Раничка на шийката на матката *Б*

  • 398 621
  • 1 127
# 105
daisy_q,
Кой гинеколог би ми препоръчала в Плевен? Все още се двуомя по въпроса. На теб кой лекар ти гори раничката и с какво?
Виж целия пост
# 106
Здравейте в момента съм доста притеснена, бях на пофилактичен преглед всичко изглеждаше добре докторката каза че има само леко възпаление и ми изписа флажил глоболи и трихомонацид.Раничка не ми каза да имам.За първи път ми направиха и цитонамазка защото настоявах за това и резултата от нея беше 3а и пишеше за биопсия. Доста се стреснах, когато и го занесох ми насрочи час за колоскопия и каза че ще я правим биопсията,защото доктора имал съмнение, но за какво никой не каза, а и на листа не пише. Моля ви обяснете ми резултат 3а на какво може да се дължи?
И четох четох, но ми стана още по объркано, прочетох че хламидия понякога се откривала случайно при изследване на шийката, но не мога да разбера хламидията по принцип при цитонамазката ли се открива или друг вид изследване?
И възможно ли е да има микроскопични ранички, които не се откриват при обикновенния преглед?
Може би звуча доста объркано, но така се притесних  Embarassed
Виж целия пост
# 107
Така, много интересна тема - за раничките и забременяването. Уж двете нямали нищо общо. И аз така лежах на тая и цели 4 години (с уж безобидна раничка на шийката на матката) не успях да забременея. Не ми откриха никакъв друг проблем, нито на мъжът ми. Гледам си я аз тая раничка, отглеждам си я, в един момент ми писна и рекох: я да вземете да ми я изгорите, пък да видим после кон боб яде ли  Wink. Хоп - горнахме я - и още при първия опит за забременява - положителен тест. Докторицата взе да се поти и да ми разправя - абе то нал раната там нещо сълзяла и променяла киселинността на средата ... Пък аз направо откачих - цееели 4 години на празни ясли дремем с мъжо, тръгнахме даже да осиновявамя (лошо нема де) ... Та така че горете ги коварните ранички и бегом в леглото! Успех!
Виж целия пост
# 108
Здравейте момичета. Като чета какво пишете за раничката направо  изпадам в паника. И аз имам раничка която ми откриха миналата година, но никакви мерки не съм взела. Искам да попитам момичетата от Бургас при кой гинеколог са ходили и къде са си правили изследванията. Чакам препоръки за гинеколог. Благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 109
И на мен ми откриха раничка на шийката на матката newsm45и според гинеколога ми трябва да се гори ,а според личната да се тушира,без да се гори тъйкато не съм раждала.И в момента съм на ръба на истрерията защото не знам какво да правя smile3511 smile3518
Виж целия пост
# 110
mimika230, да ти отговоря на въпросите един по един.

Резултат ПАП 3а може да бъде обезпокоителен и не чак толкова. Резултатът от цитонамазката е много субективен - зависи от това какви точно клетки са се случили в пробата и от това кой точно лекар с колко опит го гледа. Биопсията дава МНОГО по-точен резултат - на тази база вече ще се знае има ли основание за притеснение. Гледа се дали има "ненормални" клетки на ниво тъкън и се установява дали има единични ракови клетки, дали е само дисплазия или няма нищо. С ПАП 3а могат да ти препоръчат конизация, а могат да ти кажат, че си здрава и трябва само да се наблюдаваш переодично - това в двете крайности. Биопсията не е болезнена, но материал за нея може да се вземе само от порциото. Ако има съмнение за проблеми в канала - може да ти препоръчат абразио от канала. При теб къде е 3а : от порциото или от канала?
ПАП 3а може да имаш без НИКАКВА раничка. Обикновено клетките на шийката "дефектират" под въздействие на HPV - човешки папиломен вирус. Когато има раничка - това е една отворена врата за вируса, но е е задължителна изобщо. А дали имаш мини-раничка или "брадавички" - това ще покаже колпоскопията.
И последно : Хламидия не се открива с цитонамазка - за нея може да се вземе проба пак от шийката на матката или да се изследва кръвно, но това е съвсем друга тема.
Виж целия пост
# 111
И на мен ми откриха раничка на шийката на матката newsm45и според гинеколога ми трябва да се гори ,а според личната да се тушира,без да се гори тъйкато не съм раждала.И в момента съм на ръба на истрерията защото не знам какво да правя smile3511 smile3518

Първата ми раничка я тушираха (не бях разждала), втората ми я гориха -вече бях родила. Не се притеснявай if. Ако имаш притеснения, задай въпросите си на лекарите. Кажи на този, който иска да я гори, че не си раждала. Все пак никой не може насила да те накара да седнеш на гинек. стола. Спокойно.
Виж целия пост
# 112
И на мен ми откриха раничка на шийката на матката newsm45и според гинеколога ми трябва да се гори ,а според личната да се тушира,без да се гори тъйкато не съм раждала.

И това са ми казвали,че имам ,но не съм я лекувала ,а аз до колкото знам на нераждала жена се тушира не се гори
Виж целия пост
# 113
И на мен ми откриха раничка на шийката на матката newsm45и според гинеколога ми трябва да се гори ,а според личната да се тушира,без да се гори тъйкато не съм раждала.

И това са ми казвали,че имам ,но не съм я лекувала ,а аз до колкото знам на нераждала жена се тушира не се гори
Няма такова нещо, гори се с лазер, естествено при неотложност, жени с конизация забременяват, а горенето с лазер си е къде-къде по-лека манипулация.Специалистите в бели престилки не спират да ме убиват с бисерите си.. ooooh!
Не се притеснявайте, раничките трябва да се лекуват, но това не става само с една МБ или цитонамазка. Туширане с киселина , горене с лазер...Не е болезнено, не е страшно!
Виж целия пост
# 114
Здравейте момичета. Като чета какво пишете за раничката направо  изпадам в паника. И аз имам раничка която ми откриха миналата година, но никакви мерки не съм взела. Искам да попитам момичетата от Бургас при кой гинеколог са ходили и къде са си правили изследванията. Чакам препоръки за гинеколог. Благодаря ви предварително
Тъй като в Бургас нещата са от зле по-зле що се отнася до медицина изобщо Sad бих ти препоръчала д-р Попов в Поморие. Той е специалист и по туморни образувания. За съжаление в момента нямам телефона му, а и в близките 3-4 дни не мога да го намеря, но ако до тогава ти не си открила нещо - пиши ми на лични ще потърся Grinning и ще се обадя тук-там. Само да знаеш, че при него ходят от цяла Б-я, та задължително ти трябва час.
Виж целия пост
# 115
Здравейте момичета. Като чета какво пишете за раничката направо  изпадам в паника. И аз имам раничка която ми откриха миналата година, но никакви мерки не съм взела. Искам да попитам момичетата от Бургас при кой гинеколог са ходили и къде са си правили изследванията. Чакам препоръки за гинеколог. Благодаря ви предварително

Взимай мерки, не я оставяй така. Ако ти е възможно, бих те посъветвала да дойдеш в София, в МА знам, че имат много добри специалисти в тази област. При проф. Карагьозов, за който съм писала по-напред в темата, идват жени от цяла България. Това е проблема, че при него е стълпотворение. Дори и да има добри специалисти другаде, доколкото знам само в МА имат лазер (поне преди няколко години беше така). Ако някой има друго инфо да каже.
Виж целия пост
# 116
И на мен ми откриха раничка на шийката на матката newsm45и според гинеколога ми трябва да се гори ,а според личната да се тушира,без да се гори тъйкато не съм раждала.И в момента съм на ръба на истрерията защото не знам какво да правя smile3511 smile3518

Лазер.
Виж целия пост
# 117
Така да се каже...и аз се присъединявам към групата с раничките, в четвъртък бях на профилактичен преглед, тъй като знаех, че имам раничка, като при първата цитонамазка резултата беше повече от добър - ПАП1, но тази пущина си е там и на това отгоре се увеличава. Както каза лекарката била "по-голяма от най-големите" интересно сравнение нали?!? Сега си очаквам резултата от втората цитонамазка ( 6 месеца след първата ) и някак си никак не успявам да съм спокойна... Не съм раждала, но много ми се иска да се предприеме някакво лечение, мисля, че варианта е мазане със Сулкожил ( мисля, че така се казваше препарата ), но дали ще подейства?!? ooooh! Е, оплаках се, дано ми поолекне малко...
Виж целия пост
# 118
Както каза лекарката била "по-голяма от най-големите" интересно сравнение нали?!?

Верно е интересно  Thinking Не ти ли каза диаметър например? Мойта беше 4 см и се считаше за голяма. Това наложи горене на два пъти.
Виж целия пост
# 119
Диаметър не спомена, а и аз не попитах Rolling Eyes...а твоята как я измериха?!?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия