult.com/offres-emploi/index.php?secteur=sante
Виж целия пост
# 123
Мерси, Мария   bouquet

Сега се сетих 4е винаги ми е била странна интонацията, с която децата 4етат текст ooooh! Не знам дали сте обръщали внимание, но все едно пеят.
Виж целия пост
# 124
Моля, не съм сигурна, че става и за сестри, но може поне да имат информация. Може да се опита и на сайта на DRASS http://ile-de-france.sante.gouv.fr/metiers-formations-concours-v … r-infirmiere.html примерно за париж и областта...
Виж целия пост
# 125
   Здравей те и от мен!
  Много е интересна темата за образователната система,Black Mamba имаш предвид , че детенцето е повторило последния клас в матернела (той нали е малко като детската градина в БГ) извинявай но настина е странно, направо се плаша за моето дете Embarassed, няма как да и помагаме да го учи.Аз не го знам а съпруга-ми го знае не много добре.За мен лично Фр. е кошмарен език   Crazy,Mama Strumpf  предложението ти е фантастично , вероятно така ще бъде по лесно и за чужденци да учат езика а и за самите деца да четат и пишат.
 МарияКара много благодаря за информацията Peace, надявам се да е от полза на моята позната.
 При нас ваканцията тече скучничко Embarassed, правим кратки разходки най вече до близката детска площадка.Съпруга ми излиза няколко дни ваканция и сме планували в петък да заведем Ники до Анеси да поразгледаме.
Виж целия пост
# 126
Момичета, здравейте,
извинявам се, че нахълтвам в темата ви, но имам малка молба, понеже аз не знам и не намирам в речник - как се превежда на френски ядрено-магнитен резонанс? Искам да проверя за една наша съфорумка как стои въпросът като цени и начини за това изследване тук, но не знам как да попитам точно  Embarassed Simple Smile
Предварително благодаря  Simple Smile
Виж целия пост
# 127
Здравей Блонди,
Мисля, че е imagerie par résonance magnétique nucléaire (IRM).

Не съм влизала в темата от доста време и гледам сте подхванали въпроса за френската образователна система и правописа. За системата не мога да кажа много, тук съм учила висше образование и беше добро, но за началното и средното нямам представа.
А френският правопис не ми се струва толкова сложен, аз съм учила в езикова гимназия в България и като дойдох тук можех да пиша доста прилично, а познавам и доста чужденци, които пишат и се изразяват много добре, не разбирам как чужденци се научават да пишат правилно, а французите не могат.
Виж целия пост
# 128
Потвърждавам за IRM.  Peace

С началната и средна образователна система тепърва ще се срещам с Йо, но специално от моята магистърска степен съм доволна. Много по-практически насочена, с участия на фирми, стажове, нови методи...Говоря за икономическата и компютърната сфера. Всичко е релативно все пак - в кой университет, кой е директор на специалността, етц, етц.
Виж целия пост
# 129
Благодаря, момичета   bouquet
Виж целия пост
# 130
Да допълня, за образователната система. Днес в рейса четох в един от безплатните вестници една статия за предстоящите реформи и състоянието на системата. И какво мислите пише:много зле, не знам на кое си място паднала Фрнация, "placee desormais meme derriere la Bulgarie!!!"Беше дадено като някакво голямо падение Rolling Eyes
Виж целия пост
# 131
Аз като зачезна и вие се разписвате.

Двете ми момченца са болни и аз съм на ръба на силите си. Бобо има гастро-вирус който вече 2 пъти се връща с пълна сила, след като си мислех че сме го овладяли. Много ме е страх да не се обезводни, пък и се мъчи горкото. Лошото е че тоя вирус е много опасен и за бебето и е силно заразен, така че всяка свободна минута ми минава в дезинфекция и чистене със спирт и подобни гадости.
Бебето пък има бронхиолит, педката освен капки за нос изписа и сеанси с кинезитерапевт. В наше село обаче не може да се намери никакъв кинезитерапевт сега, че повечето си правят дълъг уикенд от утре и не им се занимава с нови пациенти. Бебето обаче не може да чака до понеделник, влошава се бързо , трябва да се започне лечение сега веднага. За капак май прихвана вируса от батко си... все още се надявам да не съм права.

За френската образователна система нямам много инфо и опит, но и малкия опит който имам до сега с Бобо не ме кара да съм очарована от начина на обучение и системата като цяло. Надявам се да не ми се налага да се боря по-дълго с недоразуменията в образованието, защото полагаме всички усилия да се измъкнем от тук.

Поздрави на всички и се надявам при следващото ми включване да се похваля със здрави деца.
Виж целия пост
# 132
  Сбъдваща мечти, дано бързичко да се оправят твоите малчугани.Ники изкара гастро-вирусът преди три седмици и беше ужас, представям си какво ти е с две дечица ooooh!
Виж целия пост
# 133
Благодаря!
А имахме планове да пътуваме към Анеси този уикенд и щях да ти се обаждам да се видим, да запознаем децата.
Нищо, по-натам.

П.П. Намерих кинезитерапевт. След 5 часа нон-стоп звънене по телефони. Гроги съм.
Виж целия пост
# 134
Леле, Мария, дано бързо се оправят мачуганите! HugТъкмо щях да ти търся един спешен телефон за дежурни кинета, но виждам , че си намерила!Успех!
Нашия малчуган след две седмици тръгва на гардери.Много ме е страх от тези бронхиолити, но нямам избор, ако не взема мястото сега губим права!А е добре по-нататък все пак да има контакт с дечица, такъв ни бил късмета да ни дойде реда ноември...
Аз днес съм онлайн защото заради ваканциите никой не идва на рандевутата си, от пет до сега само едно дете дойде ShockedПоне имам време за нет, което в къщи нямам никак. Пък и секретарката е в отпуска и имам достъп до ПС(защото в центъра на францията и в наше време , ние нямаме компютри на разположение... Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия