зъбен камък

  • 220 531
  • 288
# 195
Пили ли сте АБ след махане на зъбен камък?На мен два пъти са ми махали и двата пъти са ми изписвали.Така трябвало заради венците.Нито са ми толкова зле венците,нито пък и зъбен камък съм имала толкова.А зъболекаря ми уж добър.
Виж целия пост
# 196
Пили ли сте АБ след махане на зъбен камък?На мен два пъти са ми махали и двата пъти са ми изписвали.Така трябвало заради венците.Нито са ми толкова зле венците,нито пък и зъбен камък съм имала толкова.А зъболекаря ми уж добър.

Единствено ми се налагало да пия АБ след кюретажа на венците за изчистване на подвенечния зъбен камък, но това си беше мини-операция с шиене, упойки и конци!

Заради брекетите чистя ЗК на 4-6 месеца и НИКОГА не са ме карали да пия АБ! Аз лично не виждам какво го е наложило и от какво се притеснява стоматолога, за да го предпише! Или е от онзи тип лекари, които за най-малкото нещо предписват АБ, за да се застраховат...
Виж целия пост
# 197
Доколкото знам, антибиотик "Родожил" в зависимост от степента на пародонтоза е добре да се пие веднъж или два пъти на година-година и половина, за да забави напредването й.
Аз бих се доверила на стоматолога, още повече ако е наистина кадърен...  Peace
Виж целия пост
# 198
janka2002_ Hug
Зъбната плака и зъбният камък представляват по своята същност бактериален биофилм, в който микроорганизмите са защитени от имунните фактори на организма и от антибиотични средства. По тази причина антибиотиците са много малко ефективни и не могат да осигурят надеждно , насочено към причинителя лечение. Такова лечение се постига на първо място посредством т.нар. механично асоциирана каузална терапия -механичното отстраняване с ултразвук или с ръчни инструменти. В редки случаи при агресивни пародонтити се назначават антибиотици като допълнение на стандартната терапия.Мисля,че колегата се е презастраховал.
Виж целия пост
# 199
Възможно ли е зъбен камък да се почисти само от 1-2 зъба, където очевидно имам проблем или не се практикува?
Виж целия пост
# 200
Ами аз съм чувала за цени за почистване за цялата уста или на зъб, така че защо да не може  Peace
Виж целия пост
# 201
Питах зъболекарката при която ходих последно, но ми отказа за два зъба...
Виж целия пост
# 202
Явно не й се е занимавало за малко пари ако има някой, който чака за цялостно почистване на ЗК и ще вземе повече.
Виж целия пост
# 203
Цените за почистване на зъбен камък в страната варират от 40 до 150 лв. и дори и повече.
Относно антибиотичната терапия: прилага се само при най-агресивните пародонтити с гноен ексудат и активно възпаление, които по наши наблюдения са не повече от 1 - 2 % от всички случаи. Не бива да се прилага такава терапия без реална необходимост - човек има черен дроб, бъбреци, костен мозък, храносмилателна система и куп други органи, които в дългосрочен план са доста необходими за нормалното качество на живот. Освен това при честата употреба на антибиотици се култивират резистентни щамове и когато наистина се наложи да се прилага, антибиотикът действа в по-малка степен. И най-вече: резистентите щамове се пръскат в околната среда и заразяват деца и възрастни хора. Предвид специфичната аудитория на форума, помислете за децата си - работил съм в ушно отделение и в последните години честотата на гнойните отити се покачва рязко. Като една от причините за това се сочи промяната в реактивността на микроорганизмите към различните антибиотици поради честа употреба.
Виж целия пост
# 204
       Тъй като стана дума за антибиотици и лекуване на пародонтоза с антибиотици. Някой преди това се изказа компетентно - вероятно беше лекар, за антибиотиците. Има зъболекари, които също така са противници на антибиотиците, при лечението на зъби. Аз също съм ходил при този д-р Смилен Смилов, за който писа някой преди това.
      Уверих се лично в неговата медицинска философия против антибиотиците. Бях при него, с развален и болящ зъб. Ходих при него няколко пъти, лекува го упорито, но не допусна да се достигне до изваждането му или да ми дава антибиотик. Казваше, че антибиотик се дава в краен случай. Защото, както каза и предишния доктор, антибиотиците създават устойчивост на микробите. И точно когато ти трябва антибиотик, който да подейства силно, се оказва че нашият организъм е с т.н"резистентни" микроби. Така, че аз съм отчаян противник на антибиотиците.
Виж целия пост
# 205
Не само че създава резистентни щамове, но и не премахва причината из основи - зъбен камък, венечни джобове пълни с гранулации, разпаднати материи в непочистен канал и т.н. Антибиотикът създава единствено едно крехко равновесие - убива микроорганизмите които са имали неблагоразумието да напуснат идеалната за тях среда (зъбния камък или канал) и да навлязат в системното кръвообръщение. Логиката е изключително проста и може да се схване дори от лица без медицинско образование - във венечния джоб, кистата, гранулома или гангренозния канал няма кръвоносни съдове (или са много малко) и имунната система + антибиотичната молекула не могат да въздействат ефективно на микробите. Поради това последните се развиват необезпокоявани и се многат до деветцифрени числа на милилитър.
Виж целия пост
# 206
Предстои ми чистене на зъбен камък. За пръв път ми е и доста ме е страх. От темата разбрах че вероятно няма да боли.
Ако се слага упойка къде точно я бият?
Виж целия пост
# 207
Спокойно ,манипулацията е безболезнена. HugНе е необходимо никаква упойка!По принцип когато Ви слагат упойка обезболяват участък от няколко зъба. Представяте ли си за всичките зъби колко упойки са необходими! newsm78 #Crazy Mr. Green
Виж целия пост
# 208
Слагането на упойка зависи от много неща и най-вече от пациента!

Ако състоянието е тежичко, повечко чистене и напъване - по-добре да има.
Ако е страхлив пациента (като мен) - по-добре да се застрахова и да си сложи!

Бие се във венеца Simple Smile
Виж целия пост
# 209
Мен понякога са ми слагали локална упойка под формата на лидокаин спрей  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия