Мами и татковци в Австрия - 8

  • 22 649
  • 271
# 165
Звьнни на тоzи телефон и питай zа него.Това е ресторант,в който той постоянно пие...
0043 / 1 / 5975086
Виж целия пост
# 166
юле, ти не знаеш каква е тая кутия, а и аз съм доста невежа, та може да се изкажа и малко неподготвена, но все пак да си кажа колкото знам. Първо за да си инсталираш кабелно ТВ ти трябва кабел, това го знам с абсолютна сигурност.  Laughing Така че пак опираме до въпроса има ли кабел там където ще вижееш. Изясни първо тази подробност преди да си правиш сметка за кабелно ТВ. Може и да се повторя, но пак ще кажа, тук присъствието на кабел съвсем не е по подразбиране.  Confused Ние нямаме кабел и съответно гледаме ТВ през сателитна антена. За да хващаш ОРФ-ите със сателитна антена ти трябва не какъв да е рисийвър, а такъв дето има прием на ОРФ (по-скъп), т.е. първо има изискване към рисийвъра. Това обаче не е достътчно, ами в рисийвъра трябва да се сложи една карта (тъи като ОРФ-ите са кодирани), която се купува допълнително. Ние стигнахме до покупката на рисийвъра и дори не подозирахме че има още нещо. Впоследствие разбрахме за тази карта, която трябваше да се купува допълнително. И понеже за 3 години бяхме пускали около 3 пъти ОРФ-ите когато бяхме с кабелна ТВ, а и защото няма кой да се занимава, така си живеем сега без карта и без ОРФи. Всички останали ТВ-та ги хващаме без проблем. Предполагам че майка ти има пред вид точно тази карта, но тя няма отношение към програмите извън ОРФ-ите. Надявам се това да отговаря на въпроса ти въпреки пълнoтo ми техническа невежество.  Wink

Ти кога плануваш да се местиш?
Виж целия пост
# 167
Юле, според мен най добрата оферта за домакинство, което гледа редовно телевизия, чужди програми включително, е тази на  AON TV, за 5 евро месечно плюс безплатна инсталация получаваш над 60 програми.Едно от условиято е да си към телекома.
Погледни тук
www.aon.tv

Ние сме с централна сателитна антена на сградата, дигитализирането го направиха в последния момент и беше безплатно, т.е. сървиз към наемателите Hug
Аз не бих си купила тъпата бла бла бокс, то да има какво да се гледа по австрийската ...само телетекста е интересен.
Виж целия пост
# 168
Здравейте на Всички и Ви благодаря за супер бързите отговори:) Супер сте:) Hug

Cristian, мерси много за инфото за Сашо.  cheers

Верче и Сузан, благодаря Ви за инфото за ТВ.  newsm51
Здраве и живот като дойда към Декември ще разбера какво има в тази сграда, съмнява ме да имат дигитал в сградата, живеят основно пенсии;) Но не се знае, на место ще проверя. А тази оферта я погледнах на АОН определено е примамлива, но ще трябва да видя дали отговарям на техните изисквания:)

Верче, мене ми се иска да се преместя обратно във Виена (писна ми вече тази Америка), но не ми иска  да се местя без работа (а може и да ми поемат и разходите по местенето, така че определено е добре предварително да си намеря нещо). Тук много по-лесно да си намеря работа по професията си, отколкото във Виена, първо защото ще е на Англ. и второ имам местно образование. Най-вероятно ще се върна за известно време във Виена да постоя около празниците и тогава ще му мисля...

Чао Ви и дано и Вие имате слънчице като тук...
Виж целия пост
# 169
Ние сме с централна сателитна антена на сградата, дигитализирането го направиха в последния момент и беше безплатно, т.е. сървиз към наемателите Hug
Е, така е в баровския квартал  Whistling
ДеянаHug Безкрайно ти благодаря! Очаквам Нещото (много ми харесва така да го наричаме  Mr. Green)  всеки момент и ще пиша отзиви в темата!
Как са болните дечица днеска? Ние утре плануваме да отидем до посолството, за да подадем заявлението за паспорта на Филип. Дано да е добре, че нещата в миг се оказаха повече от спешни  Crazy Ама на мен цял живот всичко ми се случва в 90-тата минута, та съм привикнала вече  Crazy И после ще ви разкажа най-официално за какво се борим  Wink
Виж целия пост
# 170
Renny. bitte gern Laughing

вие още ли нямате паспорт за филип? как взимате детски тогава?

виктор днес получи 3 ваксини и сега е с 39 градуса. редуват се с брат му, за да не ми е скучно. александър за 3 седмици смени 3 антибиотика Rolling Eyes
Виж целия пост
# 171
Рени, мила, по-загадъчен постинг от твоя не бях чела. Аз нищо не разбрах от него, освен че ще ходите до посолството, ама може и да ми е прегряла главата вече.   Close Как е Филип? Надявам се че вече е добре?

юле,
весели празници във Виена в такъв случай! В момента казват че тук на практика няма безработица, или поне вестниците така пишат, тъй че може и да имаш добри шансове за намиране на работа. Успех!

На всички болни, пожелавам бързо оздравяване.

При нас за съжаление вчерашното подобрение се оказа затишие пред буря. Cry Днес детето е много зле, извикахаме по спешност от работа, водих я на лекар. Моето дете за първи път е болно и аз за първи път виждам гледката на тази неистова болка в очите му. Чувствам се съсипана и много виновна че сутринта я заведох на Тагесмутер, въпреки че ми се стори не съвсем добре. Оказа се че горкото дете има възпаление на ушите, носа и гърлото. Докато се приберем беше вдигнала 39°С.  Shocked Сега пие антибиотик, слагаме свещички за температурата и истински капки в носа. След като поспа 3 часа малко се оживи, иначе беше като парцалена кукла. Но все още има температура и се чудя дали да не я водя в болницата след като свещичките не помагат.
Искам да попитам работещите майки как се справят с болничните. Системата тук по отношение на болните деца и майките им е меко казано нечовешка. Да гледаш болно дете само по себе си е мъка, но пък ако трябва да все да мислиш и да комбинираш как се справиш с 1 седмица болнични в годината, може главата ти да изпуши. Аз днеска спасих някак си 1 ден, което означава че имам право на още 1 ден болнични до края на година. #Crazy
Виж целия пост
# 172
ДЕИАНА Какви ваксини получихте,  Ние в сряда ще ходим на контролен преглед /за печат също в пасса, за третия месец/  и незнам с какво ще ме изненадат от ординацията.  И какви бяха тия свещички за температура - да си ги снабдя, че ...недай си боже.
Виж целия пост
# 173
mexalen
Виж целия пост
# 174
Какви ваксини получихте,  Ние в сряда ще ходим на контролен преглед /за печат също в пасса, за третия месец/  и незнам с какво ще ме изненадат от ординацията.  И какви бяха тия свещички за температура - да си ги снабдя, че ...недай си боже.

рота, пневмококи и 6 фах ваксини му биха днес.
за темп. мексален или паркемед
Виж целия пост
# 175
Renny. bitte gern Laughing

вие още ли нямате паспорт за филип? как взимате детски тогава?

виктор днес получи 3 ваксини и сега е с 39 градуса. редуват се с брат му, за да не ми е скучно. александър за 3 седмици смени 3 антибиотика Rolling Eyes
Даяна,вместо да сменяте антибиотици не може ли да смените педиатьрката.Три антибиотика .....Защо така???
Виж целия пост
# 176
Renny. bitte gern Laughing

вие още ли нямате паспорт за филип? как взимате детски тогава?

виктор днес получи 3 ваксини и сега е с 39 градуса. редуват се с брат му, за да не ми е скучно. александър за 3 седмици смени 3 антибиотика Rolling Eyes
Даяна,вместо да сменяте антибиотици не може ли да смените педиатьрката.Три антибиотика .....Защо така???

откакто александър се е родил смених 4 педиатри. минах през такава с хомеопатия, една друга по препоръка и какво ли още не. сегашната ми система с 2 педиатри (1 към касата и 1 приват за спешни случаи) работи добре и лекарите вече познават децата, затова не ми се иска да ги сменям. ако детето не анщпрехва на антибиотика, лекаря не е виновен.
Виж целия пост
# 177
Макси днес се събуди с 37.5 температура, от детската го въех с 38.5! дадох му преди следобедния сън мексален, спа 3 4аса и преди 4ас му дадох нурефлекс, сега ми показва,4е го боли зъб #Crazy има да му расте още един кътник! кисел е от цяла седмица и ултра претенциозен, а носът си му те4ееееееее newsm78, ве4е незнам какво му е и ми писна да ходя по доктори! антибиотик не давам посмъртно! но има още кашлица, как мислите на толкова малки деца правят ли снимки, 4е се притеснявам да няма бронхит, а на някое детенце раъстенето на зъбки да е било свързано с кашлица? Аз си мисля, 4е му разсте кътника, от там температурата и сополите, а отделно дето си беше болен си мъкне кашлица, която дано не стане хрони4на. Моля някой да изкаже мнение,4е ве4е съм #Crazy, мерси!
Ох, Vjara , сега си мисля пък да няма като вашето възпаление, кажи ми моляте какви са признаците, ох дана се оправи милата, това възпаление ми зву4и ужасяващо! и какви са тея болни4ни само 1 седмица newsm78, това е пълен абсурд! Та кой ако не майката да гледа болното си дете, и едва ли едно дете боледува само седмица годишно! а ако имаш две newsm78?
Виж целия пост
# 178
При нас за съжаление вчерашното подобрение се оказа затишие пред буря. Cry Днес детето е много зле, извикахаме по спешност от работа, водих я на лекар. Моето дете за първи път е болно и аз за първи път виждам гледката на тази неистова болка в очите му. Чувствам се съсипана и много виновна че сутринта я заведох на Тагесмутер, въпреки че ми се стори не съвсем добре. Оказа се че горкото дете има възпаление на ушите, носа и гърлото. Докато се приберем беше вдигнала 39°С.  Shocked Сега пие антибиотик, слагаме свещички за температурата и истински капки в носа. След като поспа 3 часа малко се оживи, иначе беше като парцалена кукла. Но все още има температура и се чудя дали да не я водя в болницата след като свещичките не помагат.
Искам да попитам работещите майки как се справят с болничните. Системата тук по отношение на болните деца и майките им е меко казано нечовешка. Да гледаш болно дете само по себе си е мъка, но пък ако трябва да все да мислиш и да комбинираш как се справиш с 1 седмица болнични в годината, може главата ти да изпуши. Аз днеска спасих някак си 1 ден, което означава че имам право на още 1 ден болнични до края на година. #Crazy

Вяра, какъв антибиотик дадоха на дъщеря ти?
на баби можете ли да разчитате? бейбиситър? към каритас мисля има някакъв мобилен диенст за такива случаи като твоя.
какво работиш ти? нямаш ли отпуск ?
аз нямам работа, сега търся и се чудя защо хората ме гледат странно като кажа, искам да работя и имам 2 деца под 2 години Rolling Eyes
Виж целия пост
# 179
deiana , аз смених 4  доктора, бях болна пове4е от месец, гърло, температура 37,5 и отпадналост, изпих 3 антибиотика предписани от тук и 1 от бг, нищо не помогна , нищо не откриха,направиха ми куп изследвания, облъ4ихаме ....спрях с лекарствата, направо се от4аях сега взимам витамини и имуностимулатори, ям мн плодове и зелен4уци, и вески ден фреш си правя, но пак от днеска гърлото ми 4ервено и по4ва да ме боли! #Cussing out
 Относно вик вапоруп, преди 7 години, мн близки наши приятели китайци ми го препоръ4аха, лекували целия род с това с разли4ни рецепти, когато го питах , а китайска народна медицина, казаха ми супа китайска, гореща и люта и вик вапоруп на врата и увита в шал да спя! така,4е ве4е не знам на кой да вярвам , про4етох статията , но не съм съгласна. разни хора , разни идеали, пък и нали знаеш тов което за мен е най /добре за тебе може да е най/зле! Стискам ти палци и евалата, ти си героиня, аз с 2 деца с такава малка разлика и болни, направо от 2рия етаж ска4ам!дано се оправят скоро!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия