Градината - идеи и решения

  • 155 277
  • 285
# 150
Не съм 100% сигурна, но тук май няма такива видове цимент. Пак казвам- може и да греша.
Навремето се интересувах, защото четох в една книга за басейните, че се правят от друг тип цимент- по як. Но тогава ми казаха, че няма в България. Книгата беше унгарска. Мисля, че се казваше "Парк в нашия двор" и е една от тези дето ме запалиха по градинарството.
За цепения камък аз знам, че е от пясъчник. Той не се отличава с голяма якост, доколкото знам. Но чак пък да се рони... Thinking Но май наистина има такъв момент....
Виж целия пост
# 151
Пуснах тема, но в "Хоби", та и тук да напиша : В момента има изложба Флора 2008 в НДК. До неделя 09.03.
Виж целия пост
# 152
Eee, винаги по 8 март я правят.  Crossing Arms То ясно защо, ама пак няма да мога да я видя. Който ходи да разказва после. Ще погледна и темата в Хоби. Всяка година се заканвам да не я пропусна, ама точно сега...
Все пак благодаря ти, Laurus!   bouquet
Виж целия пост
# 153
simplyaven много благодаря за идйте за пътеките  Hug   bouquet

Незнам дали тази година ще стигнем до пътките, но ако стигнем до там да попитам плочите който се направят от цимента се слепват пак с цимет върху самата пътека а отгоре минават ли се с нещо  newsm78 Може и да се оцветят и да се направи шахматно или като мозайка, или пък да се апликират с цветни камъчта - от тези стъклените. Страхотна идея!!!
Виж целия пост
# 154
ами тук много не се правят такива изцяло циментирани пътеки, та в повечето случай се редя в земята и наоколо се разсипва чакъл, или пък се вграждат в различни цветове пясък. така се откроява самата плоча. но ако искаш да си е изцяло циментова пътеката, тогава в още не съвсем стегналия цимент ще се натисне готовата плоча и готово  Peace

отгоре миналата година със съседката ги минахме с едно лаково покритие и то се начупи от студа и влагата. занчи, от опит, не - по-добре без нищо  Peace
Виж целия пост
# 155
ето, намерих няколко снимки на това, което се опитваме да направим:

http://www.backyardlivingmagazine.com/images/2005/ND05/BL943300D27A.jpg

http://z.about.com/d/familycrafts/1/0/p/3/2/grnmrbststone.jpg

http://familyfun.go.com/Resources/Features/homegarden/gardening/ … ning_pathow02.jpg

тук има цяла галерия на плочите направени от това семейство:

http://familycrafts.about.com/od/steppingstones/ig/Garden-Steppi … on-Step-Stone.htm

ето как биха могли да се вкопават плочите:

http://www.mgardens.org/SB-MGBIP-CST_1.gif

http://www.mgardens.org/SB-MGBIP-CST_1.gif

http://a248.e.akamai.net/f/248/38435/6h/www.improvementscatalog. … ones-294977zz.jpg

статия за направата им (ако трябва ще превеждам):

http://www.ehow.com/how_2117953_garden-stepping-stones.html
Виж целия пост
# 156
simplyaven Благодаря ти мила!  bouquet Спечели ме тотално с тези плочи!
Само да се постопли и се захващам. Струва ми се, обаче, че ще ми дойде леко претрупано ако всички плочи са с някакъв десен. Мисля си да направя няколко (само ще си покаже колко), които да са акцент и да изпъкват сред другите обикновенни плочи. Дано само не ме разколебае мъжът ми, ще снимам и ще покажа.
Виж целия пост
# 157
ааа, голяма краста е, да знаеш  Joy но си абсолютно права, че трябва да са само акцент, за по-интересно тук-там, иначе... мисля си, че ако са с вградени други камъни, а не шаренийки може и да са всичките... виждала съм тук с речни камъни апликирани, те са по-семпли...  newsm78 абе варианти много, само време да има човек и да отпусне фантазията  Hug
Виж целия пост
# 158
По такива красоти ще ме е жал, да стъпвам!
Невероятни са!

Peace
Виж целия пост
# 159
лелее, тези плочи с листата са уникални...супер са

Не можах да си преведа добре техниката...- листата се слагат на дъното на съда ли? А после как се махат? Thinking
Виж целия пост
# 160
запис
Виж целия пост
# 161
лелее, тези плочи с листата са уникални...супер са

Не можах да си преведа добре техниката...- листата се слагат на дъното на съда ли? А после как се махат? Thinking

можеш ли да ми посочиш в кой линк е и да го преведа, че не ми се рови във всичките   Tired
Виж целия пост
# 162
http://familycrafts.about.com/od/steppingstones/ig/Garden-Steppi … tepping-Stone.htm

тук и на следващата снимка.
Виж целия пост
# 163
ооо, тези съм си ги набелязала и аз, страхотни са и може цяа пътека с такива да се направи  Peace

значи, няма съд за тях. ето какво казва тази жена: обръща се листото наобратно, тоест долните му жилки, които са винаги по-изпъкнали да са отгоре. върху наго се насипва циментовата смес (значи да е по-гъстичка, с консистенция на тесто за сладки е обяснила тя), за да не се разлива. потупваме отгоре, за да излезе каквато излишна вода има и да излязат мехурчетата въздух,  и обираме, за да остане във формата на листото. отгоре слагаме фина мрежа, такава има в строителните магазини, като за ограда е, но с по-малки дупки, в случая върши работата на арматура. отгоре пак цимент. общата дебелина на всички тези плочи трябва да е не по-малко от 5 см - имайте го предвид, иначе като се стъпи отгоре ще се разпукат. задържайки с ръка по ръбовете, за да не се разлее, отново с потуппване изкарваме водата и мехурчетата - така от всички страни. на следващия ден обръщаме с листото и го отлепваме. жилките са останали на цимента. съхненето продължава една седмица - това го прочетох в статията в графа Съвети. значи като ги правите, предвидете равно място, където няма да пречат и ще могат да постоят да съхнат 7 дни. също пишеше, че трябва да се мокрят ежедневно, за да се заздрави цимента - което явно ние тук сме пропуснали миналата година, но тази вече ще знам  Peace
Виж целия пост
# 164
Ееех,  как ще се отблагодарявам, незнам... Hug Hug Hug
Казвай какво харесваш, да се реванширам.  Wink
БЛАГОДАРЯ   bouquet

Твърде е вероятно да се пробвам. Като се има предвид, че се вкопават в земята или чакъла, дори да са неравни краищата, ще го прикрием. Не че не може да се измисли формичка... Thinking А че цимента се мокри и аз знам. Пак- благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия