Раничка на шийката на матката *Б*

  • 398 612
  • 1 127
# 1 110
   newsm46 Nature Snowman               Здравейте на всички! Вчера си взех епикризата от биопсия на раничка и полипи  на матката(които ми ги махнаха) понеже лекарят ми го нямаше,нямаше кой да ми е разчете.Неможах да го изчакам защото съм от Видин и испусках влак.Искам да ви помоля ако някои знае нещо от написаното по-долу да ка зва.Благодаря ви предварително .  :bouqu                                                                                 PVCU-цилиндрично,розаво с ерозио 1 см.                                                OECC-кръгъл.                                            CC-затворен.                                          EX utero-нихил.                                             Матка-АВФ,нормалма форма и големина.Аднекси и параметри -не се палпират.  Кавум Дъгласи-свободен.Абразира се кавум утери-гладък с обилен материал.Абразира се каналис цервикалис-оскъдно количество материал.Дилатация до Хегар номер 10.                                                 Хистолодичен резултат                                             ХР номер 3852 І-слуз,кръв,разкъсани цервикални жлези.                                             ХР номер 3852 ІІ -пролиферативен ендометриум.    santa2 Flowers Bouquet                                         
Виж целия пост
# 1 111
sladka hapka  ooooh! не става въпрос да ми направи бебето. Тук всички момичета казват, че когато има планове за бебе не е хубаво да я има тази раничка. Затова го написах. НО ЯВНО ПРИ МОЯ СЛУЧАЙ НЕ Е ПРОБЛЕМ!!! Това имах в предвид. А не че докторката трябва да ми направи бебето.Има кой да ми го направи. Затова по-добре не се изказвай неподготвена  Stop
 Peace
Виж целия пост
# 1 112
От това което чета много се стресирах ... аз съм едва на 18 год и вчера ми откриха раничка на шииката на матката ...направиха ми цитонамазка и чакам разултатите преписа ми лекарства и на 16 януари пак да ходя на преглед ...много съм уплашена и не знам какво да си мисля някои казват тук че не било нищо страшно лекувало се други че е опасно и води до рак други че не води до рак много съм объркана и не знам за какво става на въпрос  Cry
Виж целия пост
# 1 113
Не се шашкай излишно. Изчакай си спокойно резултатите.  Praynig Hug
Виж целия пост
# 1 114
Здравейте, аз днес бях на лекар и докторката ми каза че имам малка раничка на шийката, която засега трябва само да се наглежда на 6 месеца.
Казах й за плановете ни за бебе и тя не предприе нищо. Явно зависи от самата раничка...

Забременях и родих с раничка, която беше доста голяма, изгориха ми я 6 месеца след раждането, проблеми не съм имала.
Виж целия пост
# 1 115
Здравейте, аз днес бях на лекар и докторката ми каза че имам малка раничка на шийката, която засега трябва само да се наглежда на 6 месеца.
Казах й за плановете ни за бебе и тя не предприе нищо. Явно зависи от самата раничка...

Забременях и родих с раничка, която беше доста голяма, изгориха ми я 6 месеца след раждането, проблеми не съм имала.
Няма значение колко е голяма раничката,а от какво е причинена.
Виж целия пост
# 1 116
Здравеите на всички.Прочетох всички който са писали за този неприятен проблем и понеже и аз се зблъсках с този проблем реших и аз да ви напиша нещичко.Значи аз съм на 28 год.Преди 8 години родих.?-3 години след това ми откриха ранички на шииката на матката-доста голями.Казаха ми че е от раждането.Обгаряха ми ги2 пъти.Мислих си че всичко вече е минало.Преди 3 месеца отидох при 1 доцент-ПОРЯЗОВ.Той като ме погледна каза че имам 2 големи рани.Обгори ме 3 път и когато отидох на проверка след1 месец раните си стояха все едно че не са обгаряни.След това ходих 1 месец по-2 в седмицата даме маже с 1 лекарство.След 10 мазания ефекта беше 0.Затова сега на 18.12.2007 год. ме оперири-Клолизация-изрязват се раните е мястото се зашива.След тази операция пак мога да раждам.Затова не се плашете и ходете смело на доктор
Виж целия пост
# 1 117
Имам въпросче към тия,които са си слагали полижинакс преди да им обгорят раничките. Simple Smile
Цикълът ми тоя месец беше на 10,след това си слагах тия глобули по предписание на доктора и днес пак ми дойде цикъл. Rolling Eyes
Възможно ли е да е от глобулите това избързване? Hug
Виж целия пост
# 1 118
Имам въпросче към тия,които са си слагали полижинакс преди да им обгорят раничките. Simple Smile
Цикълът ми тоя месец беше на 10,след това си слагах тия глобули по предписание на доктора и днес пак ми дойде цикъл. Rolling Eyes
Възможно ли е да е от глобулите това избързване? Hug
Не ми се вярва да е от лекарството.На мен след операцията цикълълът ми се обърка,пропусна ми един месец,отдадох го на стрес.Може тпва да е причината.Според мен  е хормонален проблем,не е следствие от лечението.
Виж целия пост
# 1 119
Раничката на шийката на матката е често срещано състояние. Причините за нея невинаги са ясни или може би лекарите не искат да ги обясняват. Преди четири години по време на профилактичен преглед лекарката ми каза, че имам силно зачервяване, което може да доведе до раничка. Изписа ми "аугментин" и "геритамин". Така и не отидох на контролен преглед, но лекарствата изпих. След около две години пак по време на преглед ми откриха и раничка, а цитонамзката ми беше в норма. Изписаха ми полижинакс. Приложих го, но явно не подейства. След три-четири месеца отново ходих на лекар, но вече при друга гинеколожка и й обясних случая. Тя ми пусна антибиограма и се установи, че имам т.нар. растеж, т.е. бактерии, които не са типични за половите органи. Тогава гинеколожката ми зададе въпроси, които на пръв поглед нямат отношение - имам ли запек, страдам ли от хемороиди и др. подобни. Тъй като аз наистина имах такива проблеми, тя ме изпрати на консултация при гастроентеролог - установиха ми спастичен колит. Оказа се, че това заболяване води до нарушаване на баланса на чревната флора и инфектириа влагалището с фекални бактерии, които унищожават полезните бактерии. Обясниха ми, че това пречи на зарастването на раничката и трябва най-напред да се отърва от колита. Два месеца пих "нормофлор", киселомлечна бактерия в много висока концентрация. Проблемите с колита ми бяха ликвидирани. След това отново прилагах полижинакс, напривих си нова антибиограма и флората във влагалището вече беше нормална. След това лекарката два пъти третира раничката със солкожин през 4 дни. След всяко намазване падаше бяла ципа на парчета. Отново не отидох на контролен преглед (беше ми дошло до гуша), но след 6-7 месеца ходих на профилактичен. Раничката бе зараснала напълно и нямаше никакви допълнителни изменения. Така че добрият и компетентен гинекологичен преглед ме спаси не само от досадната раничка, а и от другото заболяване - колита, който много повече влияеше негативно върху начина ми на живот. Успех!
Виж целия пост
# 1 120
вчера ми обгориха раничката,дори не усетих кога точно Laughing
Виж целия пост
# 1 121
Момичета , кажете някоя имала ли е кървене след мазане със Солкужил?При мене се получи около 30 часа след процедурата .Засега еднократно прокървяване ,но ще изчакам малко да видя как ще се развият нещата и ще звънкам на лекаря ми.
 
Виж целия пост
# 1 122
Момичета дали е възможно жена да развие рак на шийката ма матката без да има изменения на шийката с просто око.
Виж целия пост
# 1 123
Какво значи "с просто око". Лекарите гледат с колпоскоп. Ако някой лекар просто се вре и наднича - нищо няма да види.

Ако въпросът ти е дали може да се развие безсимптомно - да, може.
Виж целия пост
# 1 124
Да знам че може да се развие безсимптомно, но лекаря ми каза "шийката е абсолютно здрава така че ти няма нищо", но ми каза че ако искам да отида след няколко дни и за цитонамаска само за мое успокоение. Определено му имам доверие 99% .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия