Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Кога трябва да започнем да посещаваме по-често прегледи?
Какво да очаквам по време на консултацията в 7-ия месец?
Как се приемат железните препарати по време на бременност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Кога трябва да започнем да посещаваме по-често прегледи?
Според един участник, след влизане в 7-ия месец консултациите започват да се правят на всеки две седмици. Преди това изследванията включват измерване на обиколката на корема, дължината от срамната кост до гръдната кост, телесното тегло, кръвното налягане и слушане на тоновете на бебето. След 35 седмица се ходи на преглед всеки ден, главно за проследяване на тоновете на бебето.
-
Какво да очаквам по време на консултацията в 7-ия месец?
-
Как се приемат железните препарати по време на бременност?
-
Какво да опаковам в чантата за болницата?
-
Какви са обичайните промени в теглото по време на бременност?



.Дебеланчо е добре, щял да бъде едро бебе. Мама и тя започва да придобива МacDonalds фигура - закръглям се от всякъде

).
. На всичкото отгоре дребчо ми спретна нощна програма - събуди се в 3 и поиска да си играем, едвам го укротих да заспи и в 5 се събуди от зъбче
. А през деня ми е трудно да спя
.
Така и си го преставям - бузанко и дебеланко. Аз съм била със стандартен размер, брат ми също, но мъжът ми и брат му са родени съответно 3.800 и 4 кила. Не знам дали това е критерий, но на тази база не очаквам да родя мишленце, така че не ме плашат предполагаемите размери на бебо.
- кисело млекце, сокче, супичка... Бързо оздравяване на принцеската!
дано дъщеричката ти се оправи по-бързо. Давай й топли билкови чайчета с мед и лимон. Желателно е да са топлички, а не горещи....Знам от майка ми, че компрес с маслини много помага при болки в гърлото...Но трябва да се намаже кожата на врата с мазен крем, че иначе може да изгори кожичката...Друго изпитано от мен е инхалации с лайка и сода за хляб.....Стискам палци Миша бързо да се оправи.... 
и ще отида на гости на майка ми....за по-дълго...
