Епилепсия - тема 3

  • 48 174
  • 408
# 375
Привет и от мен и аз се надявам всички да са добре и да почиват пълноценно което много важно, аз няма на кой да командировам моя дзвер но какво да се прави иначе ще се чудя какво да правя и след кой да тичам hahaha
Виж целия пост
# 376
Ех ,момичета изпреварили сте ме!
И аз точно това си мислих ,че щом не пишете значи всичко е ОК!
И ние засега сме добре,дано успеем да се справим с горещините! newsm78
Виж целия пост
# 377
Случвало ли ви се е на книга всичко да е добре , а всъщност вътрешно да сте притеснени.Да забелязвате нещо различно в детето си и да се чудите сега под вола теле ли търсите или наистина има някаква промяна, която не ви харесва.
От два дни петя решава проблемите си -  желанията си  - с голяма доза рев. Просто  само защото в нейния момент не съм  я погледнала навреме или съм се заговорила с някой друг и започва да плаче до захласване.Знам че имаме сериозно проблеми, но не искам да висим повече в болници и да ми обесняват все едни и същи неща - хем няма лечение - хем дайте да увеличим лекарствата за всеки случай. Стана объркано ама нещо много ми е свито и не мога да го обесня. Но детето определено се променя и аз май не съм подготвена за това.
Виж целия пост
# 378
Здравей  бебоче,   да  случвало ми се е  само че при нас нещата не опират до рев , а става доста раздразнителен и започва да се налага , например ако му кажат не прави еди какво си той прави точно обратното,Единствено при мен не смее защото аз му се карам и има известна доза страх,
Виж целия пост
# 379
Бебоче,а замисляла ли си се,че Петя може и да ревнува от Марти! Peace
Виж целия пост
# 380
ааа bebo4e,не се притеснявай.Децата ни просто растат и всеки ден ще ни изненадват с нещо ново.Ние сме например във фазата "няма".Квото и да я накарам казва няма.Просто е ужасна за сега със свойто поведение.
Виж целия пост
# 381
Мисля че ми отмъщава че я оставих при баба и. Сега е тук реве, не иска да яде .Признава само игрите с мен.Иска песнички да си пеем,просто съм в шах
Виж целия пост
# 382
Определено ревнува ,че те дели с малкия сладък мъж! Hug
Виж целия пост
# 383
здравейте Hug
Извинявайте,4е се намесвам в темичка ви,но имам няколко въпроса и се надявам да получа отговорите от вас.
миналата седмица лежахме в детска неврология при доц.Божинова,вчера ни дойдоха и епикризите.
Диагноза-Епилепсия-ГТКП/Абортивни/.Афект-респираторни пристъпи
Започнахме сироп по схема-Депакин.от сиропа имаме страшен апетит,но за момента това само ме радва,защото той не ядеше преди това изобщо,та има нужда да напълнее малко.Какви други странични реакции се появяват още...Сиропа може ли да се приема с други сиропи и лекарства без проблем newsm78
И още нещо да питам-след месец трябва да направим изследвания за серумно ниво,каква им е цената,защото в болницата ми казаха,че не били скъпи newsm78
Виж целия пост
# 384
Йо,здравей!
На 6 месеца се правят ченодробни изследвания и те за по ЗДР.каса.Също ви се полагат 2 безплатни ЕЕГта пак на 6 месеца.
А цената на изследването за серумното ниво е окло 18 -20лв.
Виж целия пост
# 385
мерси за бързия отговор Hug
в епикризата пише:
контрол на ЕЕГ,серумно ниво,ПКК,АСАТ и АЛАТ през 6 месеца при липса на пристъпи
Задължително ли е това да се прави при тях в болницата или може и тук при нас...Не съм запозната с тези неща и затова питам,така Embarassed

На нас ни казаха и друга диагноза,но нямаме епикриза за нея,но въпреки това,аз в понеделник мисля да го водя на психолог,защото сме много буини,нерви и несдържани Rolling Eyes
Виж целия пост
# 386
Чернодробните може да ги направите и във Видин,но е добре ЕЕГто да се прави на едно и също място!
Това са задължителни контролни изследвания! Peace
При приемането на медикаменти на Валпроева основа ,какъвто е Депакина,не се препоръчва употребата на лекарства от групата на АСПИРИНИТЕ!
Виж целия пост
# 387
 Hugто ЕЕГ-то тук няма как да му го направят,защото при единствения опит дето се опитаха,го уплашиха и абсурд да го задържа при тях да седне отново...Абе какво да говоря,хората там са си свикнали и подход си имат,а тия нашите за нищо не стават Peace
Виж целия пост
# 388
Йо,нервността му може да се дължи на диагнозата!Някъде нещо бях чела,че е спорен въпроса хиперактивността отключва ли епилепсия или точно епи отключва хиперактивност.... newsm78
Виж целия пост
# 389
Може би си права,защото на нас ни казаха че сме и хиперактивни и очаквах,че едната епикриза ще е с тази диагноза,а сега като ги получихме,се оказа,че диагнозата е една,т.е.епикризите са ни еднакви Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия