Мами от Norge 11

  • 17 503
  • 298
# 270
Привет на всички !

Розе ,радвам се,че помогнах!
А това с водата е кошмар,не знам как ще изкарат хората една седмица без вода,поне така казаха,но в БГ една седмица може да значи и повече.Представяте ли си какво ще е в един родилен дом,как ще къпят бебчетата ? newsm78
Pala4inka евала на тези хора бе  Grinning не мога да повярвам,че през ноща повреме на буря някой ще оправя нещо  newsm78                   

Хайде лек и успешен ден на всички !
     
Виж целия пост
# 271
Явно ми трябва 2ро кафе Joy
Ама все още си вярвам, че това е изключение....
Виж целия пост
# 272
Палачинке и нас не ни подмона урагана, пред прозореца ми сеносеха цели дъски от някъде довяни  Shocked. Още не съм излизала да видя какво става отвън. Сега е слънце, ама пак много силен вятър, пак ще си стоим с детето в къщи значиии.

А за аварията във Варна- ми то хич не ме чуди. Нещо обичайно е в родината да стават такива работи. Обратното би ме учудило- бързо и чевръсто да се справят със ситуацията. Симпатяги  Wink
Виж целия пост
# 273
Еее при нас и в Бг са оправяли посред нощ електричеството ,да не говорим, че като стана авария до бившия ни апартамент ,цяла нощ копаха и ръчкаха с разни машини за да може на сутринта хората като станат за работа да има вода. Откликват, но маже би разликата е и в това ,че тук няма да дойдат 5-6 служители, от които 4-има ще се почесват докато другите бачкат. Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 274
ркб, я тресни верно още едно кафе  Laughing Обаче аз преди давах много зор да се местим в Ставангер, от как пиша тук сериозно си преосмислям позицията... почва Хаугесънд да ми прилича на оазис като чета какви са вашите впечетления от другите градове.  Sunglasses
Ана, да бе и Рогер каза, че като звъннал на дежурните имало много хора на дежурство и било много активно, гледам днеска отчета във вестника, полицията обикаляла цяла нощ да проверява по мостовете дали може да се преминава или е твърде силен вятъра, сигнали за отнесени покриви и т.н.
Виж целия пост
# 275
Аз снощи стоях до 1 да гледам стари снимки и да цъкам с език "мале, колко съм била слаба!" и сега съм като парцал!

Да питам някой ще идва ли скоро със самолет насам? Нуждая се спешно  Grinning от 2 пакета бонбони "М&М", тоя малкият ми ги изял, моля ви се! Та ако някой идва да ми вземе, моля от безмитния магазин (щях да пиша "От фри шоп-а", ма се сетих за тая статия http://www.capital.bg/show.php?storyid=393698 )
Виж целия пост
# 276
Марйо, само да питам, желанието за М&М ти  дойде преди или след като гледа снимките  Wink
А верно, че не съм спец по дребните бонбони ама те не се ли продават и в обикновените магазини, или поне едни които са съвсем същите  newsm78 разноцветни като хапчета с шоколаденикъв пълнеж...
Виж целия пост
# 277
Във връзка с водата: Да, за 6 месеца тук не е спирала водата! Тече си тинята спокойно и неуморно, денонощно! Пък дочувам, че от  време на време някакви гадинки влизали да се къпят в нея!  Grinning Как не ги е гнус не знам!
Като ми рекоха в "хелсташона",пардон "детската консултация" да не давам вода на детето и аз си викам на ум "Бе, я си гледайте работата". Обаче, наливам да преварявам, то 1 пласт тиня на тенджерата остава, точа пак наливам, пак тиня! Е, явно ще си слушаме тия от хелсисташона, знаят си работата жените!  Grinning Сега варя на детето една тиква, с минерална вода  ooooh!
Виж целия пост
# 278
Нуждая се от тез бонбони да си оправя настроението, дето си го развалих, като се видях колкоз съм дебела  Wink
Точно тия "М&М" с фъстък не съм ги виждала по магазините (от мен да мине и с "крипс" ще ям)  Simple Smile

Иначе искам публично да порицая гражданката Палачинка , булка Рогеровица! Защо тя на мен нищо не ми е казала за кумладаг-а?!?! Не я ли я срам да разправя за вкусотии по чужди теми, а тук да си трае!  Mr. Green
Виж целия пост
# 279
Я да ударя едно рамо на  Marjo  Laughing
 palachinka , какво е това кумла? Никога не съм го чувала, виждала и най важното яла
Виж целия пост
# 280
Марйоnewsm65 реших да не ти развалям тренда с кренвиршите, гледам че си се вживяла, да не те сецна  Wink

Иначе... кюфтета с кафяв сос, пиначот, кумла, лапскос, ребърца, агнешки котлети в сос, съомга, флъоте гратинерте потетер (гарнирани картофи с кашкавал и сметана.... ммммм мляс  1dating
от десертите> Дронинг Мауд (сметанов крем с шоколадови стърготини, верденс бесте (в превод> най-вкусното на света, напълно верно според мен), Блъот каке, Марципане каке... и да не забравим световно известното ШОКОЛАДЕ КАКЕ което се прави с 1 кило захар и 1 кило масло (сигурна рецепта за ранен диабет)  Wink... та не мислете, че са оцеляли на хляб и кремвирши толкоз века  Wink
Виж целия пост
# 281
Само да се допълня и отивам да гладя (обещавам, мъжо! Wink ) : Браво за бързата реакция за тока! Това, което много ми харесва тук е, че всичко хубаво се оповестява във вестника. Ако гражданина,пардон поданика Х пръдне и вземе, че каже "Извинете" (то това си е истинско събитие, наистина! Grinning), смятай, че на първа страница това ще е оповестено с големи букви + похвално слово за Х!
Отворете български вестник - само убийства, само подкупи, само плювки! аз за това вече отказвам да чета вестници!
Виж целия пост
# 282
http://no.wikipedia.org/wiki/Bilde:Komlemiddag.jpg

Марйо, в смисъл... ъъъ... как разбра какво пише във вестника? Получавате го на английски може би или даже на български Wink
А сега сериозно, миналата година излезе един доклад правен в САЩ на тема, защо скандинавските икономики вървят така добре макар на пръв поглед да няма нещо специално. Констатацията е, че хората си имат доверие и според икономистите това в идеалния случай може да се равнява на 25% от брутния вътрешн продукт на държавата поради факта, че чисто и просто е много по лесно да въртиш бизнес, да взимаш кредити и т.н. А медийте имат голяма роля в случая, т.е. ако не насаждат истерични идеи и т.н. Макар че, аз чета всеки ден ВеГе и ми се вижда доста по-гнусен от доста от БГ ежедневниците, та не знам дали точно тази медия има принос за доверието, но Хаугесундския весник обикновено е доста приятен за четене, не че има и кой знае какво да пишат де ама...
Виж целия пост
# 283
Ясно, ясно вие норвежците си пазите вкусотиите да си ги ядете насаме, а нас чужденците баламосвате с кренвирши!  Laughing

Гладяяяяяяяя......
Виж целия пост
# 284
Марйо, ако ми дойдеш на гости ша има Пиначот (обещано)   Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия