Раничка на шийката на матката *Б*

  • 398 616
  • 1 127
# 735
Здравейте, за пръв път пиша тук. Имам раничка и както се сещате умирам от страх и паника. Доста е голяма:(. Имам ПАП 2:( Гориха ми я....доста добър специалист, както разбрах.
 Имам няклко въпроса:
1. Трябва ли да си правя биопсия? Направих си тезт за папилома вирус, но биопсия не съм. Гинеколога не е споменавал за нея, но аз се чудя дали трябва. Това ПАП 2 много ме стряска.
2. Колко време не трябва да правя секс? Не мога да отида на преглед, защото гинеколога е в отпуска. Беше ми казал месец. Но този месец изтече и му се обадих,той каза да го чакам да се върне. Но това са още 2 седмици....не знамкак ще идържа. Таа да ви питам какво ще ми стане ако правя секс месец след изгарянето.( вече бях в цикъл?)
Виж целия пост
# 736
Може да прокървиш, това все пак си е рана... При мен стана така и си изкарах ангелите, после всичко се оправи...по-добре изчакай, знам че не ти се чака повече, но после може да ти се наложи да чакаш още доста време....  Peace
Виж целия пост
# 737
Fatal Progress, къде си прави изследването за ЧПВ и какъв беше резултатът? Извинявай, че така те разпитвам, но понеже и аз треперя сега и само събирам информация.

Моят доктор ме прати в някакви лаборатория близо до НДК, там изследването струва около 80 лв.. Не знам на другите места колко, но утре ще ходя до там да оставя материал за изследване.
Виж целия пост
# 738
......а аз съм много щастлива- тъкмо се връщам от доктора, ходих да си взема резултатите от последната цитонамазка 1 год след конизацията, на седмото небе съм от щастие, паднала съм на І-ва група, уф това никога не ми се е случвало досега! Нямам и данни за наличие на HPV вирус-каза ми че резултатите ме са на напълно здрава млада жена, дори не ми личало, че съм претърпяла конизация! За първи път след 1год вече мога да си поема дъблоко глътка въздух и да съм спокойна вече! Пожелавам на всички да изпитат мойто щастие, и да не се притесняват много, защото тези ранички са лечими!!!! Hug
Виж целия пост
# 739
......а аз съм много щастлива- тъкмо се връщам от доктора, ходих да си взема резултатите от последната цитонамазка 1 год след конизацията, на седмото небе съм от щастие, паднала съм на І-ва група, уф това никога не ми се е случвало досега! Нямам и данни за наличие на HPV вирус-каза ми че резултатите ме са на напълно здрава млада жена, дори не ми личало, че съм претърпяла конизация! За първи път след 1год вече мога да си поема дъблоко глътка въздух и да съм спокойна вече! Пожелавам на всички да изпитат мойто щастие, и да не се притесняват много, защото тези ранички са лечими!!!! Hug

Браво! Това са много добри новини. Дано на всички нас, чакащите, да ни кажат също толкова хубави неща.
Виж целия пост
# 740
Fatal Progress, къде си прави изследването за ЧПВ и какъв беше резултатът? Извинявай, че така те разпитвам, но понеже и аз треперя сега и само събирам информация.

Моят доктор ме прати в някакви лаборатория близо до НДК, там изследването струва около 80 лв.. Не знам на другите места колко, но утре ще ходя до там да оставя материал за изследване.
В Геника ли те пратиха?Моя мъж там си прави ЧПВ тест.Моята гинеколожка ми взе 100 лв.за същото изследване,но не знам в коя лаборатория,предполагам ракова болница.
Виж целия пост
# 741
Може да прокървиш, това все пак си е рана... При мен стана така и си изкарах ангелите, после всичко се оправи...по-добре изчакай, знам че не ти се чака повече, но после може да ти се наложи да чакаш още доста време....  Peace
Кървенето е признак за проблем,не бива да се подценява.Колкото до това за раничката-тя не е рана,в буквалния смисъл и това,че кърви не е същото като рана от порязване,например.Раничката представлява видоизменени епителни клетки и кървененто е симптом за наличие на някаква по-сериозна причина за промяната на тези клетки.Не бъркайте раничката с рана,от която е нормално да тече кръв.Винаги обръщайте внимание на лекарите си,ако ви се появи извънменструално кървене,особено ако имате ранички на шийката на матката.
Виж целия пост
# 742
Fatal Progress, къде си прави изследването за ЧПВ и какъв беше резултатът? Извинявай, че така те разпитвам, но понеже и аз треперя сега и само събирам информация.

Моят доктор ме прати в някакви лаборатория близо до НДК, там изследването струва около 80 лв.. Не знам на другите места колко, но утре ще ходя до там да оставя материал за изследване.
В Геника ли те пратиха?Моя мъж там си прави ЧПВ тест.Моята гинеколожка ми взе 100 лв.за същото изследване,но не знам в коя лаборатория,предполагам ракова болница.

ДесиХ2, това беше другото, което ме интересуваше - мъжа ми дали трябва да се изследва, и ако е активен и при него, какво следва. А може да съм го имала и по време на бремеността.
Изследването в Геника било 60лв. преди една година, след това е станало 80. Но за резултати към 16.07 трябва да проверя. Направо ще откача дотогава.
Виж целия пост
# 743
Може да прокървиш, това все пак си е рана... При мен стана така и си изкарах ангелите, после всичко се оправи...по-добре изчакай, знам че не ти се чака повече, но после може да ти се наложи да чакаш още доста време....  Peace
Кървенето е признак за проблем,не бива да се подценява.Колкото до това за раничката-тя не е рана,в буквалния смисъл и това,че кърви не е същото като рана от порязване,например.Раничката представлява видоизменени епителни клетки и кървененто е симптом за наличие на някаква по-сериозна причина за промяната на тези клетки.Не бъркайте раничката с рана,от която е нормално да тече кръв.Винаги обръщайте внимание на лекарите си,ако ви се появи извънменструално кървене,особено ако имате ранички на шийката на матката.
Деси съгласна съм с тебе, но имам предвид, че след горенето се получава раничка на мястото, където е обработено и някой жени, като мен кървят леко по времето на този месец в които заздравява, а какво да говорим за секс…
Виж целия пост
# 744
ДесиХ2, това беше другото, което ме интересуваше - мъжа ми дали трябва да се изследва, и ако е активен и при него, какво следва. А може да съм го имала и по време на бремеността.
Изследването в Геника било 60лв. преди една година, след това е станало 80. Но за резултати към 16.07 трябва да проверя. Направо ще откача дотогава.
Не се притеснявай толкова от типизирането,то е само за информация.Лечението е едно и също за ЧПВ инфекциите-премахване на заразените учстъци и редовен мониторинг с цитонамазки.Аз имам 16 тип-високо онкогенен тип,но не се притеснявам,просто взимам всички необходими мерки за лечението му,не живея с мисълта,че ще се разболея от рак.При мъжа ми има наличие на ЧПВ 16/18,но при мъжете резултатите не са 100% ,най-добре е да се види как стоят нещата при теб.Но и аз не разбрах какво следва ако вируса при партньора е активен,ние зесега ползваме презервативи и май така ще си останем.Пратих мъжа ми на пълен преглед-микробиология от еакулат/сперма/,преглед от уролог за външни белези,защото той е имал кондиломи в миналото.На следващия преглед мисля да отида с него и да разпитам подробно,ще го обсъдя и с моята лекарка.Стискам палци при теб нещата да са добри.
Виж целия пост
# 745
Fatal Progress, къде си прави изследването за ЧПВ и какъв беше резултатът? Извинявай, че така те разпитвам, но понеже и аз треперя сега и само събирам информация.

Моят доктор ме прати в някакви лаборатория близо до НДК, там изследването струва около 80 лв.. Не знам на другите места колко, но утре ще ходя до там да оставя материал за изследване.
В Геника ли те пратиха?Моя мъж там си прави ЧПВ тест.Моята гинеколожка ми взе 100 лв.за същото изследване,но не знам в коя лаборатория,предполагам ракова болница.


Да, хубаво е да се изследва, за да се предотвратят последващи манипулации.
ДесиХ2, това беше другото, което ме интересуваше - мъжа ми дали трябва да се изследва, и ако е активен и при него, какво следва. А може да съм го имала и по време на бремеността.
Изследването в Геника било 60лв. преди една година, след това е станало 80. Но за резултати към 16.07 трябва да проверя. Направо ще откача дотогава.
Виж целия пост
# 746
[Деси съгласна съм с тебе, но имам предвид, че след горенето се получава раничка на мястото, където е обработено и някой жени, като мен кървят леко по времето на този месец в които заздравява, а какво да говорим за секс…
А...разбирам...аз не съм кървяла след горенето,малко течение само.Секс-след месец.При мен кървене се получи 2 месеца след манипулацията.
Виж целия пост
# 747
[Деси съгласна съм с тебе, но имам предвид, че след горенето се получава раничка на мястото, където е обработено и някой жени, като мен кървят леко по времето на този месец в които заздравява, а какво да говорим за секс…
А...разбирам...аз не съм кървяла след горенето,малко течение само.Секс-след месец.При мен кървене се получи 2 месеца след манипулацията.

Това кървене от раничката ли беше  newsm78 2 месеца след манипулацията май не е нормално, знам ли  newsm78
Виж целия пост
# 748

Това кървене от раничката ли беше  newsm78 2 месеца след манипулацията май не е нормално, знам ли  newsm78
Да,от раничката беше.И добре,че се появи,защото рабрах,че нещо не е наред,въпреки уверенията на тогавашният ми лекар,че всичко е ОК.Слава Богу се оказа само папиломатоза и сега,на 12 юли ще ми правят изрязване на проблемните участъци  с електрическа примка.Надявам се с това да спрем вируса. Praynig
Виж целия пост
# 749

Това кървене от раничката ли беше  newsm78 2 месеца след манипулацията май не е нормално, знам ли  newsm78
Да,от раничката беше.И добре,че се появи,защото рабрах,че нещо не е наред,въпреки уверенията на тогавашният ми лекар,че всичко е ОК.Слава Богу се оказа само папиломатоза и сега,на 12 юли ще ми правят изрязване на проблемните участъци  с електрическа примка.Надявам се с това да спрем вируса. Praynig

Ох аз съм на контрола в понеделник и ме е страх длаи всичко ще е ОК. Видимо само течението малко нямаля ма малко иначе знам ли дали е минала или не таз гад  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия