Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са процедурите за записване на деца в първи клас в училищата в София?
Какви са предимствата на децата, живеещи в района, при записване в училище?
Кои са някои от училищата, в които децата се записват в София?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са процедурите за записване на деца в първи клас в училищата в София?
За да запишете дете в първи клас в училищата в София, трябва да подадете заявление. Някои училища имат две дати за записване - една за деца с предимство и друга за попълване на останалите свободни места. Децата от района обикновено имат предимство при приема. За записване е необходимо копие от акта за раждане на детето. Процесът на кандидатстване започва през януари и продължава до април, като конкретните дати варират в зависимост от училището.
-
Какви са предимствата на децата, живеещи в района, при записване в училище?
-
Кои са някои от училищата, в които децата се записват в София?
-
Какви са някои от критериите за прием в първи клас?
-
Какви са някои от изискванията за записване в училище в София?
А Вие днес ще сте на родителска среща нали! Там при вас е записано и едно от момиченцата от нашта група, казва се Виолина, може да сте заедно с тях в един клас! Успех и на вас! 
Припотих се 10 пъти за половин час,реших,че съм изтървала нещо.
. Говорих с позната на която детето и сега учи в 108-мо и не е особено очарована, а една позната учителка ми каза изобщо да не го записвам в Дружба, защото нямало читави у-ща. Днес излиза класирането в 38-мо и ще видим дали сме класирани за там. Не знам кое ще изберем накрая, тъй като в 119-то има възможност за транспорт и занималнията е до 18ч. така че и то си има неговите предимства, а в момента тече и записването.
. Дано не се се объркала, защото аз вече се обърквам доста. На всичкото отгоре, в това у-ще родителската среща е след края на срока за записване, т.е. и нещо после да не ти съвсем хареса е късно.
, бяхме уведомени, че предимства за записване няма да има. Няма никакво значение кой номер си взел при подаване и т.н. И така вчера подадох и удостоверението, сега ще чакам поредния списък на 10-ти юни, който вече ще е само за приетите деца по паралелки ...