Раничка на шийката на матката *Б*

  • 398 613
  • 1 127
# 780
Дари, не питай в тази тема, от тук никой не може да ти каже какво ти е. Виж препоръчаните от момичетата гинеколози от темата за ПАП 3Б, отиди на преглед и искай нова цитонамазка и колпоскоп. И без това от предната ти цитонамазка са минали повече от 6 месеца, нормално е да правиш пак. И специалистът ще ти каже. Не се притеснявай от сега, просто потърси актуално и компетентно мнение.
Виж целия пост
# 781
Здравейте и от мен.Преди два месеца и повече, ми гориха раничка, а преди 10 дни бях на преглед. Гинеколожката ми каза,че всичко е наред /няма раничка/ и дори може да започваме с бебеправенето. Притеснена съм, защото по време на секс получавам зацапване/тъмно кафяво/, и леко ме боли./на моменти/Дали е от раничката или нещо друго?? newsm78 Между другото ми откриха и гъбички, но тях ги лекувах и сега съм по-добре. На някой от вас случвало ли му се подобно нещо?
Виж целия пост
# 782
Az vchera govorih s moya doktor otnosno ranichkata na shiikata ma matkata i toi mi kaza, che ako ima leka bolka po vreme na polov akt, to prichina za tova ne moje  da e ranichkata na shiikata - taka che ne se pritesnyavai. Sushto taka kaza i che ne moje da se otrazi negativno na opiti za pravene na bebe i e po-dobre da se lekuva sled rajdane - tova e!
Виж целия пост
# 783
Извинявайте за отговора на латиница по погрешка стана!  bouquet
Виж целия пост
# 784
Аз също имах раничка и ми я гориха.Та съвета ми е имате ли раничка веднага си я горете(не е страшно)защото има опаснос да се образува нещо много по сериозно от една раничка,а лечението с друго е само времено решение
Виж целия пост
# 785
Здравейте и от мен.Преди два месеца и повече, ми гориха раничка, а преди 10 дни бях на преглед. Гинеколожката ми каза,че всичко е наред /няма раничка/ и дори може да започваме с бебеправенето. Притеснена съм, защото по време на секс получавам зацапване/тъмно кафяво/, и леко ме боли./на моменти/Дали е от раничката или нещо друго?? newsm78 Между другото ми откриха и гъбички, но тях ги лекувах и сега съм по-добре. На някой от вас случвало ли му се подобно нещо?
На мен...Прочети последните ми мнения съм обяснила подробно какво се случи.Иначе на две на три.Почва на раничка-ноември 06г,горене-декември 06г. при ПАП 2...Февруари 07 появи се  кръв след секс на няколко пъти,нова цитонамазка-ПАП 2-3А.Лекаря вика-няма ти нищо,действай за бебе... Crazy Смених го..Април 07 нова цитонамазка ПАП 3А-Д..Май 07г-биопсия,юни месец излезе резулатат: ПАПИЛОМАТОЗА,заразяване с ЧПВ тип 16/както се разбра от вирусологичното изследване/Колпоскопа показа 4 заразени участъка с папилома,невидими с човешко око.Юли 07г ме оперираха ,като ми направиха конизация с електричека примка-изрязване на заразените участъци с ток,защото за щастие промените ,причинени от вируса бяха все още повърхностни.Сега си чакам резултатите от патолога от изрязаните тъкани да видим какво точно е махнато.Така,че не подценявайте проблема.
Виж целия пост
# 786
Деси, доста се притесних от това което си написала. Може ли да те попитам, ти кървеше ли по време на секс, или леко зацапване имаше?. На следващия ден течеше ли ти  ли още кръв.Просто мисля, че  ако е от раничката ще имам постоянно кръвотечение. При мен просто докато го правим, леко зацапване получавам. На другият ден нямам нищо.
Виж целия пост
# 787
Извинете, че се намесвам, но и при мен има кървене след секс, после става зацапване и така -  поне 4-5 дни.  Sad По-нагоре писах за резултатите от изследванията и тълкуването на лекарката. Както за себе си, така и за vesela13 мисля, че за по-сигурно е добре да се иде и при друг специалист.

ДесиХ2, стискам палци резултатите от анализа на изрязаните тъкани да са добри! Hug

Наистина, трябва да се обръща внимание на тези проблеми, въпреки 'успокоителните' думи на някои доктори.
Виж целия пост
# 788
Деси, доста се притесних от това което си написала. Може ли да те попитам, ти кървеше ли по време на секс, или леко зацапване имаше?. На следващия ден течеше ли ти  ли още кръв.Просто мисля, че  ако е от раничката ще имам постоянно кръвотечение. При мен просто докато го правим, леко зацапване получавам. На другият ден нямам нищо.
Аз имах преди раничка на шийката и не съм имала кървене при секс. Раничките са видоизменени клетки, а не рана, каквато сме свикнали да си представяме.
Виж целия пост
# 789
Извинете, че се намесвам, но и при мен има кървене след секс, после става зацапване и така -  поне 4-5 дни.  Sad По-нагоре писах за резултатите от изследванията и тълкуването на лекарката. Както за себе си, така и за vesela13 мисля, че за по-сигурно е добре да се иде и при друг специалист.

ДесиХ2, стискам палци резултатите от анализа на изрязаните тъкани да са добри! Hug

Наистина, трябва да се обръща внимание на тези проблеми, въпреки 'успокоителните' думи на някои доктори.
Благодаря,дано съм отрязала главата на гадния вирус.Ако я нямаше тази тема и слушах смотания си лекар ,досега щях да съм си живея с мисълта,че ми няма нищо... Crazy
Виж целия пост
# 790
Деси, доста се притесних от това което си написала. Може ли да те попитам, ти кървеше ли по време на секс, или леко зацапване имаше?. На следващия ден течеше ли ти  ли още кръв.Просто мисля, че  ако е от раничката ще имам постоянно кръвотечение. При мен просто докато го правим, леко зацапване получавам. На другият ден нямам нищо.
Имах леко кървене,което на другия ден изчезваше.Не ми е текло,просто минимално количество кръв,както започване на мензис.Както ти е написала КИА,кървененто не е защото буквално имаш рана на шийката..Раничка е условно название и представлява видоизменени епителни клетки,на които мястото не е там.Тоест реално рана няма и появата на каквото и да е кървене или течение не е нормална.Посети още един специалист по въпроса.На какво се дължи твоята раничка-изследваха ли я?Така,както описваш ,ме лекуваше и предния ми гинеколог,добре че беше информацията в тази и другата тема,за да осъзная сериозността на проблема и навреме да взема мерки.Като имаш предвид,че от НИЩО тИ НЯМА стигнах до операционния стол... Confused.Не искам да те плаша,знам колко е гадно да седиш и да си мислиш ужасни неща,но се мобилизирай и посети някой добър специалист.Дано всичко се оправи. Hug
Виж целия пост
# 791
ДесиХ2 е абсолютно парва. Моята раничка на времето я оставиха. М.г. вече беше еволюирала до дисплазия първа към втора степен и ми направиха лазерно изгаряне. Сега, 1 г. след процедурата имам съвсем малка мозайка, т.е. дисплазията пак се връща. Не там, където е бил лазерът м.г., а на друго място на шийката. Така че - горете раничките - може никога да не се появят отново. По-добре е така, отколкото да се развият в нещо по-неприятно.
Виж целия пост
# 792
Деси Х, раничката ми я откриха два месеца след като родих. За съжеление бебенцето ми почина, роди се с увита пъпна връв, без дихателна дейност, бори се два два дни за живота си и почина  Cryлекарска грешка - голям шок, но това е друга тема. #2gunfire  Направиха ми цитонамазка и се оказа ПАП2, след което ми я гориха с ток. На контролния преглед беше всичко наред. Доста съм притеснена, за това кървене и ще отида отново на преглед.Ужасно ме е страх. Дано всичко да е наред.
Виж целия пост
# 793

vesela13, много съжалявам за случилото се с детенцето ви!  Cry   Cry Cry

Дано всичко се оправи при теб!  Hug Разбирам притеснението ти, защото от двете лекарки, при които съм ходила, нито една не ми обясни защо кървя така след секс. Дано не е нещо страшно!
Виж целия пост
# 794
Здравейте! Аз съм новичка тук, но много често съм чела мненията във форума и са ми помагали. Имам нужда от помощ( съвет от препатили ). Намериха ми раничка и утре трябва да ми я тушират със Силкожил ( ако не бъркам името ). много ми е притеснено за цялата процедура. Кажете ми дали е болезнено и какжо трябжа да очакжам когато отида там. Благодаря на всички предварително!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия