Градината - идеи и решения

  • 155 277
  • 285
# 270
Ние правихме нашият водопад с бетон и камъни първо коритото и после редим камъни отвън а отзад пълним с бетон .Още не сме го пуснали .Това е началото http://images14.snimka.bg/002346957-big.jpg,а редихме тези камъни http://images21.snimka.bg/004314473-big.jpg
Виж целия пост
# 271
Много камък, много нещо... Laughing Много са красиви. Купихте ли ги или си ги събирахте?
Виж целия пост
# 272
Събирахме ги от едно село дето му казват Камено поле.Два буса докарахме ooooh! и като че ли няма да стигнат за завършека Praynig
Виж целия пост
# 273
Важното е, че има кой да ти се връзва. Wink Аз винаги срещам отпор от рода- "сега и камъни ще събираме, да си ги носим вкъщи"  Laughing
Сега на първо време един алпинеум  с иглолистни искам да направя под една ела, защото там друго не вирее заради игличките, и отсега се потготвям да действам изненадващо и да пресека съпротивата. Joy
Виж целия пост
# 274
вижте тук: http://www.savour-garden.com/creating.html
Виж целия пост
# 275
Сега на първо време един алпинеум  с иглолистни искам да направя под една ела, защото там друго не вирее заради игличките, и отсега се потготвям да действам изненадващо и да пресека съпротивата. Joy

вирее, вирее...и рододендрон и азалия, хортензия  Laughing
Виж целия пост
# 276
Точно тази фирма идва да прави оглед вчера у съседите.Като започнат работа ще пиша отзиви.
Виж целия пост
# 277
Сега на първо време един алпинеум  с иглолистни искам да направя под една ела, защото там друго не вирее заради игличките, и отсега се потготвям да действам изненадващо и да пресека съпротивата. Joy

вирее, вирее...и рододендрон и азалия, хортензия  Laughing

Първите две са много капризни, не ми се рискува. Колкото до хортензията- преди много години баба и дядо ги гледаха с успех. Обаче май ги прибираха зимата- бяха в саксии.
Има още няколко вида дето обичат кисела почва, ама аз искам да играя на сигурно май и да не им робувам много много.  Laughing
Виж целия пост
# 278
Да кажа и аз за къртиците. Проблемът наистина е сериозен . Да ви кажа аз пробвах всичко което чух- шишета в земята, димки със сълзотворен газ, заровена тенекия от сирене със пуснато радио на батерии/знам че е смешно/, пиратки в дупкита, от тези устройства с батериите които продават в М.Бриколаж и може би и още но не могада се сетя в момента. Но да се кажа нищо не помага. Моята комшийка има една котка която ги мови и така си решава проблема.
Виж целия пост
# 279
Първите две са много капризни, не ми се рискува. Колкото до хортензията- преди много години баба и дядо ги гледаха с успех.

не бих казала, но както си решиш Peace
най-лесно е да се направи каменен алпинеум.. Wink
Виж целия пост
# 280
Ооо, давай съвети тогава. Явно имаш опит с тях. Къде си ги гледала? А зимата как процедираш?
Няма да е само камъни алпинеума, то и местенцето е малко- 1,5/1,5м- ама ще измисля нещо по-миниатюрно зеленичко.
Виж целия пост
# 281
внасяли сме рододендрони и азалии от Холандия...садили сме на клиенти в почти цяла България..
не се прибират зимата...рододендроните издържат до -15С азалиите до -20...има различни сортове...по-ниски, по-високи...трябва да гледаш на етикетите
Виж целия пост
# 282
Хмм, не съм знаела. Понеже ги имам за южни екзотични разстения. Пък и май съм чела, но е ставало въпрос явно за друг вид азалии. Ще го имам предвид. Благодаря ти! Hug
Виж целия пост
# 283
Айде малко снимки и от мен.
Това е старото фонтанче,с камъни събирани от коритото на река Чая при Бачковския манастир.
Стар фонтан 1
Стар фонтан 2

В последствие ни омръзна и го сменихме:
Нов фонтан 1
Нов фонтан 2

Забелязвате ли как ни се разболя райграсът!  Sad И разни снимки от градинката.
Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3
Снимка 4
Снимка 5
Снимка 6
Снимка 7
Виж целия пост
# 284
Моля пуснете си нова тема, тази ще я заключа като пуснете линк към новата. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия