Градината - идеи и решения

  • 155 273
  • 285
# 105
Бих ти препоръчала да ги сложиш в кофички вкъщи, за д аса поотраснали, когато мине опасността от слани. И тогава да ги изнесеш навън. Предполагам средата на март е добре, но все пак може да кажат и други. ПО принцип се води, че има опасност от слани до Гергьовден. Но пак зависи, ако са на завет не е толкова страшно.
Виж целия пост
# 106
Абе май наистина е най-добре да се направи разсад. Какво като са декоративни. Няма да са на завет. Даже смятам да ги  насадя покрай една ограда, за да влачат по нея. Ще изчакам март месец и тогава ще действам.
Виж целия пост
# 107
Предположих, че ще са край ограда, логично е. Laughing  Не че не може директно в земята, но така ще имаш преднина с растежа, пък и можеш да ги местиш където решиш. Wink
Виж целия пост
# 108


Passiflora, цветето от аватара ти расте близо до къщата ми. Едва това лято го забелязах. Как се казва?

Искам да ви покажа градината на един мой съсед, на когото ужасссссно много завиждам. Twisted Evil Mr. Green Crazy Wink
Но това нещо става само с проектиране и поддръжка от градинар. Tired
Аз с часове наблЮдавам тази градина и попивам идеи и атмосфера... А един ден... Simple Smile

http://gilax.multiply.com/photos/photo/21/14
http://gilax.multiply.com/photos/photo/21/15
http://gilax.multiply.com/photos/photo/21/16
Виж целия пост
# 109
Passiflora, цветето от аватара ти расте близо до къщата ми. Едва това лято го забелязах. Как се казва?
Казва се Passiflora или Passion Flower на български е наричана още „часовниче“, „страстниче“, „цвете на страстта“ и др yes   .

http://www.zeleno.bg/?action=view&docid=109&catid=58
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=ARTICLE_READ&ARTICLE_ID=43
Има страшно много разновидности (над 500), но този вид сякаш е най-често срещания и продавания по магазините.
На мен ми е едно от любимите цветя.
Виж целия пост
# 110


Искам да ви покажа градината на един мой съсед, на когото ужасссссно много завиждам. Twisted Evil Mr. Green Crazy Wink
Но това нещо става само с проектиране и поддръжка от градинар. Tired
Аз с часове наблЮдавам тази градина и попивам идеи и атмосфера... А един ден... Simple Smile

http://gilax.multiply.com/photos/photo/21/14
http://gilax.multiply.com/photos/photo/21/15
http://gilax.multiply.com/photos/photo/21/16

Ауууу, и аз завидях! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 111
Това е нашият вариянт http://images21.snimka.bg/004314665-big.jpg Вдигнахме висока ограда и нямаме никакви проблеми с котки и там подобни ,а също и сме зщитени от любопитни погледи (все пак това е на село ).Тревния килим ни е на 3 години ,кося го 1 път седмично и два пъти поливка по-продължително в петък като отидем и в неделя преди да си тръгнем .Лошото е,че все още сме в реконструкция.Всичко става мноого бавно,но пък хубаво .Навсякъде е тревен килим с изключение на калдаръмените пътеки и шадраванчето(което още не е готово)  съм си засадила калдаръмчета .Много са шарени и цъфтят до късно есента  http://images21.snimka.bg/004314896-big.jpg Тази година се надявам да приключим Praynig

Здравейте  и от мен- начинаещ ентусиаст! ZuzyM, много хубав ви е станал двора
Басейна вие ли го правихте сами или с помощта на фирма?

Предстои ни озеленяване на двор със сериозен наклон, правене на навес с барбекю , садене на райграс и облагородяване на съществуващи плодни дръвчета, които обаче не са поддържани и вече почти са подивели. Ще се радвам да споделите опит.
Виж целия пост
# 112
За мен най-първо вижте какво е положението с бурените и ако трябва третирайте с нещо преди сеитбата. Но от друга страна първо се правят строителните работи и разни други- алеи, подпорни стени, стълби...После е тревата. За дръвчетата е важно да се спазят сезоните. Незнам обаче дали големи дървета се облагородяват. Това винаги ми е било слабост, но все не намирам време да се науча. Виж, ако е за оформяне на короната, друга работа.
Виж целия пост
# 113

Цитат
ZuzyM, много хубав ви е станал двора
Басейна вие ли го правихте сами или с помощта на фирма?
Не сме се обръщали към фирама нито за басейна ното за озеленяването съпругът ми всичко сам измисли ,а за осъществяването извика двама,трима помагачи.Първо изкопаха дупката ,после се направи кофраж и след това изляха бетон.После всичко сами .От едната страна е плитко(1.20 м)и там направихме джакузи и същевременно така се филтрира басейна .
Виж целия пост
# 114

Цитат
ZuzyM, много хубав ви е станал двора
Басейна вие ли го правихте сами или с помощта на фирма?
Не сме се обръщали към фирама нито за басейна ното за озеленяването съпругът ми всичко сам измисли ,а за осъществяването извика двама,трима помагачи.Първо изкопаха дупката ,после се направи кофраж и след това изляха бетон.После всичко сами .От едната страна е плитко(1.20 м)и там направихме джакузи и същевременно така се филтрира басейна .

Точно това ни чака и нас- сами с няколко помагачи!! #Crazy
Сигурно ще имам безброй въпроси към минали по тоя път..но като почнем ще ти пиша на лични.

Виж целия пост
# 115
[За дръвчетата е важно да се спазят сезоните. Незнам обаче дали големи дървета се облагородяват. Това винаги ми е било слабост, но все не намирам време да се науча. Виж, ако е за оформяне на короната, друга работа.
[/quote]

По - скоро за окастряне става въпрос и за третиране с препарати. Кога най- подходящо да се направи- напролет или наесен?
Мен с дърветата хич ме няма, аз съм по цветята- луда цветарка съм.
Виж целия пост
# 116
Няма проблем питай с каквото мога да бъда полезна ще помагам,че знам какво е да няма кой да попиташ.Много е трудно,но пък после блаженство ви чака  newsm10.Първо се допитахме до архитект който ни нарисува всичко нагледно и така започнахме преди четири години та до днес следваме все плана
Виж целия пост
# 117
[За дръвчетата е важно да се спазят сезоните. Незнам обаче дали големи дървета се облагородяват. Това винаги ми е било слабост, но все не намирам време да се науча. Виж, ако е за оформяне на короната, друга работа.

По - скоро за окастряне става въпрос и за третиране с препарати. Кога най- подходящо да се направи- напролет или наесен?
Мен с дърветата хич ме няма, аз съм по цветята- луда цветарка съм.
[/quote]

И аз не съм специалист точно тук, но има различни видове резитба. Есенна, пролетна, че май и лятна, доколкото съм чела. С различна цел са. Основното, което се цели е просветляване на короната, премахване на 'лакомците'- излишни клони, които не раждат, премахване на болни клони. Най-добре потърсете накой дядо или чичко да го свърши качествено.
За третирането с препарати може да попитате в някоя агро аптека. Там съм съвсем зле. За различните дървета май е различно, но се цели борба с вредителите, против очервивяне и разни други болести.
Виж целия пост
# 118

Аз пък ти завидях за мястото, на което живееш. Crossing Arms
Виж целия пост
# 119

Аз пък ти завидях за мястото, на което живееш. Crossing Arms

...и аз  Wink Преди години я карах да ме вземе да живея у тях...и градинка по-хубава от тази на съседа щях да направя Mr. Green

Зузу...ако ме заболи гърба - идвам У вас на масаЖ Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия