Гледах ... ! Хареса ми! Препоръчвам го! - IV

  • 42 546
  • 641
# 315
.....
Сега ме чака The Flock с Ричард Гиър...

Вчера го гледах. Също и Gone baby gone.
Официално се заричам повече такива филми да не гледам. Действат ми ужасно.
Виж целия пост
# 316
.....
Сега ме чака The Flock с Ричард Гиър...

Вчера го гледах. Също и Gone baby gone.
Официално се заричам повече такива филми да не гледам. Действат ми ужасно.

Тежък или просто не става? Кажи, да знам дали да го пускам изобщо Mr. Green
Виж целия пост
# 317
Снощи гледах
Amityville Horror, The
Ужасът в Амитивил
За филма накратко:
Джордж и Кати Луц се нанасят в елегантна старинна къща заедно с трите си деца. Новият дом е точно това, за което са си мечтали. Само че има една подробност, за която никой не ги е уведомил – тази къща е станала сцена на жестоко убийство.

Най-големият син на семейство Дефео, предишните собственици, е застрелял в леглата им родителите си, двамата си братя и двете си сестри. Той прави пълни самопризнания в полицията и обяснява, че някакви гласове са го накарали да извърши ужасното престъпление.

Скоро след нанасянето си новите собственици също започват да чуват гласове. Най-силно те повлияват на главата на семейството, Джордж Луц, който до такава степен се побърква, че става смъртоносна заплаха за своите близки. И само намесата на местния свещеник, който след като не успява да прогони злите духове от къщата дава съвет на Кати да напуснат дома си, предотвратява развитието на събитията в най-страшната посока.
Направен по действителен случай, в обяснителната си част филмът ни изправя пред загадки, които все още науката не е успяла да разреши.
Виж целия пост
# 318
.....
Сега ме чака The Flock с Ричард Гиър...

Вчера го гледах. Също и Gone baby gone.
Официално се заричам повече такива филми да не гледам. Действат ми ужасно.

Тежък или просто не става? Кажи, да знам дали да го пускам изобщо Mr. Green

Не, че са лоши филмите, но просто не мога да гледам такива за сексуално насилвани и убивани после деца и млади момичета.
Оценявам иначе Ричард Гиър все повече като добър актьор.
Виж целия пост
# 319
Не мога да се съглася с Naomi.

Изкуплението (Atonement) е прекрасен филм.
Виж целия пост
# 320
Току що изгледах Death Sentence-хубав филм,препоръчвам го.Тежичък е ,но пък аз обичам да има сълзи.

А на мен  Death Sentence ми е филм тип Рамбо особенно втората половина. 
Виж целия пост
# 321
Вчера гледах "Изкупление" - доста тежък филм, накрая на филма се депресирах Whistling Препоръчвам на феновете на драмата с една резерва - филмът е добър, но му липсва нещо, някои сцени ( като тези с ужаса на войната ) са прекалено разтеглени, а на други места действието тече мудно!  bouquet
I am a legend - става за развлечение, когато на човек не му се гледа сериозен филм!
Виж целия пост
# 322
.....
Сега ме чака The Flock с Ричард Гиър...

Вчера го гледах. Също и Gone baby gone.
Официално се заричам повече такива филми да не гледам. Действат ми ужасно.

Тежък или просто не става? Кажи, да знам дали да го пускам изобщо Mr. Green

Не, че са лоши филмите, но просто не мога да гледам такива за сексуално насилвани и убивани после деца и млади момичета.
Оценявам иначе Ричард Гиър все повече като добър актьор.

Току що го изгледах, много добър според мен, не е мега шедьовър, но трябва да се гледа... Доста тежък с някои стряскащи сцени, имайте предвид... Затова се мотая тука малко преди да си легна...да ми мине малко Mr. Green
Виж целия пост
# 323
Изкуплението на Джо Райт е най-добрият филм,който съм гледала напоследък.
Даже и военните сцени за мен си бяха точно дозирани.
Всичко е подчинено на една нарастваща емоция,разрешена с разтърсващ финал.
Сцените в едър план са великолепни.
Браво на сценарист,режисьор и актьори.
Заслужават"Оскар". Peace
Виж целия пост
# 324
Всичко е подчинено на една нарастваща емоция,разрешена с разтърсващ финал.

Странно, а мен ме остави много дистанцирана някак. Изобщо не ми повлия. Писах вече, че сценария има всички качества да стане добър филм, но не стана. Остана си ми плосък и просто филм... Имаше отделни сцени, които даже не ми бяха на място (не знам ОК ли е да се пишат спойлери, но разговора в стаята към края, когато казваха какво трябва да направи и т.н. нарочно пиша по този начин, на фона на емоциите стоеше сухо, студено и адски извадено от сюжета...)
А принципно обичам такъв сорт драматични истории. Отдадох липсата му на влияние върху мен на слабата актьорска игра. А иначе харесва Кийра Найтли.
Виж целия пост
# 325
Мисля,че тази сцена е направена нарочно по този начин,за да започне човек да си задава въпроси и да оцени истинския финал.
На мен филма ми прилича на творба на Н.Михалков. Thinking
Виж целия пост
# 326
Мисля,че тази сцена е направена нарочно по този начин,за да започне човек да си задава въпроси и да оцени истинския финал.

Така като чета може би не става ясно точно коя сцена.
Имам предвид разговора между 3-ма, не самия финал...
Виж целия пост
# 327
Да ,разбрах те.Сцената  в дома на Сесилия.
Това е измисления финал от писателката.
Желанието и да види сестра и и Роби заедно и щастливи.
Мисля,че филма има много нива.
Нищо не е казано директно,а се разчита на чувствителността на зрителя.
В Замунда някой беше казал и съм съгласна,че филма ще се хареса от любители на театър! Peace
Виж целия пост
# 328
И на мен "Изкупление" ми хареса страшно много  Peace Чак "Оскар" не, но....е един от добрите филми,които гледах напоследък.
Виж целия пост
# 329
Не исках да пиша спойлери...

Ясен ми е финала, желанието на авторката и т.н.
Не мисля, че "проблема" е, че не съм разбрала нещо.

Както и да е Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия