Мами и татковци в Австрия очакват Святата нощ - 11

  • 18 971
  • 280
# 60
 *Iman*, аз съм си купувала лекарства от тук http://www.medikamente-per-klick.de.  Преди пощенските разходи не се плащаха, сега искат към 5 евро , но пък доставят лекарствата много бързо.  Аз ги ползвам, когато поръчвам повече неща. Иначе със сигурност има хомеопатични аптеки или нормални аптеки, в които се продават хомеопатични лекарства в Залцбург.

Вяра, обаждах се в някакъв център за детска остеопатия и ми бяха обещали да ми звъннат за час евентуално миналия понеделник. Не се обадиха, а Бомбю миналия понеделник даваше вид , че коликите му са минали и аз не ги потърсих повече.

А по темата за изографисването на стените, аз като бях на около 4/5 год. ме бяха научили да пиша имената на майка ми и баща ми и моето име и ги бях издълбала в стената с една кука за плетене Mr. Green

Между другото се пооспокои детето. Явно комбинацията от турски хляб и Клаусталер е била ужасна. Аз се наливам по цял ден със чай от анасон, защото той чайчетата не ги уважава.
Баба му е в къщи и той лудо се забавлява. На мен ми поолекна на ръцете, но още не съм се наспала като хората, тъй като мъжът ми нещо е настинал и ми хърка цяла нощ. #2gunfire #2gunfire #Cussing out
То все има нещо, което да те смущава, когато ти се иска да се наспиш.

свити, deiana , Бомбю не понася съставките на виндзалбето и на кюмелцепфхените и се изрива от тях. От саб симплекс пък нямаше ефект. Сега сме пак на английска вълна и му давам инфакол.

Рени, хайде, какво става с хубавите новини и чудесата?
Виж целия пост
# 61
Елфльо,
Дай линка zа лекарствата...май си го пропуснала.И аz искам да zнам. Peace
Виж целия пост
# 62
of,
Рика Пика да ти кажа и ас сам на One и докато кажа Ало и тази карта е свършила,с мъжа ми имаме постоянни разравии че говоря много,но ас напоследък съм минала на смс-си защтото ако продължавам така тук трябва да се работи само са телефони.Мъжа ми каза че на Лидола има някаква карта на телеринг специална,например можеш да говориш доста с Бг са 10 евро,не знам дали е промоция или просто нова услуга.Но като изхарча тази ще мина с другата карта че ми омръзна.Мъжа ми е на телеринг говори повече от мен и все има в картата още лимит,аз все нямам.
Виж целия пост
# 63
Аз пък се чудя защо всички говорите с предплатени карти? Направете си договори. Има толкова изгодни тарифи. Ние сме на телеринг и говорим  с телеринг за 0 цента и с един оператор за 10 цента, а има и още по изгодни от тази - 25 евро на месец и всички оператори за 0 цента.
 БГ и фестнетца сме ги прехвърлили изцяло от компютъра.
Виж целия пост
# 64
Вижте и това
www.telediscount.at
www.billignet.at
Виж целия пост
# 65
elfljo, съгласна съм с теб. Ние сме към t-mobile с пакет от 19 евро - вси4ки обаждания към t-mobile, А1 и Festnetz сам ми 0.
3а рисуването и водата видях една интересна игра4ка Aqua Doodle (http://www.amazon.de/s/ref=nb_ss_w/303-3229985-2429067?__mk_de_D … words=Aqua+Doodle), може би Ще е интересна 3а децата.
3а телефоните - и3пол3вам посо4ените оператори от Christian pri Festnetz, a от мобилния пол3вам http://www.amiga.at/privat.produkte.festnetz.info.htm

Виж целия пост
# 66
Свити благодаря.Таzи АМИГА не е ли 5 цента велтвайт,но пьк се таксува отделно и тарифата на оператора кьм който си?Аz поне така раzбрах,когато ги питах.
Виж целия пост
# 67
Iman виж тука: http://www.remedia.at/ Това е една аптека която произвежда средствата и ги изпраща. Едната ми колежка, която се занимава с хомоопатия е много възхитена от тях. Те са в Eisenstadt, тоест малко на другия край, но по пощата това няма значение.
Аз напоследък съм на нова система - чистя преди лягане като заспи, че сутрин като е буден дребния не дава да мръдна дори до вратата, та тъкмо приключих и сега малко релакс bowuu
 Ritamae вие имате ли подобен проблем, питам защото са горе доло на една възраст и според една книга било  нормален период от развитието, ама на мен ми се струва че нашия попрекалява, в Дойчкурса както беше за пример вече не се търпи по-точно май не търпи лелките Sick, то и аз го карам малко през просото Mr. Green
 
Напротив, Мира само гледа да ми изчезне пълзейки. Най много обжавам като и сменям памперса и е по голо дупе. иначе като тръгна на някъде тя се придвижва след мене. Моя проблем в момента е, че е много враждебна към други деца на нейна възраст. Ама само като сме в къщи. Навънка си играе с тях. Оня ден ни беше едно момченце на гости. не мога да ти опиша: Рев като вземе някоя играчка, рев като я пипне, а и посяга... В зор се видяхме с майка му.

Аз на чудеса не вярвам
И на други неща не вярвам. Може би защото не ми е потрябвало. Може би защото наземния персонал ме ужасява. Мира сега ще я оставиме, но ако реши в един момент нама да я спирам. Независимо каква религия си избере. Само трябва да се обоснове.
Виж целия пост
# 68
Съвсем набързо се включвам само да кажа за телефоните, за останалите неща ще пиша по-късно макар да не знам дали днес ще се добера отново до компютъра. Който държи да ползва предплатени карти може да използва тези на yesss. Те са най-евтините и се купуват от Хофер. Аз също дълго време бях с предплатена карта и изсипах един куп пари на А1. В момента съм на договор с Боб. Хубавото е че там няма никаква такса, плаща се само това което се изговаря. До всички мрежи, вкл. и фестнет струва 6.9 цента/мин. Има и някакви по-евтини тарифи и съм се заела да ги проучвам, но е възможно да се окаже че те се предлагат само на нови абонати. Изобщо има много евтини алтернативи за мобилните тел. тук. Хаиде цхао и до по-късно!
Виж целия пост
# 69
Здравейте!
Благодаря на всички за положителната енергия по повод очакваното от мен чудо  Hug Та в петък беше последния ден, в който можеше да се уреди кредитирането за финансирането на едно ново гемайндевонунг (  Mr. Green обичам немския с кирилица, така си отмъщавам за писането на български с латинските букви  Mr. Green ). Усложнението със сроковете дойде от забавянето на паспорта на детето. Накрая в МА 35 свършихме работа с пасаван. Хората го приеха за райзедокумент и така най-накрая станаха нещата с финанцамта и КБГ, което пък беше необходимо условие за отпускане на кредита. От друга страна в АБ изчисляват доходите на мъжа ми от единични комисионни като четиринадесеткратен годишен доход  Crazy , което за наше огромно съжаление освен, че не отговаря на действителността,  ни вадеше категорично от нисколихвения кредит. Та след хиляди перипетии и писмо, че на 7 дек. сторнират сделката и не се знае следващото предложение дали ще е толкова добро, в петък от банката казаха, че всички наново събирани документи са наред този път, а от Винер вонен май са склонни да доизчакат обработката от банката и така, живот и здраве, още за Коледа трябва да ни огрее щастието да отидем от 45 на 100 кв.м . Такива са с няколко думи надеждите ми. Сега остава всичко да се нареди според очакванията и да ви кажа честно, ще си отдъхна с удоволствие. По тази причина не съм правила коледна украса, нито пък имаме елха. Ще видим къде в крайна сметка ще бъдем през последните дни на месеца и там ще има елха със сигурност. Защото нали под нея   santa2 оставя подаръците. А какво е Коледа без подаръци  Mr. Green
Отивам да разглеждам условията на АМИГА, че от два месеца ми виси брошурата на бюрото и не й обръщам внимание. Но според нея фестнетц са по 5 цента, а мобилните са 32 цента. С тези компютърните програми е далеч по-изгодно, ако има на разположение компютър.
Вяра, Надин е на път да ме довърши с изпълненията си  Heart Eyes
Ритамае, ти кога ще питаш Мира за обосновката й по отношение на избора?  Mr. Green
Iman, ето един линк, където може да се пита за хомеопатия, в т.ч. и за лекарства на съответното населено място: http://www.homeopathy.at/
Виж целия пост
# 70
Здравейте!
Писах, писах и пак всичко изчезна, затова ще бъда кратка!
Аз съм на договор с Телеринг и плащам мес. такса от 5 евро и говоря към всички оператори и фестнец за 5 ц. на минута. Чакам да дойде време за продължаване на договора, за да премина на още по-изгодна тарифа с 3 евро и 90  на месец  такса и на минута разговор 3,9 ц. За мен, предплатените карти са супер неизгодни. За обаждания към стац. телефон в БГ ползвам това http://www.lowratevoip.com/en/index.html, а към мобилен Billignet, това което е посочил и Кристиан.

Днес, ако не се лъжа празнуват Анитата, затова ще използвам случая да поздравя нашата Анна и да и пожелая всичко най-хубаво, много късмет и най-вече здраве! Честито на всички именници!!!

Ренка, искренно се радвам за теб и твоето семейство, ще стискам палци за Коледа да сте вече в новото жилище!!! Можеш ли да ми разясниш малко повече за това финансиране,  в смисъл за какво се прави по-точно? Питам, защото и ние сме на вълна жилища, макар и не така интензивно, но не спираме с мъжа ми  да недоумяваме, защо когато човек иска да се нанесе в чисто ново жилище, без да го закупува, само като наемател, трябва да заплати разни солидни суми, за да се нанесе?! Моля, ако има някой запознат с тези въпроси, да разясни за невежите като мен, бите!

По въпроса за дечицата, Тали до момента не е проявявала интерес да рисува по стените, но дори и  да и дойде музата, не бих и позволила! Като превантивна мярка срещу драскането сме купили фулмастри, които се мият и съответно перат от дрехите. На тема наводнения, също още не ни е прихванало, но никога не е късно. Аз като една строга майка  Mr. Green,  позволявам на    Тали да се мотае около мивката само когато си мие зъбите,  ръчичките и лицето, първо защото няма работа там, и второ ,защото ме е страх да не се изгори, понеже винаги посяга първо към крана с топлата вода.
Лека вечер от мен и успешна, изпълнена само с приятни емоции седмица!!!
Виж целия пост
# 71
Мами,извинявайте ,че ви се намесвам в темичката Embarassedимам нужда от съвет  PraynigНа 11.11 поръчах играчки през Ибей.От сайта на продавача/ www.mattelshopping.at / ми предложиха да поръчам и от самият сайт и аз допоръчах от там.Платила съм през Пейпал.Писах им мейл преди да поръчам дали са им налични играчките -казаха да.След незнам колко стотин мейла и обаждания на 30.11 ми пуснаха играчки,но когато ги получих на 06.12 се оказа е са само половината.Тези от Ибей ги няма и още други от сайта им ги няма.От играчките който дойдоха имам една счупена кутия,на един несесер пликчето просто е накъсано цялото и на една активна гинастика е скъсан картона-за мен това е безобразно състояние #Cussing outТова няма как да се случи при транспортирането -те просто така са изпратени  #Cussing outТова както и да е ,обаче ме притеснява ,че се бавят другите играчки  CryМоля ви,кажете ми какво да предприема  PraynigМного ще съм ви благодарна за помощ  Hug
Виж целия пост
# 72
Да не прозвуча грубо, обаче тия запитвания от рода, купих си нещо от ибей, пък не идва или нещо не му е на ред ми стават леееко досадни. Миналата тема надълго и нашироко се нищеше по темата. Ибей си имат хелп, там може да се прочете какво да правим ако продавачът не е лоялен. Пък и БГ пощите не са много стока. Може и те да са виновни.
Накрая се оказва, че от 15 страници тема на 7 си говорим за mattelshopping.at .  Close
Виж целия пост
# 73
Минавам на бързо само да почерпя за имен ден. Моля заповядайте,   cook  cook beer Popcorn
Виж целия пост
# 74
Renny мерси за темата!  bouquet
Минавам само да се запиша.Утре пристига свеки,та се предполага,че ще може и по-активно да се включа.
Коледа ще  празнуваме тук,че чакаме да ни отпуснат кредит,и ако се случи от януари се местим в ново жилище!Аз си спазвам всички традиции по Коледа,включително и тази,която описва Roroana,само че с кандило и тамян се опушва къщата и така се гонят злите духове,та такава си има,ама вие малко сте си я попроменили WinkВ чудеса си вярвам,те затова постоянно и си се случват!
Ето сега например най-голямото чудо почна да мрънка,коети си е сигнал да приключвам,ще се пише на части..........
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия