Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как мога да спася каменно цвете, което изсъхва?
Какво да правя, ако моите цветя започнат да губят листата си?
Какво да правя, ако моето каменно растение няма листа?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как мога да спася каменно цвете, което изсъхва?
-
Какво да правя, ако моите цветя започнат да губят листата си?
-
Какво да правя, ако моето каменно растение няма листа?
-
Какво да правя, ако моето каланхое е в малка саксия и листата му падат?
-
Как мога да спася умиращите си дифенабахии?


благодаря ви за отговорите! Хоята ми е в ъгъла до терасата за това предполагам, че не й липсва слънце. Направо ме хвърлихте в размисъл
. Мислех си, че е заради липсата на зимен покой, но явно не е. Добре, че не съм я преместила в кухнята, че там бяха такива минусови температури
Ще пробвам да я пръскам това лято. Дано да цъфне, че направо копнея да видя отново нежните й цветчета.
Ще се радвам да споделиш и твоя опит. Тези бананчета са разкошни. Мога да ти споделя аз как си поливам цветята когато ми се налага да отсъствам за ден, два. Пълня бутилки с вода и ги забождам с гърлото надолу в пръстта. Получава се нещо като капково напояване и спасява положението за няколко дни.
,толкова внимавах да не повредя издънката та чак се порязах 
имам и няколко прозореца,де...Направила съм маси4ка върху,която са някои от тях/под масата е къщи4ка на ку4ето ни/Ужас някакъв.Както и да е,справям се...Имам и няколко сакъз4ета...но тук не виреят,веднага ги нападат едни дребни зеленикави гадини-аффиди се казват тук.Пръскам,умират,после нови и така до безкрай...