Раничка на шийката на матката *Б*

  • 398 612
  • 1 127
# 840
въпросът ми е дали тези глоболи могат да се слагат и по време на цикъл или не е препоръчително?
Благодарности предварително и всичко най-добро на всички! Simple Smile
Глобули не се слагат по време на МЦ.
Виж целия пост
# 841
Още веднъж благодаря за съветите. От прочетеното във форума и на други места не знам защо останах с впечатлението, че повечето жени, които са третирали ранички на шийката на матката с някакъв медикамент ( Солкожил ), не са успяли да ги излекуват съвсем и след време те отново са се появили. Разбира се най-вероятно при всички е различно.
А ако горенето с ток не се препоръчва за нераждали жени, то третирането с лазер по-добре ли е за тях?
 Ще се боря! Пожелавам и на вас успехи! Simple Smile
Виж целия пост
# 842
Vira, не се притеснявай толкова от лазерното изгаряне. Според някои доктори може да не е препоръчително за нераждали жени, но това е начин да те отърват от раничката. Ако тя остане, може да се развие в нещо по-неприятно. Аз не съм раждала и имам лазер през август м.г. Нови проблеми на шийката засега не са ми се появили. Да чукна на дърво.  Praynig
Виж целия пост
# 843
Благодаря ти много за отговорите Kia.  bouquetБих искала просто да се информирам преди да започна с лечението, а опитът на другите хора понякога е най-ценен! Пожелавам ти и при теб в бъдеще всичко да е наред и да нямаш повече такива проблеми. Мисля си, че тормоза е повече емоционален, отколкото физически Shocked
Доколкото съм чувала на малко места има лазер (може и информацията да ми е стара )- предполагам, че това е и причината моята лекарка да ми предложи електрокоагулация - затова ще съм благодарна, ако някой може да ми даде сведения къде в София се прави тази манипулация ( лазер ). Благодаря!
Виж целия пост
# 844
Vira,попитай Suprema,тя не е раждала и си е правила лазер,ако не се лъжа в Майчин дом.
Виж целия пост
# 845
И на двете със Suprema лазерът ни е бил в "Майчин дом". На мен манипулацията тогава ми прави д-р Тюфекчиева, а на нея мисля че проф. Карагьозов. И аз не съм раждала... Няма нищо страшно в манипулацията. Има жени, които след това си раждат нормално. Може и това, че после се раждало секцио да е мит, знам ли.  newsm78 Но при мен беше абсолютно наложителен и не съм се пазарила. По-лошо е, ако проблемите се задълбочат и трябва да се направи конизация, когато изрязват част от шийката. 
Виж целия пост
# 846
здравейте и от мен. нова съм в този форум, макар да го чета редовно Laughingвиждам, че доста жени са имали моите проблеми. накратко: имам раничка от 2 г., като ми казаха, че няма нужда да се гори, защото не съм раждала. от повече от година и полвина правя опити да забременя, всичките ми изследвания до момента са ок, няма видима причина. гинеколожката ми каза, че раничката може да е причина за това и следва да се третира с лазер. според личния ми лекар, който също е гинеколог, преди раждане не трябва да се прави и трябва задължително да потърся друго мнение. бихте ли ми препоръчали някой Cryаз от години посещавам д-р ралчева /работи в раковата б-ца/ и съм чувала, че е доста добра. а лазерът ми е след 10 дни, не знам какво да правя Praynig м/у другото от пап1 стана пап 2, което май е ок, но явно се развива
Виж целия пост
# 847
здравейте и от мен. нова съм в този форум, макар да го чета редовно Laughingвиждам, че доста жени са имали моите проблеми. накратко: имам раничка от 2 г., като ми казаха, че няма нужда да се гори, защото не съм раждала. от повече от година и полвина правя опити да забременя, всичките ми изследвания до момента са ок, няма видима причина. гинеколожката ми каза, че раничката може да е причина за това и следва да се третира с лазер. според личния ми лекар, който също е гинеколог, преди раждане не трябва да се прави и трябва задължително да потърся друго мнение. бихте ли ми препоръчали някой Cryаз от години посещавам д-р ралчева /работи в раковата б-ца/ и съм чувала, че е доста добра. а лазерът ми е след 10 дни, не знам какво да правя Praynig м/у другото от пап1 стана пап 2, което май е ок, но явно се развива
Ралчева е много добър специалист,бих й се доверила.Освен това е права,че раничката може да пречи да заченеш и е добре да се махне.Лазера се препоръчва  в случаи като твоя.Успях и дано скоро се похвалиш с бебе. Grinning
Виж целия пост
# 848
изключително ти благодаря за отговора Laughing точно започнах трескаво да търся друг специалист за мнение. аз съм с отлични впечатления от Ралчева, но доста се стреснах
Виж целия пост
# 849
Това, че нераждали жени не трябва да си изгарят раничките е стара теория, която сега се отхвърля. Гинеклозите, които са спрели да четат обаче упорито я повтарят.
Виж целия пост
# 850
zenata, изгори си раничката. Аз имах и след 3,5 г. се беше развила в дисплазия - пред ракови клетки. При това положение лазерът си беше задължителен. Довери се на лекарката си.  Peace
Виж целия пост
# 851
 Peace
Виж целия пост
# 852
И аз мога да потвърдя за д-р Ралчева - познавам я и лично, и мисля, че е добър специалист и може да и се има доверие!!! Peace
Днес си получих резултатите от цитонамазката, които са опкуражаващи - PAP І - и все пак раничката трябва да се гори. А някой може ли да ми каже какво означава степен на влагалищна чистота 2-ра степен? Благодаря!
Виж целия пост
# 853
И на двете със Suprema лазерът ни е бил в "Майчин дом". На мен манипулацията тогава ми прави д-р Тюфекчиева, а на нея мисля че проф. Карагьозов. И аз не съм раждала... Няма нищо страшно в манипулацията. Има жени, които след това си раждат нормално. Може и това, че после се раждало секцио да е мит, знам ли.  newsm78 Но при мен беше абсолютно наложителен и не съм се пазарила. По-лошо е, ако проблемите се задълбочат и трябва да се направи конизация, когато изрязват част от шийката. 


Ето ме и мен Simple SmileSimple Smile

Да, Вира, както Кия ти е казала, не е проблем това, че не си раждала за терапията с лазера. Дори на мен Карагьозов специално ми подчерта, че той се препоръчва за нераждали момичета, тъй като е по-щадящ. Мнението на другите лекари ми е непознато, тези, с които аз съм се консултирала, са били на мнението, че с лазерът е най-сигурно на определен етап. Така че не се страхувай от него, проблемът не е в нехо, а в раничката Simple Smile
 
Виж целия пост
# 854
И аз подкрепям хубавите мнения за Д-р Ралчева! Тя е много добър диагностик АГ-онколог!
  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия