Къде в чужбина бихте емигрирали?

  • 15 931
  • 312
# 270
Този път ще бъде преднамерено язвителна.

На твоето описание, римейк, на "райския" живот му казвам следното: голям праз! За теб Куба и барбакютата може да са важни, но за мен не са. По-скоро ми намирисва на еснафщина, дълбоко и тайно скрита в емигрантсия куфар.
Как, пък  не се похвалихте с някакви интелектуални постижения, някакво изкуство, каквото и дае, но да е различно от къщи, коли, стандарт на живот, барбекюта и басейни?  Сигурно МОЛ-овете са вторият ви дом.
Виж целия пост
# 271
Лени разбирам те, но това са няколко мацки.
На фона на няколко стотици хиляди, които също се броят за богати, някак се губят.
Аз говорех точно за тях - ССБ ( с.с. богаташка).
Някак е субективно, не мога да определя по - по -най...., примерно познавам жена, за която не е проблем да даде 8000 евро за разходка до Дубай ( паричките не са нейни разбира се), та в моите очи тя е богата, в нечий други очи ще е нищо, знам ли и аз как да направя градацията. Thinking
Виж целия пост
# 272
На едно интервю за работа ме попитаха какво е най-голямото постижение в живота ми.
Отговорих, че се издържам сама, не дължа пари на банки или на някого въобще, не живея на нечий гръб. Малко харча, но харча своите пари.
А Вашето най-голямо постижение какво ?
Виж целия пост
# 273
Март ли каза? То тогава е без пари. Може да връхлети торнадо и обикновено български емигрантки почиват групово, щот другите си ходят в сезона!

Явно също е кофти да платиш по-малко, когато е възможно! Има и друго - лятото ще сме доста заети, знаеш с какво. Grinning
Виж целия пост
# 274
RadostinaHZ, те барбекютата ги правят, защото е по-евтиноооо! За таз лелеяна къща кинти трябват! Купуват имотя и 25 години - барбекю! Че ресторантът е инвестиция сериозна.
Виж целия пост
# 275
Този път ще бъде преднамерено язвителна.

На твоето описание, римейк, на "райския" живот му казвам следното: голям праз! За теб Куба и барбакютата може да са важни, но за мен не са. По-скоро ми намирисва на еснафщина, дълбоко и тайно скрита в емигрантсия куфар.
Как, пък  не се похвалихте с някакви интелектуални постижения, някакво изкуство, каквото и дае, но да е различно от къщи, коли, стандарт на живот, барбекюта и басейни?  Сигурно МОЛ-овете са вторият ви дом.
Ах, дас ясно ми е - ти обичаш да береш боб и да жънеш на полето. Сигурно това те привлича. Имаш право да си различна. Само че мен не ме е яд, че ти искаш да береш царевица. Все ми е тая.
Миличка, баейн няма да имам, но къщата не е режи па яж, а за да сия позволиш трябва да имаш добра работа, което пък не става без дипломки. Имам вече една тукашна и втора е на път. Уча, работя и си гледам семейството и съм горда с това. И доволна от живота си. Пък нека съм еснафка.
Виж целия пост
# 276
Ах! Мей би... римейк на Ксения...
 smile3508 Popcorn Аз съм проста българка-неемигрантка и шъ съ забавлявам! Mr. Green
Виж целия пост
# 277
На едно интервю за работа ме попитаха какво е най-голямото постижение в живота ми.
Отговорих, че се издържам сама, не дължа пари на банки или на някого въобще, не живея на нечий гръб. Малко харча, но харча своите пари.
А Вашето най-голямо постижение какво ?

Мога да се похваля с твоето и за мен лично е постижение. Като добавя успеха в личния си живот мога спокойно да кажа "Аз съм доволна!"  Hug
Виж целия пост
# 278
RadostinaHZ, те барбекютата ги правят, защото е по-евтиноооо! За таз лелеяна къща кинти трябват! Купуват имотя и 25 години - барбекю! Че ресторантът е инвестиция сериозна.


Леле, не съм очаквала подобна дивотия. Благославям всеки ден, че не тъна в кучешки лайна. Ти можеш ли да си полегнеш на някоя полянка в парка и да си правиш барбекю, а децата да тичат на воля и да се люлеят? Много се съмнявам. Щото ние така правим- тези дето нямаме къщи още де! Heart Eyes
Виж целия пост
# 279
Буболина, според мен доста бъркаш в количеството пари за тези и онези. Визирам някакви много богати хора в БГ ( аз не познавам такива жени лично и затова импровизирам). Онзи ден прегледах последната  ЕВА. Има интервю с някаква световно неизвестна дизайнерка българка. Ами извинявай Бубо, ама жената се къпе в пари и диаманти. Приятелят й се споменава на 1-2 места, подробно се описва гардероба й, аксесоарите й , марките, пътуванията и тн. Да не мислиш, че тия пари идват от продаденото от колекциите й.  Само часовникът й струва дори не се наемам да кажа колко. Подарък , разбира се. Е, ако я сравним с някоя подобна жена в чужбина , какво прави втората презряна, а първата обект на възхитителна статия в ЕВА?

Е, втората, презряната може просто да не намира за нужно да си плаща за статии, в които да си описва и показва обувките и часовниците. Преди време същото издание беше написало подобна статия и за Софито Маринова, в стил "очилата ми Версаче, парфюмът ми по поръчка, с камъни Сваровски и т.н.", и за Евгения Банева, "почетната ВИП клиентка на Люи Вюитон", и почти във всеки брой има поне по една такава героиня. Някакъв новобогаташки комплекс ги тресе нашите "ВИП" личности явно.
Ама Буболина, какво ти вадят очите тия сметкаджийки, за които все говориш? И те си плащат цената, като всички други.
Виж целия пост
# 280
Римейк,
Не ме наричай "миличка", не съм ти любовница!

А останалото от поста ти - брала съм боб и царевица, че и ям на всичко отгоре.
Твоите писания ми напомнят за една българска народна приказка, в която един циганин казваше на селянине : "Ккакво ти е на теб, лесна е твоята - ори, мели, яж. А моят живот колко е труден, проси го, носи го, мели го, печи го, пък чак тогава го яж."

Поне кажи какви са ти дипломите, че да ни огрее яркото ти слънце. А междувпрочем, там, където живееш не отглеждат ли селскостопанска продукция или си я внасят?
Виж целия пост
# 281
Леле, не съм очаквала подобна дивотия. Благославям всеки ден, че не тъна в кучешки лайна. Ти можеш ли да си полегнеш на някоя полянка в парка и да си правиш барбекю, а децата да тичат на воля и да се люлеят? Много се съмнявам. Щото ние така правим- тези дето нямаме къщи още де! Heart Eyes

Не мога. А ти можеш ли да вземаш частни уроци по голф 2-3 пъти в седмицата, да ходиш на масаж по веднъж всяка седмица и да ядеш по ресторантите всеки ден? Аз мога.
Виж целия пост
# 282
по -най...., примерно познавам жена, за която не е проблем да даде 8000 евро за разходка до Дубай ( паричките не са нейни разбира се), та в моите очи тя е богата, в нечий други очи ще е нищо, знам ли и аз как да направя градацията. Thinking

Ами не е възможна.
Всеки намира каквото търси. Ако ти търсиш да си като приятелката ти , сигурно ще намериш. Ако търсиш да си работеща майка сигурно ще си.
Освен това живота не е постъпателно движение. Има възходи, спадове.
Няма формула.

както и да е - Ставаше в-с за това, че емигрантите ( според мен ) не превъзхождат никой друг, но пък и няма нищо лошо хората да имат повече самочувствие ( като ксения). Не знам защо ви бръкна така в мозъците изказването й. В крайна сметка нито вие на нея ще й промените мнението, нито тя на вас.


Виж целия пост
# 283
Чакам метлата.
Но прозрях и зад фасадите на няколко съфорумки, де, та не е било съвсем напразно.
Виж целия пост
# 284
Римейк,
Не ме наричай "миличка", не съм ти любовница!

А останалото от поста ти - брала съм боб и царевица, че и ям на всичко отгоре.
Твоите писания ми напомнят за една българска народна приказка, в която един циганин казваше на селянине : "Ккакво ти е на теб, лесна е твоята - ори, мели, яж. А моят живот колко е труден, проси го, носи го, мели го, печи го, пък чак тогава го яж."

Поне кажи какви са ти дипломите, че да ни огрее яркото ти слънце. А междувпрочем, там, където живееш не отглеждат ли селскостопанска продукция или си я внасят?

Радостина, дипломите си ги показвам, когато съм на интервю за работа. Доколкото знам Бг-мамма няма да ми плати за участието ми тук така, че - забрави. Живея в Канада, тук има селскостопанска продукция, но не я бера аз. Grinning Има и много внос - Мексико, Щатите и т.н. И нея не я бера аз.
По-малко злоба - по-дълъг живот.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия