En attendant les vacances de Toussaint ou FRVIII-2

  • 22 830
  • 286
# 165
Здравейте и от мен. Тук съм и аз , но няма какво да пиша чак толкова.
За книжките от Атлас - получихме ги, нашите бяха 2 книжки с животни от ферма, диск и самите животки - семейство крави и семейство кокошки. Играчките са супер и цялата поредица е наистина добра, но отказах абонамента, че излизат златни направо. Платих само за транспорта 3 евро.
Нашия Бобо днес пак не е на матернел - сутринта го върнаха , болна им била учителката. Докога не се знае. След 2-седмичната ваканция и нон-стоп висенето в къщи заради болестите и лошото време, детето много се беше затъжило за приятелчетата от матернела, сега му е криво. И на мен също.
Хубава седмица на всички!

Оправиха ли се вече юнаците? Съжалявам за Бобо, и в нашето училище липсват 2 учителки, за щастие нашата е на линия. Но пък днес сутринта чух за нова стачка в транспорта, не разбрах обаче дали е само за тях или и за учителите.
Виж целия пост
# 166
Надин благодаря!
А ми тъй като ще е преди Коледа предполагам, че целия град ще бъде страхотно украсен и искам да се поразходя из централната част на града, да ми се понапълни душата и да усетя от малко от празничното настроение. Пък може и малко да понапазарувам. Wink
Тези автобуси на Еър Франс на всякъде ли отиват? Къде се намира Порт Майо?
Виж целия пост
# 167
Надин благодаря!
А ми тъй като ще е преди Коледа предполагам, че целия град ще бъде страхотно украсен и искам да се поразходя из централната част на града, да ми се понапълни душата и да усетя от малко от празничното настроение. Пък може и малко да понапазарувам. Wink
Тези автобуси на Еър Франс на всякъде ли отиват? Къде се намира Порт Майо?


Порт Майо е на 5 минути от Триумфалната арка.
Виж целия пост
# 168
  Здравейте и от нас!
  Ние сме на училище от четвъртък, явно на Ники и е липсвало защото в четвъртък сутринта ни събуди в 6.15 с думите "Ставайте , учителката вече е на училище" Laughing
 Сбъдваща мечти, жалко за Бобо Confused, дано скоро Ви се оправи учителката Peace.В Анеси беше много хубаво, трябва непременно да си направим една среща там Hug
  Notre Damme, къде мога да намеря въпросният списък Praynig
Виж целия пост
# 169
pinka,още списъка не е излязъл в Бг.Казаха че на сайта на Френското посолство.И аз съм любопитна Laughing
Виж целия пост
# 170
Нашия Бобо днес пак не е на матернел - сутринта го върнаха , болна им била учителката. Докога не се знае. След 2-седмичната ваканция и нон-стоп висенето в къщи заради болестите и лошото време, детето много се беше затъжило за приятелчетата от матернела, сега му е криво. И на мен също.

Как така връщат деца от училище? А ако родителите работят и двамата?  newsm78
Виж целия пост
# 171
Ехо мадами. Хубавото на нашата тема е, че дори и след дългодневно отсъствие, бързо си наваксва човек и не губи нишката  Wink

Нищили сте учителската стачка гледам.
Една стачка трябва да е болезнена. Не само за кривите, ами за всички. Иначе няма смисъл от стачки. Само когато нещо бъде блокирано 100% и то консеквентно, има вероятност да има някакъв резултат.

Прочетох едната година в мерд-а. Глътнах я набързо и на мен лично много ми допадна. Книгата е остроумна, проницателна и много весела. Хареса ми!

Кога Ротска е писала, че са намерили нова къща? Не са ли още в процес на търсене? И откога Мамбата мутира от овен в скорпион?  Laughing
Виж целия пост
# 172
Мистикова, мишката става все по-прекрасна. Ще я пазарим за някое от момчетата, а?

cleoven, гадно, нали? Сутринта ги изпращам с баща му, след 15 минути ми се връщат оклюмали. Сега никой не отговаря по телефона в училището, а не искам и утре да се получава същата сценка. А ако работехме и двамата какво ли щеше да бъде?
Виж целия пост
# 173
Нашия Бобо днес пак не е на матернел - сутринта го върнаха , болна им била учителката. Докога не се знае. След 2-седмичната ваканция и нон-стоп висенето в къщи заради болестите и лошото време, детето много се беше затъжило за приятелчетата от матернела, сега му е криво. И на мен също.
Как така връщат деца от училище? А ако родителите работят и двамата?  newsm78
Ако родителите работят, са задължени да ги задържат децата - да ги сложат в друга група или въобще да намерят начин. Мише, само мога да ви съчувствам, но може да опиташ да кажеш, че трябва да водиш малкото на лекар, например, и че няма кой да го гледа.... 

О, Мистик, аз пък си мислех, че си заминала за Париж и си артисала там за дълго време Wink
Виж целия пост
# 174
Добър Ве4ер и от мен .
Мамо Щрумф , не съм ходила с Клео ,тя срещата не беше между калинките от Нант..
Мистик , ами странно ,но една ве4ер от овен станах на скорпион ,слава богу за кратко...тя Мама Щрумф много искаше да имам РД него ден ,ама се размина... Laughing
Шомон , да вярно е 4е заплатите на бг у4ителите са много ниски , не бях съгласна с на4ина и с това подиграване към децата ! PeaceИна4е твоят преподавател се е изказал много правилно за у4ителите ,напълно съм съгласна ....и аз имах един у4ител който казваше то4но това!
Нотр Дам - това което казваш е малко странно ,имайки се в предвид каква политика води Сарко за имигрантите .Тук излиза един вестин Бретан Ню и днес имаше то4но статия по тоя въпрос - 4е Сарко се е съединил с Меркел за анти имигрантска програма , и предприемат мерки ....естествено това засяга нелегалните.
Дано да е вярна новината ...за вси4ки които искат да дойдат във Фр-я....
Сбъдващи ме4ти май ще сме много на клона за Мистиковата щерка... Wink
Хайде лека ве4ер от мен !
Виж целия пост
# 175
А , ето какво пише на френското посолство в БГ:
Ouverture de 89 nouveaux métiers sur le marché du travail français aux ressortissants de Bulgarie

Ouverture de 89 nouveaux métiers sur le marché du travail français aux ressortissants de Bulgarie et des autres nouveaux Etats membres de l’Union européenne.

Le nombre total des métiers concernés est ainsi porté à 150, dans tous les domaines professionnels et à tous les niveaux de qualification.

Cette mesure devrait entrer en application avant le fin de l’année
Виж целия пост
# 176
Здравейте мамчета! С риск да съм пореднтата досадница, която нахълта в темата ви, искам да ви помоля за информация.
В събота заминавам за Париж и ще се "мотая" цяла седмица там. Искам да ви попитам, естествено не за забележителностите Laughing, а за магазините. Това, че ще обиколя централните, е едно на ръка, но вие като местни може да знаете някое място, което не е много видно за неориентирани туристи като мен, а си заслужава да се посети. Не говоря за бутици от класа на Louis Vuitton. По-скор, ако някъде има нещо като аутлет или някакви намаления. С две думи - от къде си пазарувате дрехи и обувки за вас и за малчовците?
Благодаря ви предварително и още веднъж - извинявайте за нахълтването!
Виж целия пост
# 177
ела и виж-виж си личните   bouquet

Упс-станало е недоразумение по моя вина,за което голямо сорри Embarassed.Роца все още не си е намерила къщата на мечтите-аз само се шегувам-явно неуспешно...
Вижте какво ми пратиха днес-автора е неизвестен

Целият живот се върти около задника...
Или се опитвате да го скриете,
или му се смеете,
или го сритвате,
или го целувате,
или му извайвате скулптури Wink ,
или се опитвате да си откраднете парченце,
или се държите като задник,
или живеете с такъв у дома



Мамба,Пинка-Даааа,той посланника хубави си ги разправя,НО в DDTE не са чули още нито че сме в Авропата,нито че има 61 професии ,в които наемат българи по-лесно...
Виж целия пост
# 178
Днес черпим с торта за първия ден-ден на малкото ми мишле. Да ви е вкусно!


Виж целия пост
# 179
   Сбъдваща мечти, Честит Рожден Ден на Ники newsm59, да е жив и здрав, много да те слушка!
 И аз искам да почерпя днес  party023, имам рожден ден  навършвам 30 Crazy:остаряваме бавно , неусетно дори!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия