Тайната на дългата и здрава коса-17

  • 41 123
  • 479
# 375
И аз съм с мазна коса, мия я всеки ден. Все още не съм си намерила шампоан, който да ми помогне, но ще търся.
Маската, която се отразява добре на косата ми е:
2 с. л. тривитаминол
2 с. л. бадемово масло
2 с.л. пшеничено
1 с. л. масло от жожоба
1 с. л. рициново масло
няколко капки ДЕАВИТ
няколко капки ракия
лимонов сок на око
и вече ще прибавям и прясно мляко

Вече ми стана интересно - казваш, че косата ти е от мазните, знами като моята. Но аз я мия два пъти в седмицата именно, за да не се омазнява още и още... Въпреки това направо ще се изям как аз не мога и не мога да измия толкова мазно от косата си ,когато сложа? Ти как успяваш... така, както я чета, маската ти ми звучи доста мазничка, не става като сашичка, нали?
4 масла, Тривитаминола и за капак прясно мляко - редичко си е Peace
Виж целия пост
# 376
http://i178.photobucket.com/albums/w257/anastangel/DSC00093-1.jpg - това е косата ми, емел

Анелия, измивам я без проблем и след това косата ми не стои никак мазна, както обикновено, на другия ден следобяд вече се омазнява и я мия. Аз съм се  отказала от това да се науча да я мия по- рядко. Пробвах и не се получи. Предпочитам повече грижи да полагам за нея, но не и да ходя с мазна коса. Аз самата не се търпя тогава.
Иначе маската наистина е мазна, но пък изправям косата си доста честичко, така че добре й идва. И да, рядка е, не я правя на каша. Това количество ми е точно да си намажа косата в корените, по дължината и най- важното не ми се разтича.
Аз пък не разбирам как така не можеш да я отмиеш? В корените ти мазно ли стои? Не проумявам... newsm78
Виж целия пост
# 377
Пу,пу, много е хубава!
Значи от утре и това Animal Cow, наред с kyllmg и Animal Pig
Виж целия пост
# 378
Дами, ще ме уморите. Колко е часът? Защо никой не спи? Как успявате да пишете толкова бързо?! Shocked
Красим, нема го бъде т'ва с хумата. Whistling Аз се плесках с посочената от мен маска с глицерин и ала-бала, но пропуснах жълтъка умишлено. Сложих и 1 пакетче каолин за сгъстяване (много глътна тази маска). Няма да я повторя. Нещо не е на тамън. Tired
Виж целия пост
# 379
Дами, ще ме уморите. Колко е часът? Защо никой не спи? Как успявате да пишете толкова бързо?! Shocked
Красим, нема го бъде т'ва с хумата. Whistling Аз се плесках с посочената от мен маска с глицерин и ала-бала, но пропуснах жълтъка умишлено. Сложих и 1 пакетче каолин за сгъстяване (много глътна тази маска). Няма да я повторя. Нещо не е на тамън. Tired

Не ти ли се отрази добре? Какво се полчи?
Виж целия пост
# 380
Леле, Емел, страшни картинки си подбрала, разсмяха ме  Joy Joy Joy Joy Joy

anastangelche, ами първите два пъти, когато си правих оригиналната маска добавих и няколко масла и не можах да я измия качествено въпреки усилието.  После стоя като на пръчки и беше ужасна. А иначе като я изкъпя и е абсолютно чиста е гладка и мека като коприна. Къпя я обикновено понеделник и четвъртък. Но ще пробвам и с прясно мляко - ще сложа първоначално или няколко капки, или ч.л - мерси   bouquet хубава косичка имаш

А, Zizi се появи -   bouquet
Виж целия пост
# 381
Anelia85 виждам че си на линия та да те питам понеже останах с впечатлението че ползваш хума често, ти на каква коса я нанасяш - суха или влажна, колко време я държиш и завиваш ли си косата с нещо докато си с хумата - найлон или кърпа
Виж целия пост
# 382
Вденага ще ти отговоря Peace  - преди около година и нещо третирах косата си всяка седмица с преса и я съсипах буквално. След това месеци наред си превех маски с хума, мед и кисело мляко и благодарение най-вече на хумата, косата ми успя да се пребори и живна малко. Идеята ми сега е да я съживя съвсем.
Истината е, че тогава ползвах една страхотна хума, на която даже пишеше Козметичен Каолин - съвсем бяла, разкошна. После изведнъж спряха да я доставят в магазина и оттогава не съм я виждала, но ако излезне пак първа ще се заредя (българско производство е)

Иначе - слагах на око хума, колкото да мога да намажа средно дълга коса, ч.л. мед и да кажем една две ч.л пак на око кисело мляко. Харесвах определено косата си след такава маска.
После открих тази тема и сега отново експериментирам, но винаги с участието на хумата.

Явно различните видове хума, различно се отразяват на косата. Виждаш, някои момичета тук не са доволни. Но пък много зависи и на каква са попаднали, нали така?! Naughty Zizi скоро даде подробно инфо за хумата, много интересно - ако се върнеш назад, ще го видиш   bouquet

Надявам се да съм помогнала   Flutter
Виж целия пост
# 383
Помогна ми страшно много   bouquet Аз си намерих бяла хума и хума обогатена с лайка и хума на фирма Клеопатра и ще си правя маска на косата с лимонов сок, кисело мляко и бадемово масло и хума разбира се, за да мога да сваля малко от черната боя която ми е останала по крайщата на косата. А от тривитаминола съм хипер доволна. Мерих си косата и за 2 месеца е пораснала 5 см.  Shocked Темата я следя много от одавна само че не пиша  Embarassed и прочетох инфото за хумата. Само не разбрах колко време се държи на косата хумата и дали се завива с нещо косата - найлон или кърпа. В момента съм в почивка от тривитаминола и ще си правя малко други маски + хининова вода+хининов ш-н+ампули за растеж на дениз. Направо съм се побъркала покрай косата си   Laughing  Peace
Виж целия пост
# 384
     Преди няколко години използвах хума с оцет, но косата ми стоеше като неизмита, твърда и слепена- ужасна работа. След това си я използвах само за лице- не смея пак да се намажа Confused
Виж целия пост
# 385
И аз много се колебая за хумата, но ще пробвам, може и да ми хареса  Grinning
Виж целия пост
# 386
Стоиш колкото искаш - час, два  Peace
Откъде намери тази хума - дай инфо
  bouquet
Виж целия пост
# 387
хумата която е обогатена с лайка е на фирмата джанкар /ако се сещаш има много известна кола маска на тази фирма/ и е в голяма розова кутия, а хумата на която пише отдолу в скоби бяла глина е на galen pharma град Калугерово, област Пазарджик и също е в голяма кутия. Дано ги намериш в града в който живееш. Аз тук във Видин си имам една аптека където ходя да си поръчвам разни такива работи, добре че работят с фирма Милва та си намерих хининовия шампоан и хининовата вода.
П.С. - направо се чудя кога ли ще се сетиме че трябва да спиме  newsm78
Виж целия пост
# 388
Добро утро!  kaffeetrmker_2 Аз като никога вчера си легнах рано, а днес съм с кокошките будна, ама лекции... Whistling
Вие много сте писали Hug Ама спете, косата има нужда Heart Eyes
Правила съм отвара от коприва и репей по  newsm78 чий съвет беше, ох, не помня.
На следващия ден миришеше отвратително и беше помътнял...
Защото аз реших да си приготвя повече, че да имам за другия ден. Crazy
Аз съм правила така от чемшир и беше същата работа- тъмен и миризлив след ден разтвора. ooooh!
Хвърлих го.
Виж целия пост
# 389
Е, не ooooh! Сега спите, нали Mr. Green
Игуанка, добро утро!

Ще карам подред, ако изпусна нещо ще се връщам.

1. Бяла е хумата на Талодерма, в аптеките - 0.55 лв.

2. anastangelche ,не съм доволна хич и въобще от посочената от мен маска с глицерин, лимонов сок, мед и хума. Косата ми е без блясък, суха, опърничава Sick

3. Някой пита за канелата. Идеята е да загрее скалпа и да похрани кестенявия цвят (друго не знам). Ако сложите много и прясно смляна канела, не само загрява, направо изгаря, отвратително е! Shocked

4. Мой извод: Да, хумата изсветлява косата Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия