Творчески безпорядък или музей

  • 5 802
  • 32
# 15
В хола и трапезарията е прилично Grinning  Особено сега като съм си в къщи. Ела, обаче да видиш стаята на Ина Confused  Изрази от сорта на "като след торнадо", дават твъъъъърде бледа представа за стила и на подреждане Mr. Green  Пратих я на градина в 8,10 и от тогава се опитвам да изтържа пластелина от пъзела на пода Imp  То всъщност, туко що почнах да го стържа, защото през останалото време просто се опитвах да си направя достъп до пода!
Виж целия пост
# 16
Цитат на: Mamma
...Веднъж седмично поставям абсолютно всичко по местата и за няколко часа къщата изглежда музейна... и после започваме да разхвърляме на чисто.  Laughing


 Arrow мдааааа - точно тъй си е  Simple Smile !
В едната стая е бюрото на щерката. Ми беше чисто и подредено на 12-15.о9.2004г. После все не сварвам да го видя и сложа в ред. За чекмеджетата не ми се говори - там е бушувало торнадо.
В спалнята - всеки ден вадя играчките от под леглото и на др. ден е малък пазар отдолу. По самата стая - не е за приказка...
В хола - аз дето едно време държах като в аптека и не давах с 1 см. нещо да е преместено...Сега - не питайте. Всичко е вдигнато нагоре, дискове и касетки - навсякъде, по пода - ужасия. Няма и 5 см2 да няма играчка. Едно време, когато имах само дъщеря ми, хола не й беше позволена територия за играчки. Сега - не можах да въведа това правило. Даже и в банята има по някоя играчка или вързало за коса(на щерката).
В кухнята е достатъчен безпорядък, за да има и играчки, но И ТАМ се намират.
Добре, че някак претръпнах, та понасям тоз "творчески" безпорядък, но да видим до кога ще цари той!  Imp

П.П: На територията на апартамента са: кон-люлеещ се, камион-голям, 1 триколка, 1 мини велосипедче, 1 юношеско и 1 голямо колело, колички-2бр.(детска и кукленска)  Crazy  Crazy  Crazy . Това са по-обемните предмети  Whistling , другите не могат да се опишат така лесно  ooooh! !
Виж целия пост
# 17
Цитат на: Flash*
Мечтая/ виж каква прозаична мечта си имам/ и Сиси да си има стая в която да бъдат всичките и неща и като затворя врата да не виждам, подритвам и настъпвам каквото и да е!


Искрено ти завиждам, че ще осъществиш мечтата /МИ Wink /

И аз си мечтая всеки дребен да си има стая, направо с крак ще изритвам на всеки боклуците и ще затварям плътно вратата да не гледам, че не е за гледане. Отделно на моята спалня ще сложа ключ, че прекъснато ми изчезват я пинсета, я епилатор, я парфюм, я някоя дреха. Аз едно време като ровех на майка ми в спалнята, си заличавах следите поне, сега срама нямат диванетата Laughing
Иначе у нас е по скоро бомба паднала отколкото музей, единствено през ваканциите като разкарам всичко под 16 години, къщата свети, както обичам. Laughing
Виж целия пост
# 18
По-често гледам да хвана средата на тези две ситуации. Просто не мога да понасям пълен хаос, нервирам се и започвам яко да се карам на разхвърлящите (таткото и баткото, малкият още е извън претенциите ми). Обаче гледам реалистично на нещата и затова знам, че музейният ред е невъзможен повече от веднъж седмичко (както е написала Мамма). Забелязвам, че с времето ставам по-толерантна и не се впрягам много на тема подредба на дома.
Виж целия пост
# 19
Значи тук ще цитирам сестра ми, която е такава чистница, че не е истина просто. Не познавам друг човек като нея-има 50 вида препарати за какво ли не, къщата й винаги блести от чистота, в състояние е да не спи през нощта, за да си измие прозорците..... Аз като нея не мога. Та-тя има момиченце, което е с 3 месеца по-малко от Иво и в целия апартамент (120 кв.) има нейни играчки. Като отидем и ние на гости с нашите играчки-става чудо. Та тази моя сестра, която е свикнала всичко де й е чисто, подредено и красиво, при вида на заринатата с книжки и играчки къща се изпълва от кеф и казва, че ето в този вид апартаментът й харесва най-много-в бебешки безпорядък. Чисто, но разхвърляно. Подредена къща-но без деца-не, мерси!
И на мен така ми харесва.
Виж целия пост
# 20
олеле..при мен е просто ужас..аз вече не се и опитвам да въдворявям ред..тъкмо взех да уча голямата да прибира, малкият се пръкна и сега навсякъде има играчки, за да ми е удобно да го забавлявам и него..а бе ужас..в близките 5г. май нямам шансове да се подредим..да не говорим и за гардеробите..единият спи в една стая, другия в другата и те докато спят не мога нищо да свърша..кошмар пълен
Виж целия пост
# 21
Определено е творчески безпорядък! макар и с едно дете.... Embarassed
Но според мен по-добре така, отколкото да направиш от детето маниак на тема чистота и подреденост - крайностите е добре да се избягват (с това се успокоявам Wink).
Виж целия пост
# 22
И у нас е творчески безпорядък, въпреки че има една стая .."детската "  в която уж стоят играчките  Wink , но май че те просто нощуват там ,  през деня са навсякъде Grinning .
Виж целия пост
# 23
Със сигурност и едно дете е достатъчно да направи бъркотия в къщата, пък не знам за две. Докъто събера играчките от всички стаи и ги прибера в кашоните, след 10мин почти всичко пак е разхвърляно. Сега започнах да го уча уж на една "игра". Като се наиграе започваме обиколка из апартамента и той ми носи всички играчки за да ги приберем.
Ами така де ще помага къде ще ходи, аз без кръст останах.
Виж целия пост
# 24
Ама той и Виктор помага - събира си сам целия конструктор, дори частите иззад дивана си вади и изпод леглото, обаче като ги събере, трябва пак да ги изсипе - хубаво, с подхвърляне нагоре и трясък - дъжд от малки тухлички Neutral Face
И ние имаме "игра" - да скрие всички плюшени играчки - изчезват всички за секунди, върши работа за преди гости   Grinning  Само че после си лягаш в леглото с 2 кучета, зайче и коте или пък си отваряш гардероба и ти се изсипват всички приятели на Мечо Пух  #Silly
Абе да са ни здрави децата. Един ден ще ни липсва това и ще ги молим да докарват внуците да поразхвърлят малко спретнатите ни къщурки  Grinning
Виж целия пост
# 25
Цитат на: iv100yanova
И ние имаме "игра" - да скрие всички плюшени играчки - изчезват всички за секунди, върши работа за преди гости   Grinning  Само че после си лягаш в леглото с 2 кучета, зайче и коте или пък си отваряш гардероба и ти се изсипват всички приятели на Мечо Пух  #Silly
Grinning

Ох, колко често ми се случва и на мен това, понякога даже се смеем с мъжа си че пак си имам любовници из леглото от плюшен вид Rolling Eyes
Виж целия пост
# 26
Абсолютен безпорядък!
Оправям на ден по сто пъти и минути след това е минирано навсякъде.
Неведнъж съм се чудила, как може един толкова малък човек, да разхвърля толкова много... Crazy
Да ми е жива и здрава, другото е бял кахър. Wink
Виж целия пост
# 27
Ами аз не му викам творчески безпорядък, а нашата мила семейна кочинка.
Проблема при мен е че и аз не си падам мнго по подреждането и съпруга ми е единственият подреден в къщи. Затова и много се дразни от това, че му се случва да седне върху някоя от най-любимите играчки на Детелина оказала се незнайно как на креслото или да се спъне в някоя топка. Тогава почва да ми обяснява какъв ред поддържала майка му едно време и как всяка седмица облизвала цялата къща, а пък аз съм предпочитала да вися в нета вместо да прибирам из къщи. Mr. Green  Mr. Green
Виж целия пост
# 28
Цитат на: Vivi
Значи тук ще цитирам сестра ми, която е такава чистница, че не е истина просто. Не познавам друг човек като нея-има 50 вида препарати за какво ли не, къщата й винаги блести от чистота, в състояние е да не спи през нощта, за да си измие прозорците..... Аз като нея не мога. Та-тя има момиченце, което е с 3 месеца по-малко от Иво и в целия апартамент (120 кв.) има нейни играчки. Като отидем и ние на гости с нашите играчки-става чудо. Та тази моя сестра, която е свикнала всичко де й е чисто, подредено и красиво, при вида на заринатата с книжки и играчки къща се изпълва от кеф и казва, че ето в този вид апартаментът й харесва най-много-в бебешки безпорядък. Чисто, но разхвърляно. Подредена къща-но без деца-не, мерси!
И на мен така ми харесва.

Аз понеже бях като сестра ти Виви и затова подлепнах тая тема, щото си ме беше срам как съм се променила за 5 години.
Добре че не съм сама! Wink
Виж целия пост
# 29
Цитат на: debelanata
Цитат на: iv100yanova
И ние имаме "игра" - да скрие всички плюшени играчки - изчезват всички за секунди, върши работа за преди гости   Grinning  Само че после си лягаш в леглото с 2 кучета, зайче и коте или пък си отваряш гардероба и ти се изсипват всички приятели на Мечо Пух  #Silly
Grinning

Ох, колко често ми се случва и на мен това, понякога даже се смеем с мъжа си че пак си имам любовници из леглото от плюшен вид Rolling Eyes


E често казано ви завидях даже... ако на това му викате разхвърлена къща- да има играчки навсякъде - ЗДРАВЕ да е! People Angel


В моята към играчките се прибавят нашата спалня- леглото  ни винаги изглежда като леговището на торнадото - просто зашотот сутрин се измъкваме от там за 3 секунди да хукнем към градини и работа.... а малкия който спи с нас нощем рита така, че без поне 3 завивки(всяка от които ще виси на своя посока и ще провиска по пода, а в центъра 3те ще правят охлюв) неможе да съшествува....по пода пък ще намерите всичките дрехи които сме съблякли предната вечер преди да се цамбурнем полузаспали в леглото....та приберем ли се от работа е готвене, чанти за училище, перални...вечеря и после ако сме взели филм да заспим докато го гледаме... та това че в хола имало 3 чифта маратонки и 5 чифта събути добре ароматизирани чорапи....му те измежду хаоса играчки не се виждат....
за кухнята.... добре че нямам мравки и хлебарки  #Silly  там можеш да видиш какво точно сме яли зашото чиниите и тенджерите от вечерята ще си почиват в мивката докато се приберем от работа за да ги измия и употребя по предназначение веднага....
стаята на баткото....ТЯ Е МУЗЕЙ!
откаде се пръкна това дете незнам..отвориш гардероба му - всичко е наредено с ръб! няма прашинка, леглото се оправя на секундата сутрин като стане(не като нашето - само като идва чистачката и като сменям чаршафите), обувктие му винаги са в скафа изчеткани, книжките подредени по етажерките, дори и многобройните му играчки си отиват по местава преди да си легне да спи.... все едно не съм му аз майка  #Shocked  Thinking .....ама излезеш ли от "музея на 7,5 годишния мъж".....хаоса е непреодолим....  #Silly

веднъж седмично докато сме на работа идва чистачка в нас и като се прибера всички теракоти и прозорци светят..... всичко изгладено(тя глади дори и слиповете?!?!), подредено, лъснато, кхнята сияе, няма нищо по плотовете, дори кранчетата в баните полирани ....
е ефекта е някъде 2 и половина минути


хайде , признах си колко съм разпиляна и немърлива #Onfire

ама събота и неделя НЯМА да чистя и подреждам! това ми е времето за децата, за мен, за таткото! предпочитаме да зарежем къщата и да прекараме деня в градината и децата да донесах всичката кал по кушетките , отколкото да лъскам и полирам!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия