Раз,два,три и докато се усетиш НОЕМВРИйска мама ще станеш ти

  • 13 486
  • 282
# 90
Нети честита дъщеричка!!! Само радост да ти носи  Grinning Grinning Grinning

И аз не съм излизала навън откакто родих  Cry и вече много ми идва. Идват в къщи да ни мерят и преглеждат, което е добре че много захладня тук. Мъжът ми е в бащинство и тази седмица,  както ще имам време да се поправя и дано малкият влезе в някакъв ритум на храненията, че след седмица ще трябва аз да водя баткото на дет. градина и да не ми се налага да вадя да кърмя на студа Crazy.
За лохиите вече почти намаляват.

Мами които само кърмите колко често ви сучат бебоците? Деннис е на 1.5-2 часа деня и последните 3 нощи на през 3-4 часа между 8 вечерта и 7 сутринта. Това кърмене на 2 часа, особенно той като папка по около 40 мин е много изтощително Rolling Eyes
Виж целия пост
# 91
Я кажете кърмещите мами от двете гърди ли давате или само от едната?Аз си спомняма с каката давах само от едната и и стигаше и на другото кърмене давах другата.А сега изобщо неможем да минем само с едната,задължително и двете.Това ме навява на мисъл че нямам достатъчно кърма и исках да питам преди да пусна тема в кърмаческия.Още повече,че нощем изобщо не ми се препълват гърдите както беше преди-сменях по 2 нощници и чаршафи всичко беше мокро,прогизнало...... Thinking До известан степен отдавам това на факта,че ми е за втори път и може би лактацията ми се е регулирала по-бързо,но не съм съвсем убедена Rolling Eyes

GI,моето суче през минимум 3ч.Понякога изкарва и по 4,а нощем се буди веднъж към 3-4ч и така.А вашият случай е като с нашта кака,нон стоп на цица,направо ставаш луд.......

Това за НАН и мен ме втрещи Shocked,поредната градска легенда Joy
Виж целия пост
# 92

ПростоАз,тия твои слова ме навеждат на тъжната мисъл,че дори и следкато родя пак няма да мога да се разкикера в любимата поза по корем да си нанкам. smile3514
може би зависи от това колко кърма имаш...моите стават на камъни нищем Rolling Eyes
Виж целия пост
# 93
Здравейте, тази нощ ви четох и гледах снимките.Ох, много сте сладки всички бебчета и мами  Grinning 

Честито на новоизлюилите се бебета   bouquet

Дес, май при всеки е различно с гърдите. В болницат една специалистка дойде и ми каза и от двете да давам по 15мин. Но много приятелки даваха само от едната гърда.

Просто Аз, ще ти се оправят цицоните, и аз бях така и после се регулират. Да ти минава бързо тази температура, ужасно неприятно! А Ния и страхотен бонбон! Имате ли си гадже  baby_neutral

Смях се много на педито с голямата глава от НАН. Тия педиатри са за бой  Laughing

Ние сме добре. Бебчо е над 4кг вече. Сдоби се с херния на пъпчето - изглежда страшничко, но не трябва нищо да се прави, оправя се от самосебе си. От вчера май и колики има и е много нервен и приплаква. Аз пих един чай и си мисля да не съм му раздразнила с него стомахчето. Дано не, че сама си вкарах беля. Иначе с кърменето при нас е провал. Не иска да яде от цица, обърка се тотално. Сега е само на шише и аз помпам мляко непрекъснато  Crazy

Това е от нас, весел уикенд и целувки!
Виж целия пост
# 94
Дес аз предлагам и двете гърди, първо едната после другата и когато така яде изкарва 3часа; обаче понякога ми заспива след една и тогава е по-малко 1.5-2 часа  Confused. Иначе и аз кърмя за втори път (първият път само кърма 6 м) и сега особено последните 2-3 дни гърдите ми са по-меки и явно се регулира кърмата по-рано Party. Чакам го да стане малко по-голям (само на 10 дни сме) и дано започне по-дълго да изкарва между ядения  Sunglasses...

Явно сега има нормално кърма защото вчера го мериха и си е възвърнал теглото от раждането, ама и аз съм проклета мама защото то искаше да яде много на 2-рия ден след раждането аз още нямах кърма, но не дадох АМ  (то и нямам вкъщи с точно тази цел) и си го изчаках да си пореве Crazy
Виж целия пост
# 95
Честити бебешорки на Кремито, Ренито, Нети и Тиха вода  bouquet  bouquet  bouquet newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51
Виж целия пост
# 96
Аре бе,няма само цецето да изкушава с нейните благини.

И от мен кекс:



 Animal Pig Animal Pig Animal Pig

ПС-Истинският,който направих,не изглежда като този,но не ми се снима-още е във формата врял.Това е снимка от нета.
Виж целия пост
# 97
ЕЕЕЕХХХ мина погачата!!! голям купон 20 женки... и колко подаръцииииии супер!!!
ще сложа снимки после.
Лили PEGION е японска фирма-не китайска, аз имам едно шише и залъгалка-супер са. Струва ми се, че силикона на АВЕНТ е много твърд-какво да пробвам....BFREE някой беше писал....или?
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ И НА ЗАВЪРНАЛИТЕ СЕ!!!
Виж целия пост
# 98
забравих-носния секрет е готов-СТЕФАЛОКОКИ!!! сега почваме бактробан в носа.
Виж целия пост
# 99
ГОЛЯМО "ДОБРЕ ДОШЛИ " на завърналите мами и 4естито на ОБЕБИЛИТЕ СЕ!
- Моме Катерино,какви са тези кексове,ах така да ги оби4ам и как ми се дояде баш такъв #Cussing out
- ПростоАз, мили4ка 4етох какво си преживяла тази нощ, лелеееее.Как си сега?Мен ме погна също един зъб и адкси болки,щях да вдигам мъжа и да търся денонощна аптека и да взимам нещо обезболяващо,ама май е бил нерв или незнам и аз какво.
Днес в къщи сме голяма идилия да се похваля,имам си мъж на хоризонта,който ми помогна да изкъпя бебо, после му дадох шишето и нахрани сина си,сложихме го да спинка,а аз си ви 4етох до сега.Ходихме днес до Метро и накупихме на мал4о гащи за сране:),разходихме се въпреки гадното и дъждовно време,сега сме си саминки в къщи и сме спокойни.Сутринта бебо се укроти само като се гушна в татко си,хълцаше, но му мина хълцането и заспал.Голяма са картинка,сладки,сладки до немай къде.....!Радвам се на вси4ко това, защото тати отсъства през седмицата и сега му се радва, а тези ни мигове са кът.Simple Smile
Аз ви оставям сега,4е ми се по4ива нещо:)
Виж целия пост
# 100
Здравейте, мили мами! Честити ви рожбички да са ви живи и здрави и много успех на чакащите!
Аз на 10.11 родих моето синче Слав - 3800гр, 51 см със секцио по спешност, но всичко мина ок. Сега сме си вкъщи и се гледаме. Първия ден беше адската паника успяхме да се скараме поне 3 пъти с таткото. Сега още се учим с къпането и обличането, че е голям зор. Заради антибиотиците, които ми слагаха в болницата лекарите искаха да ми спрат кърмата, но слава богу се намеси неонатолога и сега си кърмя успешно малкото мече. Кърменето ми се струва супер приятно на фона на цялата паника с къпането, обличането и т.н. Малкия започна да наддава още в болницата и сега си суче като невидял. Плаче точно по часовник през 3 часа, а останалото време си спинка като къпано. Малко се изморява да суче понякога и заспива много често на гърдата, но аз се изцеждам с помпа и го дохранвам.
Чао за сега от нас.
Виж целия пост
# 101
Ний пък си имаме гадже вече да ви се пофаля  Joy Joy Joy  Днес ни беше на гости комшията Миро, който е на 11 месеца и голямо мачкане я мачка мойта мома Laughing


Аз не смея да се хваля много, обаче от три дни Василия вече суче както си трябва, и мина само на кърма Grinning Е, додавала съм й по малко АМ, ако видя, че търси още ядене. Обаче по тая причина млекоцентралите ми са заработили на пълни обороти и много мляко, много нещо ви казвам....Днес даже изпаднах в хипогликемичен шок /и аз като madchen/, защото бях се отплеснала и не бях закусвала и към 12 като ми призля и почнах цялата да треперя. Явно организмът ми не може да насмогне на голямото производство и потребление... newsm78
Обаче това човешкия мозък е голяма работа наистина....както се бях отчаяла и вече реших, че няма да се кърми, и психиката ми явно се отпусна, и детето спря "кърмаческата стачка" и се отпъна да суче, и мляко потече като от чешмата....

Катеринооо, конкуренция ще ми правиш, а?....Аз от тая закуска, дето "почерпих" днеска, като ми влезе оня бекон в главата, та пратих сестра ми да купи и сме изяли половин кило на английска закуска. То като бременна така не ми се беше дояждало нещо.

Мими, как стафилококи, бе?....Оф, почвам и аз да се притеснявам сега дали не сме си докарали нещо от болницата....

Сладурче, няма те на хоризонта? Как мина първият ден в къщи??

Caneto, честит ти син! Жив и здрав да е с това Славно име!
Виж целия пост
# 102
Първо да честитя на всички нови майчета в отбора за хубавите и здрави бебоци!
Да са ви живи и здрави и с много щастие и любов да ги дарите, а и те на вас да ви отвърнат стократно със същото!


Добре дошли на всички завърнали се в къщи!

Катеринке
, ами то наистина си станахме за резил ние/нераждащите/ и добре си направила, че развали клуба. Иначе, щяхме 2-3 да останем там, като мухи без глави. Но не се притеснявай, може би следващата седмица и ние ще се хвалим тук с разкази и снимки. Това последното, май беше повече за мое успокоение, но нищо. 

Мими, лекувайте много отговорно стафилококите, че те са една напаст и са много упорити. Дано при вас всичко мине бързо, че аз с Тони, съм го препатила това и знам какъв зор и рев/от моя страна/ беше.

А, сега отивам да се наслаждавам на новите снимки на бебчетата!
Виж целия пост
# 103
Ей ма и мене,лелята изкъпа беба,нахранихме я с кърма от шише,че мама намазана с Дефламол и после пак ще се цедя,не смея още да я къпя самичка,пък и днеска дигнах легена с прането-каква съм шматка и сега ме боли,от единия край е малко зачервен шева-не е проблем,нали?
Успях и малко да поспя следобед,докато малката спеше-то било гладно детето,ама бях изцедила около 50мл кърма и преди това сука малко,колко трябва да изяжда?На мен в болницата ми казаха около 50 мл,но докога е тази доза?Явно всички минаваме тоя период на проблем с циците,ПростоАз направо ти съчувствам за температурата-нас преди да ни изпишат вечерта и аз бях така,но се цедих на ръка и ми спадна,ти по-добре ли си?
Виж целия пост
# 104
Ма Сладурче, ма! Твойто дете кога на една годинка стана? Ти видя ли си линийката?  Joy Иска ти се, ама няма как да стане. Laughing

Чух се преди малко с Дита, и тя милата се бори с това кърмене, зърната й на пихтия са станали. Дали са й детенцето при нея, сменя му памперсите, те го взимат само за къпането каза. Понеделник-вторник ще се включи и тя в отбора вече  Grinning

Сладур, сега всичко е наред! thumbsup
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия